5 канал

Сергій Лещенко: НАБУ перевірило мене таким сканером, яким не перевіряв ніхто

Народний депутат Сергій Лещенко у програмі "За Чай.com" на "5 каналі" розповів про те, що: вважає, що історія з його квартирою нікому не цікава; вже нікого не остерігатиметься, бо має довідку від НАБУ; про купівлю квартири всі дізналися, бо за ним слідкували і прослуховували телефони; санкції проти РФ подовжили через те, що він порушив це питання на 112 каналі

Я ДУЖЕ ЗАДОВОЛЕНИЙ, ЩО В МОЇЙ ІСТОРІЇ КРАПКУ ПОСТАВИВ НЕЗАЛЕЖНИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ОРГАН І СКАЗАВ – УСЕ ЗАКОННО. І МЕНІ В ЖИТТІ ПІСЛЯ ЦЬОГО БУДЕ НАБАГАТО ЛЕГШЕ

– Я запросив до розмови народного депутата і нашого колегу в минулому журналіста Сергія Лещенка, сьогодні він представляє "Блок Петра Порошенка" в парламенті і належить до невеликої групи "ЄвроОптимістів". Сергію, будемо чаювати.

– Що за чай у вас?

– А пробуйте, то така справа. У ці хвилини продовжується "Нормандська четвірка", і я вже зрозумів, що про неї написана ціла книжка. Джером К. Джером так і написав "Троє у човні (якщо не рахувати собаки)" приблизно те, що зараз відбувається в Берліні. Ну а нам треба своє робити. Я хочу зацитувати одну сентенцію твою з 2014 року. Ти сказав: "Я б хотів, щоб за мною слідкували так само, як за всіма депутатами і щоб, якщо будуть підозри, то щоб про них публічно казали, тому що на віру сприймати не можна будь-яких політичних заяв і мої заяви теж. Знаєте, треба щоб вони були підтверджені справами, тому це якраз справа журналістів контролювати політиків, а по-друге, суспільства". Це цитата. І от ви отримали бумеранг у 2016 році у вигляді скандалу і епіцентру скандалу. Просто хочеться зрозуміти – два журналісти з величезним досвідом, здоровенним бекграундом і в епіцентрі квартирного скандалу опиняються – і Сергій Лещенко ("Українська правда"), і наша колишня журналістка з "5-го каналу" і теж ваша колега по групі "ЄвроОптимісти" – Світлана Заліщук. Два скандали з квартирами, з мільйонами, як потім з'ясовується, а це ті люди, які в принципі не боялися прийти з "факами" на футболці на прямий ефір чи виступати з трибуни. Когнітивний дисонанс, скандал і хочеться зрозуміти чому?

– Я думав, приїду на ефір і думав, будете про це питати чи не будете? Тому що це як анекдот, який вже в принципі один раз розказали – посміялися, другий – вже менш смішно, а коли його вже по десятому колу, це вже навіть не цікаво.

– Це не анекдот, я хочу зробити механізм. Чому ви попали в скандал?

– Я розповідаю. Мені взагалі в цій історії нема чого приховувати. Якби я щось хотів приховати, я б це зробив, як роблять наші відомі політики, президенти, міністри – оформлюють це на підставних осіб, на офшорні компанії, на якихось невідомих родичів, потім це губиться десь в реєстрах; на бухгалтера, як Генпрокурор це робить. Мені взагалі в цій історії не було чого приховувати, тому що я знаю, що на моєму боці правда, і тому я це зробив, як це робиться в нормальних цивілізованих країнах, все на своє ім’я. Тому звичайно, я дуже задоволений тим, що суспільство переконалося, що в цій історії жодних незаконних збагачень, порушень закону взагалі не було. Тому що НАБУ перевірило мене таким сканером…

– І Світлану теж перевірило?

– Я відповідаю за себе. Таким сканером, яким не перевіряв ніхто. Напевно МРТ коли роблять, то менш детально перевіряють, тому що я носив документи, які стосуються ще радянських часів. Вони все це вивчали і зробили свій висновок. Я задоволений, тому що, в принципі, на все майбутнє життя ця історія показала, що в мене легальні всі ресурси, доходи, всі кошти чесні і я в подальшому взагалі нікого не буду остерігатися, тому що в мене вже є, знаєте, довідка. Нехай тепер кожен, хто буде сидіти в вашому кріслі, таку довідку покаже. От у вас тут наприклад був генпрокурор один…

– Тричі генпрокурор.

– …декілька днів тому, який, наприклад, власник вілли на Лазуровому березі.

– А ми ваше відео йому показували.

– Наприклад. І таких прикладів багато. Наприклад, чинний генпрокурор – у нього оформлено все на бухгалтерку його дружини, власник величезного будинку в центрі міста.

– Це Юрій Луценко?

– Ну звичайно, Луценко. Таких прикладів багато, коли оформлюють усе на підставних осіб.

– Я не хочу, щоб ми зараз займалися деталями.

– Тому я дуже задоволений, що в моїй історії крапку поставив незалежний антикорупційний орган і сказав – усе законно. І мені в житті після цього буде набагато легше, що стосується…

5 канал

ХОЧУ СКАЗАТИ, ЩО ЗА НАМИ СЛІДКУВАЛИ, ЗВИЧАЙНО, НЕЗАКОННО ЗБИРАЛИ ІНФОРМАЦІЮ, ПРОСЛУХОВУЮТЬ ТЕЛЕФОННІ РОЗМОВИ ВЖЕ НЕ ОДИН РІК

– Скандал сам по собі не виникає. Він виник через те, що хтось вас "замовив"? Тебе, Світлану, тобто це кимось організовано?

