Фільм "Чужа молитва"
Фільм "Чужа молитва" 5 канал

"Чужа молитва": на екрани виходить фільм про трагічну долю татарки, що врятувала 88 дітей

Критики кажуть, що "Чужа молитва" – це не кіношедевр, але концентрована кіноемоція, яка заслуговує на повні зали глядачів

На широкі екрани виходить зворушлива історія кримської татарки, яка за часів Голокосту врятувала 88 єврейських дітей. Фільм "Чужа молитва" оснований на реальних подіях. Це українське кіно, яке зняв кримськотатарський режисер Ахтем Сеїтаблаєв. Уже від 18 травня його можна буде побачити в більш як 100 кінотеатрах України, передає "5 канал".

Це той рідкісний випадок, коли після прес-показу українського фільму журналісти плескають стоячи і навіть схлипують.

Початок буремних 40-х – кримська татарка Саїде в окупованому нацистами Бахчисараї рятує маленьких євреїв. Вона, вихователька в сиротинці, бере їх під свою опіку. Точніше – просто маскує їх під татар. Дає цим дітям, батьків яких у них на очах ведуть на розстріл, кримськотатарські імена, одягає в національний одяг і головне – вчить їх мусульманської молитви, яка врешті й вбереже їх від неминучої смерті.

Кримську татарку, що заслуговує на звання праведниці світу, зіграла 23-річна киянка, яка тільки починає свою акторську кар'єру. У Лілі прапрадід був кримським татарином, більше нічого з Кримом її не пов'язує. Але вона настільки вжилася у свою драматичну роль, що чужу молитву пам'ятає як рідну.

Найдраматичніший момент фільму, коли одні нелюди змінилися іншими. Світанок 18 травня 1944 року – радянська влада починає депортацію кримських татар із півострова. Головну героїню та її вихованців також виселяють. Цієї миті Саїде удруге стає рятівницею. Вона показує НКВС-никам справжні свідоцтва про народження цих дітей як доказ того, що вони євреї, а не татари. Їх відпускають, її вивозять із рідної землі. Вона їх більше ніколи не побачить.

Через анексію Криму знімали стрічку головно в Грузії. І знімальну групу постійно переслідували якісь знаки. Які саме знаки супроводжували акторську групу під час зйомок – дивіться в сюжеті:

Критики кажуть, що "Чужа молитва" – це не кіношедевр, але концентрована кіноемоція, яка заслуговує на повні зали глядачів. 

Попередній матеріал
"Людина-легенда": на Франківщині прощалися з 91-річним ОУНівцем Грицяком
Наступний матеріал
"Хочу повернутись у свій Схід": як десантник заспівав з українським рок-гуртом – відео
Теги:
Loading...