Фото companion.ua

Зловмисники відмили понад мільярд гривень на державних облігаціях – ДБР

  Читайте по-русски
  Сумнівні схеми проводили одразу декілька українських бірж

  Державне бюро розслідувань підозрює, що використовуючи державні облігації внутрішньої державної позики, зловмисники могли відмити 1,05 млрд гривень. Такі дані наводяться у кримінальному провадженні ДБР щодо можливого відмивання коштів за допомогою державних облігацій, повідомляє Finbalance з посиланням на ухвалу Печерського райсуду м. Києва.

  Згідно ДБР, у справі фігурують 400 осіб. Вони проводили на біржі сумнівні операції, за допомогою яких зменшували податкові зобов’язання низки компаній та отримували фіктивні доходи.

  Сумнівна схема отримання прибутку, за даними відомства, діяла таким чином: фізичні особи через посередників продавали юридичним особам державні облігації за завищеними цінами, а потім викуповували їх назад за заниженими цінами. Таким чином, у цих громадян формувався інвестиційний дохід, а у компаній, яким вони продавали облігації, – інвестиційний збиток.

  Також ДБР повідомляє, що компанії могли зменшувати свої податкові зобов’язання перед державою, а фізичні особи отримували легальне джерело доходу, тобто відмивали гроші.

  Зловживання відбувались одразу на декількох українських біржах: "Українській біржі" та "Фондовій біржі ПФТС". До зловживань також причетні посадові особи цих бірж.

  Раніше детективи Національного антикорупційного бюро України розпочали розслідування щодо можливого вчинення корупційного правопорушення Андрієм Богданом за фактами, викладеними в заяві столичного голови Віталія Кличка.

  Попередній матеріал
  У Китаї через раптову повінь понад пів сотні людей змило в ущелину – є загиблі
  Наступний матеріал
  Авіакомпанія Коломойського виграла тендер на перевезення високопосадовців
  Loading...

  Міський голова Києва Кличко приходив на допит у ДБР

  На Дніпропетровщині ДБР проводить обшуки у відділах Нацполіції – подробиці

  Громадськість вимагає звільнити Вовка і Трубу – петиція

  "Бюро і презумпція невинуватості": адвокат Порошенка про присутність ДБР у схемі зловживань Окружного адмінсуду Києва

  Скандал із КОРДом: слідчі ДБР розслідують можливе перевищення влади чільником Нацполіції Дніпропетровщини

  "Хоч і не отримував запрошення": Порошенко приїхав на допит у ДБР – включення