– Вам цікава історія? Я вам покажу, я не дарма прийшов з купою паперів. Дивіться.

– Це мій перший гість, котрий має стільки паперів із собою.

– Ось це пост з'явився в Інтернеті 1 вересня о 17:42. Ще не минуло й доби, як я взагалі підписав папери. Доби ще не минуло, а вже люди в Інтернеті про це писали. А тепер питання – хто ця людина? А ця людина є фактично співвласником Інтернет-видання, яке належить Грановському і через нього контролюється Кононенком.

– Яке видання?

– Ну не будемо згадувати.

– Просто цікаво.

– Це зайва реклама, але я вам стверджую, ми потім після ефіру це обговоримо, якщо вам цікава назва, то ми це обговоримо. Але конкретно ця людина 1 вересня о 17:42, ще не було завершено всю операцію, ще в реєстрах нічого не було, а вони вже знали, вони написали. Бачите (показує пост – 5.ua) про квартиру і так далі?

– Як тільки я запитав про квартиру, то Сергій перейшов на ви. Я теж тоді буду переходити на ви.

– Я хочу сказати, що за нами слідкували, звичайно, незаконно збирали інформацію, прослуховують телефонні розмови вже не один рік.

– Тобто ось це відео, коли ви завітали в "Сбербанк", це хтось знімав?

– Ця вся інформація збирається і потім подається найвищому керівництву держави. Президент Порошенко особисто був проінформований про цю історію, і він був дуже втішений, коли ця історія закінчилася.

– А звідки ви знаєте, що втішений?

– Тому що в мене є люди, які розповідають про його реакцію.

– Які збоку стояли?

– Так.

– Добре. Є просте запитання. Нехай хтось навіть стежив, нехай це може людина від Грановського була, так як ви кажете, знімали…

– Грановський у даній ситуації… Взагалі такого немає як політика Грановський. Є "смотрящий" Грановський, який виконує доручення Президента Порошенка.

– Але одне просте запитання…

– І вони займаються конкретно зараз тим, що створили мережу, так звану ферму ботів, тобто фейкових інтернет-акаунтів, які займаються або нищенням опонентів Порошенка, або піднесенням його досягнень.

– А ви опонент Порошенка?

– Вони працюють масштабно, вони створили фактично мережу, яка виміряється десятками тисяч аудиторії. Звичайно, я один із найбільш відвертих опонентів Порошенка не особистості, а корупції, яка освячується його ім’ям, і корупції, в якій він є зацікавлений особисто, оскільки вона дозволяє наповнювати його кишені.

– Ви викладач, ви викладаєте в тій частині…

– Викривач.

– Ви викривач. Але ще й крім того, ви викладаєте в УКУ у Львові?

– Так.

В МЕНЕ Є НА ВСЕ ДОВІДКИ. Я НЕ ХОЧУ ЦЮ ТЕМУ ПРОСТО ДАЛІ РОЗКРУЧУВАТИ, ТОМУ ЩО ВОНА НЕЦІКАВА. ДЛЯ МЕНЕ КРАПКА ВЖЕ ПОСТАВЛЕНА В ЦІЙ ІСТОРІЇ

– Є цілий факультет журналістики. І як журналіст з неймовірним досвідом, з купою журналістських розслідувань, людина, яка зайшла в політику і сама знає тисячу і одне місце, де може бути закладена міна, підпільна камера, мікрофон чи "смотрящий", "бот" чи ще щось і ви потрапляєте в епіцентр скандалу за дуже простими штуками – два з половиною роки йде російсько-українська війна, а ви – в "Сбербанку" Росії. Ну це ж очевидно було, що на цьому попадетеся?

– Це питання слушне, але вам так само варто його поставити власнику цього каналу. Два з половиною роки війна, а його компанія платить податки в казну країни-агресора. Липецька фабрика не зупинялася і продовжує наповнювати казну країни-агресора і за ці гроші озброюється російська армія.

– Буде він тут за чайком – я запитаю. Але я хотів би повернутися до…

– Хотів би, щоб ви так само відверто ці питання поставили Порошенку.

– Без проблем.

– Що стосується конкретно цього епізоду, я пропоную поставити…

– Я не про епізод. Чому український журналіст-розслідувач Сергій Лещенко тримає рахунок, два з половиною роки вже йде війна, у "Сбербанку Росії"? А чому не перевести було в інші банки?

– Чому я задоволений, тому що в мене є на все довідки. Я не хочу цю тему просто далі розкручувати, тому що вона нецікава. Для мене крапка вже поставлена в цій історії, але особисто для вас я покажу. Мені прислали ось таку довідочку, де сказано, що саме, скільки грошей, де і куди мною було переказано. Ви можете подивитися. Тут сказано, що було зроблено мною лише одна операція і була комісія десять гривень – і все. Я ніяких грошей там не тримав, після ефіру подивитися. Ось і все.

– Сергію, я ж не про це запитую. Я про принцип. Тобто, величезна кількість людей відмовилася на знак протесту купувати російські товари, мати будь-які справи з російськими фірмами…

– А у вас мобільний телефон?

– Ні, це планшет.

– А який у вас оператор мобільного зв’язку?

– Та який оператор? Тут стоїть lifecell.

– У вас особисто який номер телефону?

