скріншот

Богословська: "Допа" є улюбленим "птєнцом" гнізда Медведчука, Кремль хотів поставити його замість Януковича

Інна Богословська у програмі "ЗаЧай.com" на "5 каналі" розповіла про те, яку головну помилку зробила в політиці, чому харків’яни попри все обирають Кернеса, хто досі "кришує" наркотрафік, чиєю людиною є Добкін, як Жилін перетворився з ворога на друга мера, через що Мураєв ненавидить Україну, а також чому її запросили у Партію регіонів

КЕРНЕС – ДУЖЕ ГАРНИЙ ОРГАНІЗАТОР. ВІН ЗЛОДІЙ, БЕЗУМОВНО, З МАКІВКИ ГОЛОВИ ДО КІНЧИКІВ ПАЛЬЦІВ, АЛЕ ВІН ВМІЄ ПРАЦЮВАТИ

– Доброї ночі! Вчора ми ще жили в одній країні, а сьогодні живемо у країні корейків і мультикорейків, принаймні це ми вже дізналися з електронної декларації. А я сьогодні чаюю з ветераном політичного руху – Інна Богословська. Доброго вечора! Ви мультимільйонер чи просто мільйонер?

– В мене зовсім інша історія, я прийшла в політику дуже багатою людиною, а пішла, фактично все залишивши. Тому що я зробила головну помилку в українській політиці – я йшла в політику зі своїми грошима, ні в кого не брала.

Якби не заходили, то були би, певно, собі спокійний мільйонер?

– Безумовно.

Я хочу, щоб ми сьогодні компенсували це. Я вам маю рецепт: якщо ви сядете напишете мемуари "Нова політична історія України", ви станете мільйонером...

– Ви не перша людина, яка мені це каже.

...тому що це буде весело. Домовились? Я пропоную деякі...

– Домовились. Зробимо, від вас промо буде, гаразд?

А ми вже зробимо промо, дивіться, декілька розділів ми зараз, попробуємо їх зараз усно. Чай чорний, як ви просили, давайте починаємо. Перше – я пропоную, як казав мій друг Сергій Жадан – харківські історії.

– Давайте.

Відкриваємо великі дубові двері готелю "Харків" і починаємо писати харківські історії. Перша харківська історія, навіть вам коротко хочу дати можливість почути. Я вважаю, що це номер один – усний фольклор України, нової України.

– Ой, Господи.

У вашому розділі "Допа і Гепа" як це буде описано? Чому вони такі вічні для мільйонного Харкова?

– Ну ви знаєте, це ж взагалі сором, що робиться в українській політиці. Зараз електронні декларації – це теж сором. Оцей ролик – це сором, але найбільший сором – це те, що після таких роликів цих людей обирають.

Так у чому загадка Допи і Гепи, напевно, не від любові їх обирають?

– Ні-ні. Дивіться, вони люди, які вміють працювати, безумовно. Гепа вміє працювати і Міша вміє працювати. Крім того, Міша добрий, він людей любить, він багато кому допомагав – це правда. І в нього немає такої агресивної нотки, як у Кернеса. А Кернес – він дуже гарний організатор. Він злодій, безумовно, з маківки голови до кінчиків пальців, але він вміє працювати. Чому взагалі ми знаємо кучу легенд про те, як любили прості люди бандитів, як любили вони тих, хто їх бив, тих, хто гнобив.

Люди любили Робін Гуда, так? А не бандитів.

– Не тільки. Давайте згадаємо, як кріпосне право ліквідували в Росії і що робили ці кріпаки, які до того "жгли усадьби", а коли їх відпустили на волю, вони що зробили? За рік прийшли і сказали: "Барін, візьми обратно, бо ми не знаємо як нам жити". Це психологія несформованого суспільства. І на превеликий жаль, в Україні на сьогодні суспільство не сформовано.

ЗА ГЕПУ ГОЛОСУЄ НЕ БІЛЬШІСТЬ. ПРИХОДИТЬ МЕНШІСТЬ, НА ОСТАННІХ ВИБОРАХ ПРИЙШЛО МЕНШЕ 50%, ІЗ ЦИХ 50% 40% ПРОГОЛОСУВАЛО ЗА НЬОГО. ТОБТО ЛЮДИ, ЯКІ СЕБЕ ПОВАЖАЮТЬ – НЕ ХОДЯТЬ НА ЦІ ВИБОРИ

Але Харків – це індустріальне місто з величезною кількістю вузів.

