Фестиваль кіно у Києві
Фестиваль кіно у Києві 5 канал

Фестиваль патріотичного кіно: у Києві представили кіноальманах "Позивний Зеніт"

Фестиваль з аншлагами уже відбувся у шістьох містах України

У Києві стартував фестиваль військового патріотичного кіно. Про це повідомляє "5 канал".

Кіноальманах під назвою "Позивний Зеніт" об'єднав 5 документальних фільмів про обличчя війни, що триває на сході Україні. Режисери записали близько 70 інтерв'ю з бійцями, а саме добровольцями Повітряних Сил, яким довелося вчитися воювати в окопах і боронити найкрихкіші українські позиції на передовій.

Фестиваль з аншлагами уже відбувся у шістьох містах України. У столиці стрічки за символічну плату можна подивитися упродовж усього травня.

"Навіть можна замовити собі фільм, тобто зібратися гуртом, зателефонувати в кінотеатр і сказати: "Скажіть, будь ласка, у вас зараз проходить фестиваль, – ось наприклад, кінотеатр "Флоренція", кінотеатр "Ліра", а чи можемо ми ось так от у зручний для нас час, нас буде 30 чоловік". Так, звичайно, приходьте! Квитки недорогі – 20-30 гривень. Тому в ці травневі дні, коли ми щоразу і говоримо, і чуємо з телеекранів: "Ніколи знову!", а ніколи знову... Ми би хотіли, але знову в Україні сталася війна", – розповідає режисер кіноальманаху "Позивний Зеніт" Анна Мартиненко.

Фестиваль кіно у Києві
Фестиваль кіно у Києві5 канал

Зазначимо, що на київську прем'єру прийшли передусім самі герої фільмів – військовослужбовці та їхні сім'ї, багато з них уже дивляться не вперше.

"Це кіно нового такого зразка, яке розповідає не про те, як там війна йде, як там обстріли лунають чи ще щось, а про те, як кожен боєць там на своїй позиції (проводить), які переживання, які емоції отримує", – каже начальник об'єднаного навчального центру Повітряних Сил ЗСУ В'ячеслав Хлоп'ячий. 

Як повідомляв 5.UA, у лютому відомий режисер Ахтем Сеїтаблаєв розпочав зйомки стрічки про захисників Донецького аеропорту.

Попередній матеріал
Загострення в АТО триває: за добу поранення отримали 10 українських військових – штаб
Наступний матеріал
Український дует виборов "золото" на змаганнях з синхронного плавання у Канаді
Loading...