– У мене є Інтертелеком, в мене є…

– Ні-ні-ні, Романе, чекайте. Я ж розумію, що ми журналісти всі знаємо один одного дуже добре, я вас запитую – який у вас номер телефону?

– Ось тут – lifecell.

– Ні, не ось тут. А от яким ти набираєш мене, коли запрошуєш на ефір?

– Це те що називається тепер Vodafone.

– Vodafone – це називається "Московские ТелеСистемы". Романе, та ви виявляється підтримуєте агресора, ви користуєтеся московськими телесистемами. Власник "Московских ТелеСистем" – це Євтушенко, це був найкращий друг Януковича. Тобто виходить, Романе, що ви, користуючись мобільним зв’язком, працюєте на країну-агресора. А можливо у ваших родичів є "Київстар", а "Київстар" – це ж Альфа-груп, це ще одна країна-агресор. Тому, Романе, давайте не будемо…

– "Київстара" в мене немає…

– Романе, давайте я закінчу відповідь на ваше запитання. Романе, я пропонує не займатися перебиранням брудної білизни, яка у принципі, вже всі її роздивилися, потім її попрасували, випрали і вона вже, знаєте, чиста. Немає сенсу цим далі займатися. Ця тема нецікава. Якщо ми хочемо займатися з'ясуванням – які банки, то ми так дійдемо…

– Я ж не з'ясовую, я хочу зрозуміти мотивацію.

– Ми так дійдемо до дуже простих речей, що ви, Романе, підтримуєте країну-агресора, бо у вас мобільний телефон "Московских ТелеСистем". Тому переходьте до більш серйозних речей, які стосуються життя громадян.

– Дуже цікавий момент, щоб поставити крапку тут.

– Тому що в цій історії вже крапку поставило НАБУ, яке сказало, що жодної копійки незаконної з мого боку заплачено не було, жодних якихось преференцій я не отримував, все було абсолютно легально. Якщо вам цікаво далі займатися розкручуванням цієї теми, я думаю, що глядачам ця тема вже сидить в печінках, тому що їх цікавить, глядачів цікавить, рівень їхнього життя і чому вони бідні, і чому корупціонери при владі продовжують їх грабувати.

– Давайте зараз поставимо крапку. Тільки я не за те, щоб робити тут допит як ГПУ чи в НАБУ, я не по деталях, всі аргументи ваші теж оприлюднені, всі показані, ви ж кажете – з точки зору юриспруденції, крапку поставило НАБУ. Я про той момент, що Сергій Лещенко колись показував нашим можновладцям, ось як скромно ось тут живе Меркель, порівняно з вашими Конча-Заспами чи іншими Межигір’ями. Тобто про певні етично-моральні засади було багато матеріалів Сергія Лещенка.

– Ні, мої основні матеріали були про корупційні діяння високопосадових осіб.

5 канал

Я Б ХОТІВ, ЩОБ УКРАЇНСЬКІ ПРЕЗИДЕНТИ, ЯКІ ТИСНУТЬ НА НЕЗАЛЕЖНІ МЕДІА, ТАК САМО ЙШЛИ У ВІДСТАВКУ. АЛЕ В НАС ВИХОДИТЬ ЩО, НА ЖАЛЬ, ПРЕЗИДЕНТИ ЙДУТЬ У ВІДСТАВКИ ТІЛЬКИ ТОДІ, КОЛИ МІЛЬЙОНИ ВИХОДЯТЬ НА ВУЛИЦЮ

– А тепер моє запитання дуже просте. Коли ви кажете, що для того аби для себе зробити абсолютно законну купівлю, ви як політик берете ззовні позику, я згадую, що на таких скандалах в Європі дуже багато людей подавало у відставку, політиків. Коли йому казали – а от він кредит взяв за…

– Мені хотілося б, щоб ви навели приклад, Романе, тому що ви так легко кажете – багато політиків подавало. Наведіть приклад, ми зможемо тоді аргументовано говорити.

– Ну в Ісландії приклад, в Данії був, коли брали політиків з тим, що вони взяли наприклад… а і німецький був приклад, коли всього-на-всього за зменшеною ставкою відсотка – і все. І це для суспільства був скандал. Тут є така сама складова щодо Сергія Лещенка чи нема?

– Я внесу маленьку поправку у ваше судження. Президент Німеччини подав у відставку, тому що він займався тиском на журналістів. Коли журналісти розкопали цю історію, він дозволив собі ті речі, які є неприпустимими для президентів цивілізованих держав. Він дозволив собі втрутитися в редакційну політику незалежного видання і подзвонив редактору газети Bild і сказав – а ти не пиши про це.

– Через тиск?

– Тобто цю розмову він (редактор чи власник) зафіксував і після цього почався скандал, який призвів до відставки. Ця історія є дуже показовою. Я б хотів, щоб українські президенти, які тиснуть на незалежні медіа, так само йшли у відставку. Але в нас виходить що, на жаль, президенти йдуть у відставки тільки тоді, коли мільйони виходять на вулицю, після того як корупція, якою вони займаються, небачених навіть в середній Азії масштабів. От і все. Тепер я пропоную…

– Рухатися далі.

– Рухатися далі.

МОЯ ЕЛЕКТРОННА ДЕКЛАРАЦІЯ ГОТОВА. Я ЇЇ ГОТОВИЙ ХОЧ ЗАВТРА ПОСТАВИТИ НА САЙТ

– Попереду дедлайн в електронному декларуванні, це останній день жовтня. Я подивився, що там, на сторінці Сергія Лещенка, написано… важко, але 90% заповнено.