– Ці люди зробили з Харкова Барабашовку, тобто базар. Величезна кількість людей, – і це буде в історії Харкова за Допи і Гепи – величезна кількість людей достойних, розумних, успішних, покинули Харків, тому що з цією бидлотою вони жити в одному місті не могли. Це велика трагедія мого міста.

Я коли приїжджав у Харків, то на одному з місцевих каналів бачив трансляцію, наприклад, сесії міської ради. Для мене це був завжди шок, бо там вилазила якась група і починала розказувати, що "нам треба звернутися в архів ФСБ і отримати всі матеріали по УПА, ОУН". Я думаю: "Боже, чим займається сесія?" Але вона, крім того, займається... Не те що чим займається, а як? От "як" – це дуже важливо. Ось міський голова спілкується з начальником ліфтів. Це подобається харків’янам?

– Ну тим, хто голосує, подобається. Треба ж розуміти, що за Гепу голосує не більшість. Приходить меншість, на останніх виборах прийшло менше 50%, із цих 50% 40% проголосувало за нього. Тобто люди, які себе поважають – не ходять на ці вибори. Всі знають, що куплені абсолютно всі виборчі комісії, всі знають, хто як пише, як пишуть протоколи. До речі, якщо ми не змінимо порядок формування виборчих комісій – жодних шансів комусь перемогти на цих виборах…

Тобто Гепа буде вічний?

– Гепа буде вічний.

Є якісь моменти, які мають відкрити нам ці секрети? От у вашій майбутній книжці має бути написано – "секрет перший". Такої кількості, як кажуть на сьогоднішньому сленгу, "зашкварив" довкола Кернеса Гепи, мало який політик має. Але при цьому, от дивіться, я навіть розкопав старий протокол Міністерства внутрішніх справ. В той час, коли нинішній прокурор на МВС був, то до Ахметова на БТР на чайок заїжджав, так? То от дивіться, давайте на цей протокол подивимося – це там подання там було, ви знаєте всю цю історію. В ньому якраз є про наркотики, там хто, де, з адресами, зі всім: Гаврілов, Добкін… "У квартирі Добкіна вживали…" Там фігурує і Геннадій Адольфович, і молодший Допа. На наркоті взяли – ну все! Що ще?

– Я вам можу сказати, що я написала вже за Шокіна відкритий лист, опублікувала його в блозі на "Українській правді", виклала всі факти масової злочинності в тому числі, що в Харкові найбільший зараз трафік наркотичний. У нас же не тільки трафік через нас іде, в нас ще два заводи, які належать росіянам, у тому числі тим росіянам, які голосували за анексію Криму, сенатору Шишкіну.

скріншот

І зараз працюють?

– І зараз він працює, і всі знають, що там виробляються в тому числі й ліки, які мають наркотичний склад. І всі знають, що Харків поставляє на всю Україну, і не тільки на Україну, контрафакт з наркотою. І ніхто цим не займається досі.

Так що, Гепа в долю поставив…?

– Безумовно, Гепа з Допою займалися наркотою завжди, і "кришувала" їх харківська міліція. І я думаю, що в нас нічого досі не змінилося, то значить, і сьогодні вже міліція "кришує".

Харківська поліція з харків’янином Аваковим “кришують” далі це, чи що?

– Якщо б цього не було, в нас би не було наркотрафіка. Якщо він є, значить, так воно і є.

ТРЕБА БРАТИ НАВКОЛО ГЕПИ ВСІХ, БО КОЛИ ЦЯ СИСТЕМА РУХНЕ, ВОНА НАКРИЄ ВЕЛИЧЕЗНУ КІЛЬКІСТЬ ТИХ, ХТО ЗРОБИВ З ХАРКОВА ВЗІРЕЦЬ ТАКОЇ ОРГАНІЗОВАНОЇ КРИМІНАЛЬНОЇ ГРУПИ, ЯКА ГРАБУЄ ХАРКІВ’ЯН НА МІЛЬЯРДИ

Ну колись, я пам’ятаю, ці кадри, коли Гепа в обнімку з Аваковим, на Помаранчевому Майдані там співали в мікрофон. Але важко собі зараз уявити: міністр внутрішніх справ "у долі" з Гепою, який час від часу їздить…

– Я не знаю чи він "у долі", я не знаю такої інформації, але я вам можу сказати, що десь 50 кримінальних справ було порушено, які мали бути розслідуваними Міністерством внутрішніх справ. Але вони не розслідувані, Аваков має повернення всього, що в нього забрали, коли він втік в Італію. В нього забрали – йому все повернули і ще з лишком, і він почувається дуже добре.

А якщо Гепа каже, що чільник МВС Аваков намагається йому помститися. За версією його нещодавніх коментарів, сам Антон Геращенко, теж харків’янин, замовив його судове переслідування? Що скажете?

