За 4,5 роки Україна зможе відмовитись від імпорту газу – Міненерговугілля

  Ігор Насалик пояснив, коли Україна стане енергетично незалежною

  Міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що Україна планує збільшити власний видобуток газу для того, аби в майбутньому скоротити імпорт газу до мінімуму. Про це він повідомив в ефірі "112 Україна".

  Як зазначив міністр, газовий проект, що розробляє Міністерство енергетики і вугільної промисловості, передбачає можливість відмовитися від імпорту газу вже за 4,5 роки.

  "Міністерство розробило дуже цікаві програми, ми отримали хороші сигнали від інвесторів – це й завершення 3-го і 4-го блоків Хмельницької АЕС. Ми розробили програму, яку назвали "Кривою незалежності", де Україна через 4,5 роки просто не буде імпортувати газу, і всі є для цього підстави", – заявив Насалик, зазначивши, що відповідна програма була підтверджена на раді реформ під керівництвом Президента.

  Він також повідомив, що під час ради реформ було розглянуте питання збільшення видобутку газу на 6-6,5 мільярдів кубометрів. Водночас, Насалик додав, що "втрати газу, за рахунок якого ми гріємо повітря, складають 11,5 мільйонів кубів".

  Як повідомив 5.ua прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, Україна використовує на опалення близько 45% наявного газу.

  Нагадаємо, 15 червня "Нафтогаз" озвучив рішення переходити на внутрішній ринок. Передбачені закупівлі понад 50% газу приватних компаній. Україна не закуповує газ у Російської Федерації, здійснюючи всі поставки європейськими газотранспортними шляхами. 

  Попередній матеріал
  Експертна комісія розпочала вивчення "чорних скриньок" зниклого лайнера EgyptAir
  Наступний матеріал
  Вперше в історії Рим очолить жінка

  Введення в дію газопроводу "Північний потік-2" змінить ситуацію на газовому ринку Європи – Юнкер

  Транзит газу до ЄС через Україну обійдеться дешевше, ніж "Північним потоком-2" – "Нафтогаз"

  "Нафтогаз" переходить на внутрішній ринок: передбачені закупівлі понад 50% газу приватних компаній

  У Росії заявили, що чекають від України пропозицій щодо ціни на газ