– Я хотів би, щоб Президент України подав приклад у державі, тому що ви знаєте, що у нас є одна людина, яка була обрана на всезагальних виборах у першому турі, заради якої укладалися віденські угоди з Фірташем, і заради чого в принципі всі терпіли і казали, що треба дати людині мандат, щоб він себе проявив на посаді Президента. Нехай Порошенко приклад покаже прем'єр-міністру, спікеру парламенту, міністрам, депутатам, він першим має заповнити декларацію.

– Так я не зрозумів, ви не будете оприлюднювати свою?

– Моя електронна декларація готова. Я її готовий хоч завтра поставити на сайт, але сталося те, про що ми давно попереджали – спеціально цю систему електронного декларування, а це спеціальний інтерфейс у спеціальній програмі, її було хакерським шляхом зламано, у спеціальному органі, який називається Держспецзв'язок. Держспецзв'язок – це частина колишніх спецслужб, це відомство, яке фактично перебуває у прямому підпорядкуванні Президента. І вони спеціально зламали цю систему. Наприклад, я не можу закінчити свою декларацію, тому що там є розділ, який суперечить взагалі здоровому глузду, тобто, щоб поставити крапку, я маю заповнити розділ, який я не повинен заповнювати. Якщо вони це полагодять, моя декларація з’явиться на сайті миттєво.

– Ще є час.

– Але повірте мені, якщо вони навіть це не полагодять, я знайду спосіб, я її закінчу і вона з'явиться. Але хотів би, щоб так само зробили люди, які є наділеними владою прямим мандатом від народу; які отримали їх у такий скрутний час; які мали своїм прикладом бути для всіх, показувати, що вони борються з корупцією, що вони за прозорість. А вони замість цього створюють перешкоди для електронного декларування, для НАБУ, для правоохоронних органів, які борються з корупцією, займаються політичними змовами.

– Але все це зараз слова, доказів у вас на руках, що це безпосередньо Президент ламав цю… у вас немає. Зараз виговорите вже як політик.

– Межигір'я за документами належить якому ризькому бомжу там, чи якомусь ліхтенштейнському юристу?

– Складна там схема з цими лісниками, не в цьому річ.

– Так само ви кажете – доказів нема. Докази є, тому що і ви, і я в цій державі у сфері, яка є дуже такою відкритою, медійною, багато років, і ми знаємо, які рішення приймаються, а які рішення не приймаються без згоди Президента. Те що відомство силове, спецслужба, спецзв’язок перебуває у його підпорядкуванні, і ця спецслужба зламала фактично систему електронного декларування, а до цього депутат, який є соратником Президента, вносить законопроект, щоб наприклад, прибрати кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, а до цього голова бюджетного комітету, який  є само креатурою Президента, скасовує взагалі електронне декларування в законі про бюджет, а нещодавно, наприклад, колишній аудитор Президента, а зараз голова податкового комітету ВР, вносить законопроект про легалізацію всіх корупційних статків, то це вказує лише на одне – що є кабінет в цій державі, де щодня транслюється одна єдина команда: зламати, зупинити і не дозволити системі електронного декларування з кримінальною відповідальністю за брехню в деклараціях запрацювати.

5 канал

Я ЗНАЮ ПРИКЛАДИ, ЩО ДОМОВЛЯЮТЬСЯ, ЩОБ КОНКУРЕНТІВ ВКЛЮЧИТИ В САНКЦІЙНИЙ СПИСОК. ОТ НАПРИКЛАД, У ВАС Є БІЗНЕС – У ВАС Є КОНКУРЕНТИ. А ВИ НЕ ХОЧЕТЕ КОНКУРЕНТІВ, ВИ ХОЧЕТЕ МОНОПОЛІЮ. ВИ ТИХ КОНКУРЕНТІВ РАЗ – І ПІД САНКЦІЇ

– Добре, а можна тоді один момент? А якщо все нормально запрацює і 1 листопада ми це все побачимо, бо я просто згадую, що пару днів тому ви сказали, що Президент гальмує продовження санкцій щодо країни-агресора і йдуть торги. В результаті потім з'являється Указ не тільки про те, що санкції продовжено, а ще й розширений спектр і фізичних осіб, і…

– Звичайно.

– Ви нічого не сказали – що ой, я помилився.

– Тому що я не помилився. Санкції зупинилися 16 вересня цього року.

– Але ж вийшов Указ, розширили санкції? А де ваш коментар?

– Указ вийшов через 5 днів після того, як ми про це казали на всю країну.

– Тобто це через те що ви сказали, через те й вийшов Указ?

– Просто не будемо голослівними, ми можемо відкрити Указ Президента, яким було введено ці санкції. 16 вересня 2015 року було введено санкції на один рік. 16 вересня цього року санкції зупинилися. Їх не було з 16 вересня по 1 жовтня, по 3 жовтня, по 5 жовтня, по 10 жовтня. Тільки минулої п'ятниці я про це сказав в ефірі каналу "112 Украина", що ви знаєте, в нас вже взагалі місяць немає санкцій проти Росії – в Євросоюзі вони є, в Америці вони є, а в нас санкцій немає. І я знаю приклади, що домовляються, щоб конкурентів включити в санкційний список. От наприклад, у вас є бізнес – у вас є конкуренти. А ви не хочете конкурентів, ви хочете монополію. Ви тих конкурентів раз – і під санкції. Або наприклад ви під санкціями, але хочете їх позбутися, ви раз – домовилися з потрібними людьми, і вас почули.