– Слухайте, я вас прошу. Якщо була б політична воля – ці справи давно були би доведені до вироку, тому що там є всі докази. І стосовно обставин справи, коли Гепа особисто бив активістів проукраїнських, і стосовно тих комунальних підприємств, на яких по півмільярда перекачано на фіктивні комунальні компанії. І що там ще доказувати, я не знаю. І треба брати навколо Гепи всіх, бо коли ця система рухне, вона накриє величезну кількість тих, хто зробив з Харкова взірець такої організованої кримінальної групи, яка грабує харків’ян на мільярди. Інша справа, що дурні грабують свої містечка і міста, нічого не роблячи. А Гепа це поставив на широку ногу: він з одного боку, робить для харків’ян, але і краде мільярди.

– Як Пабло Ескобар робив?

– Абсолютно ви праві.

Він теж біднякам будував маленькі котеджні містечка.

– Так, і я вам можу сказати, що те, що зараз у деклараціях – це навіть не одна четверта частина того, що належить Кернесу. Так же як в інших деклараціях я не повірю тому, що ми бачимо.

ПІСЛЯ МАЙДАНУ НЕ СТАЛОСЯ РОЗІРВАННЯ ТИХ ЗВ’ЯЗКІВ, ЯКІ РОКАМИ ЗАВ’ЯЗУВАЛИСЯ МІЖ ОКРЕМИМИ ПРЕДСТАВНИКАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕЛІТИ

Детективна історія у вашій книжці – якщо ви цей момент пропустите, вона не буде продаватися. Я маю на увазі, коли Янукович через Харків тікав на Крим, а потім і дальше. Він заїжджав тоді на ту спецдачку, так?

– Ми знаємо це, але ми не знаємо достеменно.

Цьому передувала достатньо публічна річ, її транслювали – Допа з Гепою в колорадський з’їзд бавилися. Там "ПІСУАР-2" хотіли проголосити. Потім зрозуміли, що щось не так пішло, бо Янукович втік, і вони зникли всі, і сказали: "Всьо, Допа і Гепа втекли в Росію". Тут раптом вони з’являються назад.

– Повернулися.

Їдуть в Дніпро, кажуть, що там до Бєні Коломойського їздили кудись, і спокійно сіли на харківське-слобожанське “царство”. Що сталося?

– Це те, що сталося після Майдану. Після Майдану не сталося розірвання тих зв’язків, які роками зав’язувалися між окремими представниками української політичної еліти. Не намоглися ті, хто захопив владу фактично після Майдану – а я казала, що це контрреволюція, я не змінила своєї думки. Тільки те, що суспільство у нас не стало контрреволюційним, вимагає від сьогоднішньої влади робити хоч якісь реформи, які дійсно робляться, але не так як вони мали б робитися.

А вам відомо, хто їм дав гарантію, що вони так сміливо повернулися?

– Я впевнена, і я думаю, що це вже не за життя, я впевнена, що всі, хто поїхав з України, поїхали за величезні "відкати". Я маю про це інформацію, але я не маю її настільки доказовою, щоб можна було публічно про це говорити.

А Допа і Гепа не захотіли платити, і повернулися? Чи що?

– Допа і Гепа заплатили.

І вернулися?

– Безумовно.

То це якась лохівська схема. Так "впасти" на великі гроші?

– Ну чого?

А для чого вони повернулися?

– Треба розуміти, що Допа є улюбленим "птєнцом" гнізда Медведчука.

Старі СДПУшні зв’язки?

– Допа є людиною Медведчука. І Кремль робив на нього величезну ставку, робили з нього можливу кандидатуру на голову Партії регіонів замість Януковича.

Кандидат у Президенти який був яскравий.

– Абсолютно. І саме провалена кампанія кандидата у Президенти зняла з нього ставку Кремля, яка на нього була поставлена. І не треба було недооцінювати цього. Колись Дмитро Табачник мені сказав, що він буде опікуватися Добкіним, бо вважає, що це дуже талановита людина, яка хоче вчитися і вміє вчитися. Ну так воно і сталося, бо тоді він був людиною, яка займалася в своїй сім’ї контрабандою і наркотою, тобто бачили в ньому ці "таланти".

