Польща озвучить Німеччині претензії щодо "Північного потоку-2"

  Анджей Дуда вирушає до Берліна із дводенним візитом. Польського президента непокоїть посилення залежності Європи від єдиного постачальника енергоносіїв

  Президент Польщі Анджей Дуда у четвер, 16 червня, розпочне візит до Німеччини, де зустрінеться із Йоахімом Гауком та Ангелою Меркель. Головними темами переговорів будуть "Північний потік-2" та санкції, накладені на Росію, пише видання Deutsche Welle з посиланням на президентського радника Кшиштофа Щерського.

  Польща побоюється, що будівництво двох нових ниток "Північного потоку" посилить позиції Росії і нашкодить Східній Європі, зокрема Україні. "Цей проект не має під собою ані економічного підґрунтя, ані обгрунтований з точки зору енергетичної безпеки Європи. "Північний потік-2" поглиблює залежність від єдиного постачальника", - заявив Щерський. Такої ж думки дотримуються і у Брюсселі.                    

  Уряд Німеччини поставив перед Росією умову для своєї підтримки будівництва нової гілки газопроводу – продовжити використання українських транзитних потужностей після 2019 року, а також дотримуватися правил ЄС. 

  Як повідомляв 5.ua, одразу вісім країн Євросоюзу вважають можливе будівництво газогону "Північний потік-2" геополітичною загрозою.

  Попередній матеріал
  Туреччина не готова до безвізового режиму – Євросоюз
  Наступний матеріал
  У Дніпрі поліція викрила мережу гральних закладів з обладнанням на півмільйона гривень

  Вісім країн ЄС вважають "Північний потік-2" геополітичною загрозою

  Суд відхилив позов Польщі щодо газопроводу "Північний потік"

  "Північний потік-2" загрожує енергетичній безпеці ЄС та України - Порошенко

  Латвія розкритикувала проект газопроводу "Північний потік-2"