– Але тут нікого не виключили, а тільки розширили список. Але це деталь. Тобто ви не будете вибачатися, наприклад, за те, що написали, а потім відбулося по-інакшому.

– Навпаки, треба подякувати мені за те, що я сказав на всю державу…

– От а чому ви не написали – завдяки мені нарешті запрацювали санкції?

– Якби я не сказав, то я думаю, що санкцій ще б і досі не було, тому що ви були свідком, і в цьому дуже легко переконатися. Ви були свідком і вся держава була свідком, що протягом місяця їх не було. Якщо їх не було протягом місяця…

– Півтора місяця, я зараз порахував…

– То де гарантія, що вони були б далі і тільки після публічного розголосу, під тиском громадської думки був виданий цей Указ.

– З цим зрозуміло, ми почули.

– Якби не було здійснено медійного ажіотажу, то я впевнений, що його б і далі не було, і казали б все нормально, і просто на це не звертали уваги.

– Я от дивлюся, що про щоб я зараз не запитав, все одно у фіналі відповіді ви виходите весь час на Президента.

– Тому що він відповідає за ключові процеси у державі як людина, обрана на прямих виборах.

– Так, я це почув. В мене просте питання, ну це когнітивний дисонанс може виникнути у всіх – Сергій Лещенко, депутат "Блоку Петра Порошенка" по списку, фактично весь час ось так критикує лідера свого блоку і не покидає БПП.

– А ви знаєте, чому?

– Чому?

– Мені здається, ви знаєте не гірше, ніж я.

Я НЕ ЗБИРАЮСЯ ДАРУВАТИ ЦЕЙ МАНДАТ ТИМ ЛЮДЯМ, ЯКІ ЗРАДИЛИ ВИБОРЧІ ОБІЦЯНКИ

– Боїтеся, що застосують закон про…

– Так, застосують, у нас вже були два приклади, два чесних депутати – Томенко і Фірсов – на знак протесту сказали, що ми не хочемо себе пов'язувати і вийшли. Наступного дня десь у підвалі чи десь у підворотні, я не знаю, зібрався з'їзд БПП, де навіть не було і половини делегатів…

– Тобто ви боїтеся втратити мандат?

– І вони проголосували за виключення цих людей зі списку.

– Ви боїтеся втратити мандат?

– На їх місце зайшла чи то кума Президента, чи якийсь "смотрящий" новий, які зараз цілком нормально займаються корупцією на новому місці формально.

– Зараз ще запитаю – боїтеся втратити мандат?

– Я не збираюся дарувати цей мандат тим людям, які зрадили виборчі обіцянки. Їхня блакитна мрія, вони про це кажуть відверто, Кононенко про це казав в прямих ефірах. Ні, ніколи в житті я їм не дам цей мандат, тому що не вони мені його давали. Я обраний представником…

– Ви ж по списку пройшли?

– …я обраний представником народу до Верховної Ради, мені мандат дав народ, і я, коли йшов до парламенту, я обіцяв виконувати передвиборчу програму, яка полягає – деолігархізація, боротьба з корупцією, прозорість, чесність, демократія, свобода слова. Мають скласти мандат ті, хто зрадив ці обіцянки, тому що вони використовують своє депутатське місце для власного збагачення і для того, аби за імунітетом заховатися від кримінальної відповідальності.

– Почув.

– Я цього, звичайно, не боюся. Але ніколи в житті їхню блакитну мрію я не дозволю втілити в життя.

– Нє дождьотєсь.

– Давайте чаю розіллємо, бо він же стигне.

– У мене з того списку, що ви сказали, першим було слово "деолігархізація". О, я його вимовив. От я просто згадую, як проголошений курс на деолігархізацію оцінено було тоді, коли до вас звертався Президент у Верховній Раді, нагадати ці слова, що він тоді сказав про це? Давайте послухаємо.

Слова із виступу Петра Порошенка:"І що ж я отримую у відповідь на таку політику? Брязкіт зброї приватних армій. І кожен, хто підлягає деолігархізації, озброєний великим загальнонаціональним каналом і обороняючись гатить по мені з усіх інформаційних "Градів".

– Чесне таке запитання – Сергій Лещенко не заряджає "Гради", він стріляє самостійно?

– Я вам розкажу одну історію, цікава така була. Коли в 2015 році була ситуація з Коломойським, то до нашого ряду, там де сидимо я, Мустафа, підійшов Кононенко і каже – ви бачите, що робиться? Треба активніше з Коломойським боротися. Ви бачите, як він проти держави працює? Треба ще далі… А ми насправді, були єдиними, хто не боялися відверто про Коломойського казати правду. Всі решта сиділи і просто мовчали. І Кононенко в тому числі.

– Це тоді коли Мустафа казав "йдемо на каву"?

– Він просто хотів нас використати у своїх приватних інтересах. Коломойський навіть на якийсь час виїхав з України. Зараз Коломойський "вась-вась" з Президентом, з податковою, з Національним банком. В нього все чудово. Тому казати про деолігархізацію з одного боку, а з іншого боку таємно домовлятися з Коломойським, з Ахметовим, з Фірташем – це просто цинізм, якого не чула українська держава багато років.