ХТО МІГ ЗАМОВИТИ ЦЕ ВБИВСТВО ЧИ ЗАЛЯКУВАННЯ КЕРНЕСА? І В МЕНЕ ОДНА ВІДПОВІДЬ – ТИСЯЧІ ЛЮДЕЙ, ЯКИХ Я ТІЛЬКИ ЗНАЮ, ЯКІ Б З РАДІСТЮ ЦЕ ЗРОБИЛИ

Добре, тепер має бути обов’язково в книжці детективна якась родзинка. Наприклад, три постріли, чи скільки їх там було в парку? Я маю на увазі роботу невідомого снайпера, який стріляв у Кернеса. Просто після цього – тиша навкруги.

– Ну знаєте, це ж дуже показово, коли задавали всі, ну після того, як були ці постріли, всі задавали питання: "Хто міг замовити це вбивство чи залякування Кернеса?" І в мене одна відповідь – тисячі людей, яких я тільки знаю, які б з радістю це зробили. І в мене питання до Кернеса: "Навіщо так жити, що ти навіть не знав, хто з тисяч заказав тебе?" Бо так не можна жити, як він живе. Він таку кількість людей знищив, принизив, залишив без майна, залишив сім’ї без батьків. Бо в Харкові стріляли, стріляли прямо в ресторанах, серед білого дня, забивали людей бітами прямо на площі перед потягами, на вокзалі. І всі це знають, і ця кримінальна гидота – ось воно живе. І я думаю, що Господь Бог дав таке, знаєте, таку прощу, я не знаю чи прощу…

Покарання.

– Покарання, скоріше за все, страшніше за все, з моєї точки зору.

А в структурах, коли ви намалювали фактично такий бандитський Харків 90-х, це про дев’яності ви говорите?

– Ні, це не про 90-ті. Вбивали фактично 2012-2013 роки, автоматами посеред міста, розборки. Треба розуміти, що оскільки від сім’ї над Харковом поставили Клименка, і Клименко став найкращим другом і співробітником Кернеса і Добкіна, то Харків за часів, коли сім’ю поставили, а це 2013 рік, їх поставили фактично з кінця 2012 року. Коли їх поставили, то Харків став найбільшою в Україні "миючою" конторою, через яку "перемивалися" мільярди гривень із безналу в нал, і це все контролював Кернес.

Тут повіяло вітерцем з ресторану "Вітерець". Я хочу зрозуміти: а в цій структурі "Оплот" і Жилін, він ким був?

– Це взагалі чудова історія. Дуже показова, до речі, для Кернеса. Кернес вмів дуже часто своїх ворогів робити своїми друзями. Всі кажуть, що він дуже щедро платить всім, у тому числі і сьогоднішній владі платив за те, що його знову погодили на мера в той час, коли він навіть мав не повернутися до України.

скріншот

Але ж Жилін, у них же конфлікт був дуже серйозний?

– Жилін сидів за гратами за обвинуваченням в організації замаху на Кернеса. Після того як він вийшов, він став найкращим другом Кернеса. І "Оплот" – це страшна організація, бо вона не тільки пов’язана з колишніми ментами, але вона пов’язана, на превеликий жаль, з Чечнею.

І чеченська мафія?

– Безумовно, "Оплот" – це спільний продукт з чеченськими бойовиками. І Кернес, до речі, літав…

Їздив, фотки викладав, я пам’ятаю, інстаграмчики, хвалився. Не тільки своєю жінкою хвалився, але й….

– А ще він хвалився своїм вертольотом…

Всіма іншими…

– Яких немає в декларації, до речі.

Ще одного харків’янина хочу, щоб ви мені пояснили. Я зацитую: "У цих ренегатів – про двох пишуть, мається на увазі Рабинович і Мураєв – багато чого спільного, не тільки те, що в них давно "вливають" гроші з Кремля, вони обидва харків’яни. До Мураєва, якому зараз формально належить телеканал "NewsOne", його власником був саме Вадим Рабинович. Варто зазначити, що останнього ще з початку 90-х років називали одним із представників відомого міжнародного злочинця Сєви Могілєвича, якого, у свою чергу, пов’язують з російськими спецслужбами. Мураєва теж називають ставлеником однієї з башт Кремля, тим паче, що цей відносно молодий нардеп постійно знаходився в орбіті проросійських політиків. Зокрема він свого часу був депутатом Харківської облради від партії "Віче" Інни Богословської. А пізніше затоваришував з одіозним екс-губернатором – Михайлом Добкіним. Ну от ви нам пригріли Мураєва.

– Тут різна історія. Мураєв дуже талановитий – це правда.

Талановитий у чому?

– Талановита людина, він дуже гарний організатор, він розумний, він дуже багато читає, але в нього, з моєї точки зору, зараз просто "поїхала криша". Крім того, коли він був у "Віче" я не знала, що він має якісь близькі стосунки до найближчого оточення Азарова, там якісь…

Хто вам Мураєва підсунув?

