Фото REUTERS

Введення в дію газопроводу "Північний потік-2" змінить ситуацію на газовому ринку Європи – Юнкер

  Проект не повинен втілюватися в життя лише за російськими законами, заявив голова ЄК

  Голова ЄК Жан-Клод Юнкер в листі, адресованому лідерам восьми східноєвропейських країн заявив, що введення в дію газопроводу "Північний потік-2" змінить ситуацію на ринку газу в Європі. Про таке в четвер, 16 червня, повідомляє Deutsche Welle‎ з посиланням на агентство Reuters, у яких документ є у розпорядженні.

  За даними агентства, лист, датований 3 червня, відправили владі Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Чехії та Естонії.

  Реалізація проекту "Північний потік-2" не повинна проходити поза правовим простором або виключно за російськими законами, йдеться в листі Юнкера. Глава Єврокомісії підкреслив, що ніхто не повинен діяти на шкоду конкурентам і споживачам.

  Критику щодо "Північного потоку-2", інформує видання, Юнкер висловив також і у виступі на міжнародному економічному форумі в Санкт-Петербурзі 16 червня. "Ми повинні бути впевнені в тому, що всі країни Центральної та Східної Європи мають рівний доступ до поставок енергії", – заявив він. "Мені дуже подобаються трубопроводи, які з'єднують, а не роз'єднують", – додав глава Єврокомісії.

  Нагадаємо, у березні 2016 року лідери Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Чехії та Естонії направили Юнкеру листа, в якому висловилися проти будівництва російського газопроводу. Якщо проект буде реалізований, це потягне за собою "потенційно дестабілізуючі геополітичні наслідки", вказувалося в документі. Європейські лідери тоді нагадали, що через події в Україні поставки російського газу в Європу мають яскраво виражений політичний підтекст.

  Попередній матеріал
  Церковні чвари: "Спроба Москви поховати Собор не вдалася" – архієпископ УПЦ
  Наступний матеріал
  Заступник генпрокурора: про розшук Онищенка та нехтування Інтерполом українських запитів через політичні мотиви
  Loading...

  Транзит газу до ЄС через Україну обійдеться дешевше, ніж "Північним потоком-2" – "Нафтогаз"

  Польща озвучить Німеччині претензії щодо "Північного потоку-2"

  Суд відхилив позов Польщі щодо газопроводу "Північний потік"

  "Північний потік-2" загрожує енергетичній безпеці ЄС та України - Порошенко

  Латвія розкритикувала проект газопроводу "Північний потік-2"

  Газопровід "Північний потік" призупинено на планове технічне обслуговування