5 канал

НЕ МОЖНА ОДНІЄЮ РУКОЮ ПРОМОВЛЯТИ І ГРЮКАТИ ПО ТРИБУНІ ПАРЛАМЕНТУ І КАЗАТИ, ЩО "Я ЗА ДЕОЛІГАРХІЗАЦІЮ", А З ІНШОГО БОКУ З ОЛІГАРХАМИ ДІЛИТИ КРАЇНУ, РОЗСТАВЛЯТИ "СМОТРЯЩИХ"

– Я б хотів на цих словах "цинізм" зосередитися.

– Дозвольте, я закінчу, тому що я…

– У нас часу обмаль.

– Я розумію, але звичайно, не можна однією рукою промовляти і грюкати по трибуні парламенту і казати, що "я за деолігархізацію", а з іншого боку з олігархами ділити країну, розставляти "смотрящих" і конкретно, наприклад, от та ж сама історія з Ахметовим. Ви знаєте що таке "Роттердам+"?

– Знаю звичайно, відома формула, за якою розраховується…

– Це Ахметов, тому що йому належить вся теплова енергетика України. А Президент Порошенко контролює державний регулятор, який цей тариф встановив. В мене питання – так це така деолігархізація, що регулятори під Порошенком дозволяють Ахметову отримувати надприбутки за системою "Роттердам+"?

– А в мене питання, Сергій…

– Або Коломойський наприклад, "Укрнафта" має 10 млрд боргів, 10 млрд боргів перед державним бюджетом…

– Окей, Сергію, рухаємося далі.

– Податкова, яка контролюється Порошенком через Насірова, навіть добровільно не відкрила кримінальне провадження за цим фактом і продовжує потакати Коломойському в цьому. Так це така деолігархізація?

– Ці самі запитання в мене будуть і про Коломойського, і про Ахметова, він ще там заправляв бензином, його заправки заправляли бойовиків і йому нічого, але є один момент, коли говорять – він і олігарх. Ну добре, тоді я запитаю так. Я ніколи не бачив матеріалів критичних за назвою "Сергій Лещенко проти Григоришина", а Григоришину в цій країні належить… ну неміряно. По-перше, всі енергогенеруючі, список його компаній зі всіма генераторами "НВО ім. Фрунзе " це просто такий список, що шкода програми, і потім варіант такий – Сергій Лещенко відмовляється коментувати, чому він зустрічається з російським олігархом Григоришиним у ресторані, хтось підпільно фоткає чи не підпільно, я не знаю.

– А ви знаєте, що ця фотографія – це фейк?

– Фейкова? Я що знайшов в Інтернеті, те й показую. А що змонтували?

– В Інтернеті ви можете знайти фейкові документи про якісь у мене мільйонні рахунки…

– Колишній депутат Горбаль написав, що сам зустрів вас там.

– Мільйонні суми на рахунках. Це фейкова фотографія. От ви займаєтеся трансляцією фейків.

– Я вас запитую.

– Тепер я розповідаю далі.

– Дивіться, Горбаль, колишній депутат, написав, що він вас зустрів.

– Звичайно, ну я ж це читав так само.

– Було чи ні?

– Президент Порошенко…

– Дивіться, я вас про Григоришина і вас питаю, а ви – Президент Порошенко. Він там третій сидів чи що?

– Ну ви ж мені навіть не дозволяєте…

ЩОБ РОЗУМІТИ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ В ДЕРЖАВІ, Я МАЮ ОТРИМУВАТИ ІНФОРМАЦІЮ З ПЕРШИХ ВУСТ, ВІД РІЗНИХ ОСІБ. МЕНЕ НЕ ПОВ'ЯЗУЮТЬ ЖОДНІ ФІНАНСОВІ СТОСУНКИ З КИМОСЬ, ЖОДНІ КОРУПЦІЙНІ СТОСУНКИ, ЖОДНІ ЗУСТРІЧІ, ДЕ МОЖЕ БУТИ ТІНЬ ПІДОЗРИ

– Я хочу зрозуміти. Проста відповідь – ви з Григоришиним зустрічаєтеся?

– Президент Порошенко… Я зустрічаюся з дівчиною. Мені не треба зустрічатися з чоловіком для того, щоб вирішити якісь питання.

– Ви були в "Українській правді"?

– Президент Порошенко і Костянтин Григоришин є найближчими друзями. Наскільки я знаю, Григоришин з рук Порошенка отримував український паспорт. Тому питання про те, хто є Григоришин, вам краще адресувати до власника вашого телеканалу, за сумісництвом Президента України. Що стосується моєї зустрічі, то я зустрічаюся з різними людьми. І це люди, які мають різний соціальний статус, різні посади, вони працюють у різних містах, і вони є і багатими, і бідними, деякі з ними володіють підприємствами, деякі працюють на підприємствах.

– Добре, про що політик Лещенко говорив з Григоришиним?

– Звичайно, для того щоб розуміти, що відбувається в державі, я маю отримувати інформацію з перших вуст, від різних осіб, і звичайно, я всі свої зустрічі присвячую тільки одному – розуміти, що відбувається. Мене не пов'язують жодні фінансові стосунки з кимось, жодні корупційні стосунки, жодні зустрічі, де може бути тінь підозри, тому, що стосується конкретно Костянтина Григоришина, краще запитувати у Президента, який є його політичним супутником.

– А про що політик Сергій Лещенком з ним говорить? Які у вас теми?

– Що стосується моїх відносин з різними людьми, то на жаль, звичайно, ви це знаєте, жодна людина ніколи не буде розголошувати зміст своїх розмов без згоди іншої сторони, тому що це некоректно. Якщо я буду розповідати, наприклад, про свої зустрічі з однією людиною, потім з іншою, то ці люди просто ніколи потім зі мною не будуть розмовляти, але повірте мені, інформація, яку я отримує від різних людей, вона завжди є дуже корисною, тому що вона дозволяє дізнатися набагато більше, ніж про це пишуть у ЗМІ.