– Я навіть не пам’ятаю. Було дуже багато молодих класних хлопців у Харкові, які до "Віче" прийшли, і багато хто обрався. У нас же тоді дуже багато депутатів місцевих рад обралося від "Віче". Але це моя помилка, я не займалася цим, я не розбудовувала партійну структуру як треба.

А що з ним сталося? Якщо він зараз говорить, то це Проханов чи "Лайф Ньюз". Це такий русо-фашисто пропаганда. Дугін з нього пре, як то кажуть.

– У нього щось сталося. З моєї точки зору, зараз просто ненавидить Україну. Я не маю іншого пояснення.

Тобто ви ще не знаєте, як би ви писали у своїй книжці про нього?

– Я не хочу навіть з ним говорити, бо я не думаю, що зараз із ним можна говорити. Зараз, з моєї точки зору, його "переклинило". Він дуже розумний хлопець, його "переклинило". Коли розумну людину "переклинює" – це страшне.

А що у вас свого часу "переклинило" балотуватися У Крим? Харків’янка, яка вже в Києві, і тут раптом – ба-бах на Крим. Ви ще в Криму, там тоді ще скандал цілий був із вашою ідеєю?

– Острів Крим. І як зробити із Севастополя кондомініум. Це треба було робити.

Окрему російську територію ви тоді пропонували.

– Дуже часто, на превеликий жаль, мені треба говорити: я попереджала. Ну що зробиш? Якщо б свого часу зробили кондомініум Севастополя, як робили величезна кількість країн у тих випадках, коли одна територія мала іншу історію.

Гібралтар?

– Гібралтар, Андорра, великі частки Іспанії, Італії – вся Європа, до речі, в ХІХ-ХХ столітті була з кондомініумами, чому? Тому що, коли були війни весь час, були території, щодо яких ніяк не могли визначитись.

ТЕ, ЩО В НАС ЗАРАЗ СТАЛОСЯ, ДЕСЯТИЛІТТЯ, МОЖЕ, І СТОЛІТТЯ БУДЕ РІЗАТИ ПО СІМ’ЯХ, ПО ВІДНОШЕННЯХ, ТОМУ ЩО ЦЕ СТРАШНЕ – АНЕКСІЯ ЦІЛОЇ ТЕРИТОРІЇ

Мене зацікавив оцей блок, він у вас називався: громадський рух "Острів Крим, блок Богословської", так? А його засновником був Рустам Теміргалієв. Мужики у вашому житті – це простою... Це тепер людина, яка є в розшуку Служби безпеки України – за насильницьке повалення конституційного ладу. Він був віце-прем’єром так званої окупаційної російської "влади" у Криму. А знаєте, що зараз буде найсмішніше? "Крымское управление ФСБ России – пише "Інтерфакс" – расследует уголовное дело о хищении наличных средств и золота из Крымского отделения Ощадбанка Украины. Одним из подозреваемых является бывший первый вице-премьер Крыма Рустам Темиргалиев”. Ну що то у вас – як не Мураєв, то Теміргалієв?

– Ну смотрите – это же юго-восток. І коли були президентські вибори, я вам просто нагадаю, як я пішла. У 2009 році вся країна не знала, що вона була за два тижні до конституційного перевороту. Коли було домовлено, що робиться блок Партія регіонів і БЮТу, коли була написана нова Конституція абсолютно тиранічна.

Ну "ширку" пам’ятаємо.

– Ніхто не розуміє, от ми були на стільки до російського сценарію. Бо було, крім Конституції, прописано ще, що влада до 2025 року передається: то Янукович Президент, то Тимошенко прем’єр-міністр. То Тимошенко Президент, Янукович…

Як Допа і Гепа в Харкові.

– Як Путін і Медвєдєв. Тому що автором цієї домовленості був Медведчук, який стояв за цим всім.

Пані Інно, це ви говорите про ваші політичні мотивації: чому ви пішли.

– Я просто кажу вам, чому я пішла. І тоді дуже багато на президентських виборах 2010 року...Навіщо я пішла? Я ж пішла з партії, мені погрожували – це страшне, це окрема історія.

А я вас запитував: як у вас Теміргалієв з’явився?

– Хтось мені його... Я навіть скажу, це було пов’язано, він був одним з активістів "Казантипу". І там же був не тільки Теміргалієв, там був Філонов Андрюша, який ще з команди "Озимих". Дуже багато сильних хлопців, розумних, які у Криму хотіли робити кар’єру і були дуже активними. Теміргалієв же мав радіостанцію, він дуже цікава людина…

А став звичайним зрадником.

