Транзит газу до ЄС через Україну обійдеться дешевше, ніж "Північним потоком-2" – "Нафтогаз"

  Враховуючи активність Росії у просуванні альтернативного проекту, передбачається прискорена амортизація української ГТС до 2019 року

  За підрахунками НАК "Нафтогаз України", вартість транзиту російського газу прямим потоком (традиційним маршрутом територією України) з 2020 року буде в декілька разів дешевшою, ніж "Північним потоком-2". Про це йдеться у повідомленні НАК.

  Зазначається, що в разі бронювання транзитних потужностей на теперішньому рівні (110 млрд куб. м на рік), доставка українським маршрутом буде вчетверо дешевшою, ніж запланованим "Північним потоком-2". Натомість, при бронюванні на рівні 70 млрд куб. м транзиту на рік, прямий потік виявиться втричі вигіднішим.

  "Суттєве здешевлення транзиту Україною після 2020 року, як і відносне збільшення його вартості у 2016-2019 роках, пов'язано з намірами "Газпрому" припинити постачання газу до ЄС традиційним маршрутом", – йдеться у повідомленні.

  Враховуючи активність Росії у просуванні альтернативного проекту, український регулятор врахував у поточному тарифі прискорену амортизацію української ГТС до 2019 року включно.

  Як повідомляється, таким чином, після 2020 року відповідна інфраструктура буде повністю амортизована, що дозволить Україні запропонувати постачальникам газу найбільш конкурентні умови транспортування.

  Як відомо, російський газ, що нині транспортується до ЄС українською ГТС, отримують споживачі у центральній, східній, південній Європі та Туреччині.

  "Зважаючи на перебіг арбітражних процесів у Стокгольмі, ми стурбовані намірами "Газпрому" витрачати свої обмежені ресурси на економічно невиправдані проекти. "Нафтогаз" зацікавлений у встановленні справедливих, прозорих та ринкових умов роботи на європейському ринку газу для усіх його учасників", – зазначив головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

  Як повідомляв 5.ua, 15 червня "Нафтогаз" озвучив рішення переходити на внутрішній ринок. Передбачені закупівлі понад 50% газу приватних компаній. Україна не закуповує газ у Російської Федерації, здійснюючи всі поставки європейськими газотранспортними шляхами.

  Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" відмовляється купувати газ у Росії на запропонованих міненерго РФ умовах.

  Попередній матеріал
  Москва поширює ідею "російських миротворців" у зоні АТО - Тимчук
  Наступний матеріал
  Бойовики не пустили ОБСЄ на кордон з РФ

  "Нафтогаз" збирається через суд змусити "Газпром" продавати газ дешевше

  "Нафтогаз" переходить на внутрішній ринок: передбачені закупівлі понад 50% газу приватних компаній

  У "Нафтогазі" відмовляються купувати російський газ – Вітренко

  Трагедія на нафтобазі БРСМ під Києвом: загиблому рятувальнику Андрію Тарасенку встановили пам’ятну дошку