– Добре, давайте зв'яжемо ланцюжок. А от коли в мережі з'явилися фотографія, що нині актуальний редактор Інтернет-видання "Українська правда" зустрічається з Григоришиним, теж з ресторану були фотографії.

– Я думаю, вам краще це питання адресувати присутнім на тому знімку людям.

– Дивіться, я про те, що ви в "Українській правді" дописували, вона зараз, Григоришин тут спільний знаменник…

– Вам це прізвище подобається? Григоришин, Григоришин. Ви прямо постійно його повторюєте. У вас є питання до цієї людини – запросіть її на ефір і посадіть, запитайте.

– Я запрошу і запитаю, про що він говорив з політиком Сергієм Лещенком, але я хочу почути Сергія Лещенка.

– Але ми говоримо з вами про процеси, які відбуваються в державі. Мені здається, глядачам взагалі до лампочки, з ким я зустрічаюся.  

5 канал

ВПІЗНАВАНІСТЬ В ПОЛІТИЦІ – ЦЕ ГОЛОВНИЙ КРИТЕРІЙ. ТОМУ ЩО ВПІЗНАВАНІСТЬ КОНВЕРТУЄТЬСЯ ПОТІМ У РЕЙТИНГ

– Та мені цікаво, як виглядає Сергій Лещенко в політиці.

– Мені здається, глядачам цікаво, що відбувається насправді за лаштунками української політики, чому їхні кишені є порожніми. А я можу сказати, тому що внаслідок змови Президента з олігархами крадуться гроші з державних підприємств, займаються корупцією найвищі посадові особи цієї держави, і українські громадяни конкретно недоотримують у свої кишені гроші. А ви мені – про ту зустріч, про ці якісь помешкання. Це для світської програми. Якби я наприклад знав, що у вас світське життя, то я б підготувався відповідним чином. Напевно б готувався відповідати про якісь особисті історії, про з ким я зустрічаюся, з ким я бачусь і так далі.

– Це не особисті історії. Політик і олігарх – це не особиста історія, це політика.

– Запитайте у Президента Порошенка, чому він зустрічається з Григоришиним, що вони обговорюють. Я думаю, це буде не менш цікава тема. Що стосується моєї зустрічі…

– Сергій, ви мені вже назвали кучу питань, які я задам, без проблем. Прозвітую, що я їх задав. Але я хочу почути зараз, я вас запросив, щоб зрозуміти – який був Сергій Лещенко журналіст, я знаю, бо ми тисячі разів перетиналися, а от Сергій Лещенко в епіцентрі політичних скандалів, я хочу розуміти – жертва, учасник чи що?

– Знаєте, є таке прислів’я: можете мене сварити, можете мене підтримувати, хвалити, головне – прізвище не переплутайте. Тому звичайно я завжди з вдячністю читаю як критичні, так і компліментарні статті. Завжди це працює тільки на одне – на впізнаваність. Впізнаваність в політиці – це головний критерій…

– Говорите, як Поплавський.

– Тому що впізнаваність конвертується потім у рейтинг. Свого часу Президент Порошенко теж, коли отримав корупційний скандал у 2005 році, коли він віджимав будинок на Грушевського, 9а, то йому казали – ти знаєш, Петро, твоя кар’єра вже закінчилася. А він сказав, знаєте ні, зате в мене впізнаваність дуже висока. Хто тобі міг подумати, що він буде Президентом через 10 років.

– А ви зі всіма тими скандалами рейтинг піднявся особисто в політика Лещенка?

– Впізнаваність зростає, а мої дії свідчать про те, що єдиний мотив мого перебування в політиці – це змінювати державу на краще. Мене не цікавить ні будинок на Грушевського, 9а, щоб там віджати частку, ні отримати якийсь "поток смотрящий" на вугільній галузі, "Центренерго" Кононенка, ні поставити свого прокурора чи суддю, як робить Грановський, не отримувати якусь чергову преференцію для свого бізнесу, відкрити мережу кондитерських магазинів Roshen, нема в мене такого інтересу. В мене єдиний інтерес – щоб українські громадяни мали чесну владу, яка не буде їх грабувати.

– Після скандалу вам більше вірять чи менше вірять? Журналісту Сергію Лещенку вірили, книжки про Лазаренка і саги читали.

– Судити вам.

У МЕНЕ АМБІЦІЯ ОСЬ ЦИХ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЦИМ ЗАЙМАЮТЬСЯ, ВИВЕСТИ НА ЧИСТУ ВОДУ І СКАЗАТИ – УКРАЇНСЬКІ ГРОМАДЯНИ, ВИ ОТРИМАЛИ ПЛАТІЖКУ ЗА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ В ТАКОМУ-ТО РОЗМІРІ, ЯКА ВАС ОБКРАДАЄ

– Я хочу зрозуміти, чи політик Лещенко відчуває ось цей фідбек, бо як журналіст добре відчував, що як реагує. Просто розкажу, ми дали анонс, то там зразу стільки "хейтерських" дописів було, що осколками обкидало, так ніби я несу відповідальність за політика Лещенка. Чому?