– Вони там залишилися, вони зробили цей вибір. І для мене це біль страшний. Ну просто ми дуже багато років вже не спілкувалися, після закінчень тих кампаній. Андрюша Філонов для мене – катастрофа. Але, ну давайте уявимо: які розділи пішли, розриви пішли. Філонов все життя мав одну мрію – стати мером Євпаторії. Через українські реалії в нього не було жодних шансів. В окупованому Криму він став мером Євпаторії. Я не знаю, як у нього йдуть справи. І отаке, воно ріже по судьбах. Те, що в нас зараз сталося, десятиліття, може, і століття буде різати по сім’ях, по відношеннях, тому що це страшне – анексія цілої території.

А ви, до речі, про це попереджали, я пам’ятаю. Я передивився один ефір, на вас кричали всі представники Криму, з вами сварилися, ви мужньо тримали удар. Те, що ви тоді сказали, це було перед так званим "референдумом"... Все так і відбулося.

– Що буде війна.

скріншот

ЮЩЕНКО ОСОБИСТО ПРОПОНУВАВ МЕНІ ОЧОЛИТИ ЙОГО ВИБОРЧИЙ ШТАБ. КОЛИ Я ПОПРОСИЛА ПОКАЗАТИ, З ЯКОЮ КОМАНДОЮ ВІН БУДЕ ІТИ ДО ВЛАДИ, Я ЙОМУ СКАЗАЛА: "З ЦИМИ ХЛОПЦЯМИ НІЧОГО НЕ ВИЙДЕ"

Я хочу, щоб ви ще згадали оцих партійних кадрів, які виявилися зрадниками в Криму. Трошки про партію поговорити: от ви в рідному Харкові попереджали всіх, я хочу кусочок з архіву включити. Я не зрозумів.

– Це 2004 рік.

Так, але двічі після цього ви до Януковича ввійшли в партійно-мафіозну, як ви казали: "Мафіозна структура, де всі пов’язані кров’ю". В мене когнітивний дисонанс після цих слів…

– Це було вже під час…

– ...з якими я стопроцентно погоджуюся... два рази…

– Знаєте, це дуже цікава ситуація, я завжди, коли я щось роблю, я роблю дуже відповідально і чесно. В 2004 році я не підтримувала Ющенка впряму, тому що я бачила його команду. До речі, хочу вам сказати, коли була команда "Озимого покоління" – це вибори 2002 року, Ющенко особисто пропонував мені очолити його виборчий штаб. Коли я попросила показати, з якою командою він буде іти до влади, я йому сказала: "З цими хлопцями нічого не вийде".

Хто вам не сподобався: баба Вєра чи хто?

– Я вам не скажу. Ні, з хлопцями. Віра Іванівна – чудо, насправді. Вона так тримала, в неї серце таке величезне. Тому…

Але на Помаранчевому харківському Майдані ви виступали?

– Так, тільки тоді, коли я закликала не рвати Україну, бо в 2004 році теж була величезна небезпека, що Україну порвуть на шматки.

Був Сєвєродонецьк, ПІСУАР, а ви брали участь у цьому з’їзді, не були?

– Ні. Так от я вам скажу, що я завжди сповідую те, що написано в плані розвитку країни, те що було написано в "Озимих" програмах. Я займаюся тільки програмним розвитком.

Так, але регіоналам ваші програми були до одного місця.

– Неправда.

Я ВЕСЬ ЧАС ПРАЦЮЮ, В ПОЛІТИЦІ Я НЕ ЗАРОБИЛА ЖОДНОГО ЦЕНТУ, В ПОЛІТИЦІ Я ТІЛЬКИ ВИТРАЧАЛА ТЕ, ЩО Я ЗАРОБИЛА

А хто їх читав?

– Сьогодні я їхала з Харкова на "Хюндаї". Скажіть, будь ласка, хто зробив "Хюндай"?

Хто "Хюндай"? Корейці.

– Ні, зробили в Україні. Регіонали. Не треба, там були мразі, і там були чудові організатори. Там були ті, хто вміє працювати, там були ті, хто вміє красти – там були різні. В сьогоднішній владі є ті, хто краде, є ті, хто не краде. Є ті, хто мають совість, є ті, хто не мають совісті. Але у сьогоднішній владі, я вам чесно скажу, я не бачу жодної людини, яка вміє будувати.

Ну да…?

– Назвіть мені.

Я бачу стільки забудовників Києва, а ви кажете "не вміють будувати".

– Жодної людини, яка вміє будувати суспільну інфраструктуру: дороги, мости. Дай Боже, щоб…

Тобто виходить, що це все Партія регіонів побудувала?

