Українська кінопремія "Золота дзиґа"
Українська кінопремія "Золота дзиґа" 5.ua

Український "Оскар": хто став тріумфатором першої української кінопремії "Золота дзиґа"

Українські кінематографи створили власну кіноакадемію і визначили кращих у 14 номінаціях

Пройшов такий собі український "Оскар" – кінопремія "Золота дзиґа ". Українські кінематографи створили власну кіноакадемію і визначили кращих у 14 номінаціях. Цьогорічним тріумфатором стала картина "Гніздо горлиці". Картина зібрала найбільше число нагород – аж шість – зокрема стала і кращим фільмом 2016 року. Хто ще здобув першість і у яких номінаціях – бачила кореспондент "5 каналу".

Червоною доріжкою пройшлися переможці та номінанти першої української кінопремії "Золота дзиґа ". Всього на розгляд професійного журі надійшло 76 фільмів. Кращих із кращих визначили у 14 номінаціях.

У "Золотої дзиґи" нині – дебют. Ідея створення премії виникла давно, але раніше український кінематограф не продукував стільки вартісних картин. В останній же рік з'явилася жорстка конкуренція. Головна мета премії – донести українське кіно до глядача, зробити його близьким саме для вітчизняної аудиторії. Саме такі "найближчі" українцям фільми і шукали серед номінантів члени журі.

"Фільми відображають стан нашого кіно сьогодні. Вони різні. Якісь мені дуже подобаються, від якихось я трішки далі. Але це такий відбиток того, що у нас відбувається", – коментує голова правління Української кіноакадемії Михайло Іллєнко.

Першу "золоту дзиґу" присуджують відомому фільму "Гніздо горлиці". За роль другого плану у цьому фільмі нагороду отримує Микола Боклан – для нього таке визнання дуже приємне, адже роль у стрічці далася йому доволі легко. Каже: "Я знаю цих людей, знаю їх життя, бо я їх бачу кожного дня. Це було неважко".

Картина відображає проблему еміграції в Україні. Головна героїня Дарина не може вижити в Україні та їде на заробітки до Італії, де стикається з усіма труднощами життя жінок у трудовій еміграції. Втілила роль заробітчанки відома українська акторка Римма Зюбіна – і стала кращою у відповідній номінації. "Дзиґа" тепер доповнить добірку нагород у скарбничці Зюбіної. І хоча екранна героїня на неї саму мало схожа, актриса щиро співпереживала цій історії.

Звання кращого актора отримав посмертно Віталій Лінецький за роль у тому ж фільмі. Нагороду вручили його сину Максиму, який і виголосив пам'ятну промову: "Для нашої родини батько є гордістю. Ми раді, що навіть через три роки його не забувають і присуджують нагороди".

Отож стрічка "Гніздо горлиці" стає тріумфатором церемонії у загальному заліку. Шість статуеток із 14 можливих. В тому числі – кращий фільм року. "Може це один із перших українських фільмів, який говорить не про історію, не про минуле, не про історію, не про казкову реальність, а показує людям їх, тут і тепер", – розповідає режисер фільму Тарас Ткаченко.

Новостворена українська кіноакадемія відзначила стрічку "Моя бабуся Фані Каплан" за сценарій та художню постановку. "Живу ватру" нагородили за музику та операторську роботу. "Дзиґу" отримали і творці мультика "Микита Кожум'яка". Відтепер "золоті дзиґи" обіцяють вручати щороку. 

Олена Бережнюк, Олександр Фенько, "5 канал"

Попередній матеріал
Речник Міноборони: Найгарячіше на Донецькому напрямку, ворог гатить із танків і БМП
Наступний матеріал
День до виборів у Франції: чи варто чекати сюрпризів
Loading...

Едуард Приступа (Діля): Якщо заглянеш в темряву, то потім розумієш і відчуваєш світло

3D-mapping-show та багато цікавинок: КМДА затвердила програму офіційних заходів Євробачення

За 26 років в Україні не побудовано жодної арени, яка була би здатна прийняти більше 10 тис осіб – Недзельський

Аматори на професійній сцені: чим вразить українців фестиваль аматорського театру – відео

"ЗА ЧАЙ.COM": Діля в ефірі "5 каналу" о 23:10

"Лагідна" сатира про російську дійсність – як Україна представить себе у Каннах цьогоріч