Зубко: Сьогодні завдання уряду - відмовитись від імпорту газу

За рахунок енергоефективності та збільшення видобутку власного газу Україна в змозі відмовитись від імпорту блакитного палива

Про таке в ефірі "5 каналу" заявив віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

"Ми не готові купувати недешевий газ, ми не готові виплачувати десятками мільярдів субсидії, ми повинні йти по напрямку енергоефективності. Саме сьогодні відбулася презентація майбутнього фонду енергоефективності, але це не тільки фонд – це низка законів, яка повинна бути прийнята парламентом с точки зору енергоефективності будівель, з точки зору змін до закону про теплопостачання, про інвестиційну діяльність, змін закону про комерційний облік. Це все те, що запускає ринок і відповідає на питання яким чином захистити і підтримати наших громадян", – зазначив Зубко.

"Сьогодні Україна має можливість повністю відмовитись від імпорту газу. Якщо ще два роки тому ми не розуміли яким чином відмовитись від російського газу, але ми зробили у попередньому уряді відмовившись від російського газу в 2015 році. В цьому, 2016 році, ми даємо собі завдання повністю відмовитись від імпорту, не тільки через збільшення видобутку українського, а і через зменшення споживання, щоб ефективно витрачати ту енергію, яка є", – наголосив він.

Нагадаємо, в ефірі "5 каналу" віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко розповів, як буде наповнюватися Фонд енергоефективності.

Попередній матеріал
Уряд сьогодні розгляне зміни до Митного кодексу
Наступний матеріал
Терористи на Донбасі відкрили вогонь по нових "гарячих точках" - Тимчук

За 4,5 роки Україна зможе відмовитись від імпорту газу – Міненерговугілля

Гройсман розраховує на запуск Фонду енергоефективності вже у 2017 році

Зубко розповів, як буде наповнюватися Фонд енергоефективності

У Києві відбудеться Український форум з енергоефективності