– Безумовно, за Регіонами з десяток…

Та Азаров три рази той самий міст відкривав і потім ремонтували.

– Ні, якщо ми хочемо бути об’єктивними, то давайте бути об’єктивними. Я тричі пішла фактично по кромці ножа. Коли в 2004 році я першою в Україні пішла у відставку з уряду, із заявою про азаровщину, ну мало хто розумів, як я залишилася живою. Тільки тому, що я пішла…

А вам погрожували?

– …Безумовно, всі три рази.

Хто, Азаров?

– Ні, що ви. Азаров ніколи не… Завжди погрожували інші.

Ну хто?

– Були люди, які відповідали там за погрози.

А чим вам погрожували? Що посадять вас чи що?

– Ні.

А що?

– В 2004-му в січні я пішла, 19 січня із заявою про азаровщину, тоді мені не погрожували, тоді просто зі мною перестали спілкуватись всі абсолютно. Навколо мене зробили "випалений простір", а після того, десь за два місяці, коли я написала там звернення... Я ж весь час, скільки я існую, з початку Незалежності України, закон "Про хозяйственные товарищества" був написаний на кухні моєї двокімнатної квартири в Харкові. Тому що нікому було писати – 1991 рік. Тобто я весь час працюю, в політиці я не заробила жодного центу, в політиці я тільки витрачала те, що я заробила…

ЧОМУ ВОНИ НЕ ПІШЛИ 29 ЛИСТОПАДА, КОЛИ ПОБИЛИ СТУДЕНТІВ – ЦІ ЗДОРОВІ МУЖИКИ, ЗА КОЖНИМ З ЯКИХ ДЕСЯТКИ ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ

Слухайте, а всі, хто були з вами, мужички, всі заробили? Теміргалієв заробив золото Ощадбанку України, дальше хто там? Хорошковський, по-моєму, непогано почувається десь там у Франції.

– Ну Хорошковський, слухайте, якщо ви зараз поговорите з сбешниками…

Ні, а він втік.

– Ну чого він втік, він не хоче приймати в цьому участь. Я не пішла в парламент зараз, абсолютно впевнена в тому, що там нічого робити.

– "День варення" в лідера партії. Просте запитання: всі, хто до нього приходять – оце навіть Коломойський був – всі до нього ходять. От "кіборги", перші "кіборги" ці, Кінах – я мав на увазі. Всі бачили це Межигір’я, і всі три роки мовчали. Чому? Боялися Януковича, щоб розказати правду?

– Скажіть, будь ласка, а чому вони не пішли 29 листопада, коли побили студентів? В три ночі я написала звернення до всіх регіоналів: “Ідіть, виходьте, переходьте. Тому що тільки зробивши нову більшість в проєвропейському парламенті, ми минемо крові, якщо ми цього не зробимо, заллє кров’ю країну". Чому ці здорові мужики, за кожним з яких десятки тисяч людей, мало хто в Україні розуміє, що великий бізнес – це не просто великі гроші, великий український національний. Коли в однієї корпорації 250 тисяч робітників, за ними сім’ї, їм треба кожен місяць заробітну плату і так далі. Тобто це люди, які знають що таке керувати, що таке відповідати…

– І вони боялися Януковича?

– ...і вони боялися. Це просто неможливо пояснити.

Чим Янукович був такий страшний?

– Я не знаю, я не можу сказати.

Якщо подивитися кадри, як він тікав, то тікав він, як звичайний бандюк. Машини громадили, вивозили…

– Я думаю, що тікають всі однаково.

Ви бачили? Це такої кількості... Я 30 хвилин дивився тільки вантаження, я не хочу мучити вас.

– Боже, яке у вас терпіння.

Ну так, я хотів подивитися, що вантажать: картини, ікони, зброї винесли неміряно. Взагалі не розумію, куди він її віз, цю зброю.

– Це ж подарунки, це ж роками дарують.

скріншот

Бачите, це зброя і бойова. А потім тікав двома гелікоптерами.

– Знаєте, я весь час кажу, що в нас…

Так він був страшний чи ні? От ви напишете у своїй книжці, він був самодур?

– Я його не боялася, але його боялися, дійсно його боялися.

Чому?

– Я не знаю.

Він був "беспрєдєльщик"?

– Ви знаєте... Ні, я не можу про нього сказати, що він був "беспрєдєльщиком". Розумієте, мене закликали до Партії регіонів саме завдяки програмі, плану розвитку країни.