– Не знаю. Вам варто задати це питання людям, які відповідним чином реагують. Я не змінився, повірте мені. В мене не з’явилося якихось амбіцій, окрім того, щоб українська влада була чесною. Ці амбіції в мене були як за роботи журналістом, так і зараз. У мене немає амбіцій купити нерухомість в Іспанії, або приватний літак, або амбіцій займатися корупцією, поставити свого якогось маленького кума на якусь маленьку державну корпорацію, щоб звідти він мені приносив в місяць 100 тисяч чи мільйон готівкою, немає в мене таких амбіцій.

– Але в людей виникає питання, як у Сергія Лещенка…

– У мене є інша амбіція, амбіція ось цих людей, які цим займаються, вивести на чисту воду і сказати – українські громадяни, ви отримали платіжку за електроенергію в такому-то розмірі, яка вас обкрадає…

– Стоп, платіжки – це Юлія Тимошенко, це її монополія.

– А в цей час працює схема "Роттердам+" під патронатом Президента Порошенка і вугілля на українські теплові електростанції постачається так, що нібито воно було закуплено в Роттердамі з відповідною якістю, якої там взагалі немає, тому що воно йде з окупованих територій і плече там 200 кілометрів, а воно начебто закуповується в Роттердамі, і потім ніби за тисячі кілометрів їде в Україну.

– Ми знаємо, і от так ці гроші заробляються.

– І це все лягає на ваш тариф.

– В нас мало часу, Сергію.

– Тому що хтось домовився, що Ахметов буде робити "відкат" зі своїх грошей, які він отримує з надприбутків, назад. І кожна корупційна оборудка, це не гроші, які випарувалися десь в повітрі, це гроші, які вкрали конкретно в українського громадянина. На жаль, після того як Революція Гідності знесла одного Президента, новий так і не засвоїв уроків.

– Сергію, одна хвилина залишається. Оскільки Сергій Лещенко як журналіст виявився мільйонером гривневим, це суть, то люди почали не довіряти. Кажуть, слухайте, в цій професії журналістській там мільйонери-корейки ходять, а ми нічого не знали.

– А ви знаєте, що на "5 каналі" платять зарплату в конвертах?

– Не знав.

– Не чули?

– Ні.

– А я чув від ваших колег. Розкажіть краще в ефірі про це. Що стосується моїх доходів, то в мене всі доходи легальні, податки всі заплачені і я конкретно, наприклад, у 2014 році я заплатив…

– Добре, я це почув, Сергію, від вас. Коли з’являється зараз…

– 130 тисяч гривень тільки податків…

– Супер. Коли в Інтернеті з’являється так званий…

– В мене питання – чому в Президента, на його каналі, платять зарплати в конвертах?

– Та не платять мені в конвертах.

– Досі і ваші оператори, і ваші журналісти отримують зарплату в конвертах.

– Дивіться – це фейк чи це правда – контракт з Григоришиним на ось ці суми?

– Звичайно, це фейк.

– От воно гуляє в Інтернеті.

– Ви, напевно, це прізвище вже вдвадцяте повторюєте. Це фейковий документ, який оприлюднений на невідомому сайті, навіть власник якого невідомий, і ви намагаєтеся мені довести…

– Добре, от коли в пошуку вбиваєш Лещенко, вилазить тисячу повідомлень – Григоришин-Лещенко, Лещенко-Григоришин. Це Google каже, це не я кажу.

– Романе, мені здається у вас такий здоровий або навпаки нездоровий інтерес до Григоришина, запросіть його у студію і поставте йому всі запитання, а можливо в Президента запитайте, тому що саме він є людиною, яка дозволяє корупції в Україні процвітати. Я думаю, що це буде набагато корисніше для української демократії і для боротьби з корупцією.

– Дякую за розмову.

– Бувайте здорові.

– Нелегко було розмовляти.

– Прекрасна розмова, дуже легка. На всі запитання, які ви ставите, в мене є відповіді.

– Я знаю точно, Сергій Лещенко народний депутат з "Блоку Петра Порошенка" має відповіді на всі питання, і ми їх почули. І за допомогою Сергія я запрошую пана Григоришина до нас попити…

– І Президента теж.

– І Президента запрошую попити чай у цій студії і відповісти на всі ці запитання, які порекомендував Сергій мені. Сергію, дякую, а завтра ми будемо пити чай знову. Добраніч.

Роман Чайка, "За Чай.com", 5 канал

Попередній матеріал
Акція протесту в таборі мігрантів у Кале перетворилася на сутички з поліцією
Наступний матеріал
ДТП у Львові: маршрутка зіткнулася з деревом, є постраждалі
Теги:
Loading...
НАЗК розпочало перевірку щодо елітної квартири Лещенка

НАЗК розпочало перевірку щодо елітної квартири Лещенка

Після Лещенка НАБУ перевірить елітну квартиру Заліщук – Ситник

Після Лещенка НАБУ перевірить елітну квартиру Заліщук – Ситник

Лещенко: В Україні відбувається контрреволюція корупціонерів

Лещенко: В Україні відбувається контрреволюція корупціонерів

Ситник озвучив, за які кошти Лещенко купив квартиру

Ситник озвучив, за які кошти Лещенко купив квартиру

НАБУ знайшло адмінпорушення у справі "квартирного питання" Лещенка

НАБУ знайшло адмінпорушення у справі "квартирного питання" Лещенка

Американському лобісту Полу Манафорту "Партія регіонів" та Янукович заплатили понад  $12 млн – Лещенко

Американському лобісту Полу Манафорту "Партія регіонів" та Янукович заплатили понад $12 млн – Лещенко