ВТРЬОХ – ГРИЦЕНКО, БОГОСЛОВСЬКА, ЯЦЕНЮК – МИ БІЛЬШ-МЕНШ ДОМОВИЛИСЯ. ТІГІПКО СКАЗАВ: "Я НЕ БУДУ ПРО ЦЕ РОЗМОВЛЯТИ"

А хто її прочитав і сказав?

– А так сталося, що коли "Віче" програло вибори – це був березень 2006 року.

Так, 2% ви взяли.

– Ми вирішили – ну зализали рани – почалася осінь, і ми у вересні вирішили, що ми направимо план розвитку країни всім політичним лідерам країни, лідерам всіх політичних партій, лідерам уряду, Президенту.

І вони відгукнуться?

– Щоб робити суспільну дискусію. Бо все, що написано в плані розвитку країни, все актуально досі. І єдине декларування – це те, що там було написано.

І що вам тільки одна відповідь була з партії…

– Тільки одна з офісу Януковича, який тоді був прем’єр-міністром. Наступного дня мені передзвонили, до речі, Льовочкін передзвонив і сказав, "шеф хоче вас бачити і прийдіть, будь ласка". Півтори години…

Тобто вас Янукович особисто запросив?

– Так. І півтори години, він з горящими очами розповідав мені, як вони зроблять з України східноєвропейського тигра економічного. В нього була ця мрія, він вмів заряджати мрією. Ніколи ця…

То він її здійснив, але в межах тільки невеличких 100 з чимось гектарів.

– Я вам ще раз хочу сказати: абсолютно різна історія була з 10 по 12, і з 12 далі. Я вийшла в 2009, і пішла на вибори президентські тільки з однією метою. Я казала: “Будь ласка, не голосуйте ні за Януковича, ні за Тимошенко. У вас є нові кандидати: Богословська, є Тігіпко, є.."

Тобто реально вірили, що за вас проголосують?

– Я вірила в те, що ми, нові і інші, зможемо об’єднатися і обрати одного. Тоді був: Яценюк, Тігіпко, Гриценко, Богословська. Ми, до речі,...

І хто це мав бути один? Нагадує "канівську четвірку", тільки по-новому. Хто би мав бути?

– Це українська традиція. До речі, втрьох – Гриценко, Богословська, Яценюк – ми більш-менш домовилися. Тігіпко сказав: "Я не буду про це розмовляти".

Тисячу питань залишилося. У нас одна хвилина залишається. Я цю хвилину хочу, щоб ви розказали: що це було? Я маю на увазі перша пресуха двічі судимого, "легітимного", пам’ятаєте цей момент?

– Ні, не пам’ятаю.

Давайте подивимося це відео, це, коли він один раз тільки вибачився. Оце його природні емоції, коли він так...Що це було?

– Я не знаю. Я не знала так його близько, я ж не входила в найближче оточення, але мене слухали, читали мої аналітички…

Слухали Саню-стоматолога, а вас читали, добре. Але що це було, ви не знаєте, так?

– Я не знаю.

Тобто, це те, що ви розказували: мужики, які мали мільярди, десятки тисяч працівників, боялися ось цього "легітимного", який ламає олівці?

– Так, я вважаю, що це найстрашніше. І до речі, це не просто так, зараз теж бояться сказати проти своїх вожаків. Я думаю, що це – посттоталітарний радянський синдром. І нічого з цим не поробиш, це треба перерости.

Зрозуміло. Будете писати книжку чи ні?

– Буду, домовились.

Тоді обмиємо, я обов’язково її прочитаю.

– В добрий час, я чесно тоді її буду писати.

Обов’язково, а я буду один з тих читачів, тому що ще стільки розділів цікавих залишилося за кадром.

Роман Чайка, "5 канал" 

Попередній матеріал
НАТО допоможе Україні утилізувати радіоактивні відходи, що залишилися з часів СРСР
Наступний матеріал
Бойовики своїми обстрілами з "Градів" зірвали заплановане розведення сил у Станиці Луганській – СЦКК
Теги:
Loading...
"ЗА ЧАЙ.COM": Поет, письменник і перекладач Юрій Андрухович в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.COM": Поет, письменник і перекладач Юрій Андрухович в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.COM": Адвокат і "бютівець" Сергій Власенко в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.COM": Адвокат і "бютівець" Сергій Власенко в ефірі "5 каналу"

Для чого Сашко  Положинський "заліз у політику трохи глибше, ніж хотів би" - "За Чай.com"

Для чого Сашко Положинський "заліз у політику трохи глибше, ніж хотів би" - "За Чай.com"

"ЗА ЧАЙ.COM": співак і шоумен Сашко Положинський в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.COM": співак і шоумен Сашко Положинський в ефірі "5 каналу"