zn.ua

Затримали 10 посадовців: в НАБУ розповіли подробиці привласнення $20 млн "Ощадбанку"

Напередодні САП повідомила, що народний депутат завдав $20 млн збитків державному банку

У вівторок, 23-го жовтня, детективи Національного антикорупційного бюро України затримали 10 осіб та повідомили їм про підозру в заволодінні $20 млн державного "Ощадбанку". Про це звітує прес-служба НАБУ. Серед затриманих – два чинні й один колишній топ-менеджери банку.

"Йдеться про колишнього директора департаменту корпоративного бізнесу держбанку (зараз вона – заступник голови правління АТ "Ощадбанк"), колишнього начальника управління проектного фінансування АТ "Ощадбанк" (звільнився у 2015 році з держбанку), колишню начальницю відділу управління проектного фінансування АТ "Ощадбанк" (наразі – керівник зазначеного управління держбанку)", – перерахували в НАБУ.

Решта підозрюваних — колишні бенефіціари групи компаній "Креатив", екс-службовці та посадовці підприємств цього холдингу та оцінювач.

За даними слідства, у 2013–2015 роках посадові особи компаній, що входили до холдингу "Креатив", вступили у змову з посадовцями "Ощадбанку". Вони підробили документи для отримання у банку кредиту на суму 20 млн доларів начебто на купівлю насіння соняшника.

Після отримання коштів тодішні власники "Креативу" вивели їх за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії. Після того, цими ж грошима сплатили купівлю корпоративних прав компаній, що володіли цінною нерухомістю.

Згідно з даними бюро, під час ухвалення рішення про надання кредиту для "купівлі насіння соняшника", топ-менеджери "Ощадбанку" спиралися на неперевірені, а іноді взагалі – підроблені документи. Деякі з фальшивок створювалася ними ж.

Через корупційну схему з "Ощадбанку" вивели $20 млн, що на момент скоєння злочину становило 160 млн грн. Це призвело до списання майнових прав та, як наслідок, до збитків "Ощадбанку" на суму 133 млн грн через здійснення витрат на формування резерву за цим кредитом.

Нагадаємо, напередодні САП повідомила, що народний депутат України завдав $20 млн збитків державному банку.

ФОТО: На Чернігівщині зловили чоловіка і жінку, які викрали з банкоматів майже мільйон гривень

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Засідання суду Києва у справі про держзраду Януковича – відео
Наступний матеріал
Засідання Кабінету Міністрів України – відео

У НБУ спрогнозували курс гривні до кінця року

Зняття недоторканності з Вілкула й Колєснікова: чому коаліція у ВР не назбирала потрібної кількості голосів – відео

Рада провалила зняття недоторканності з опоблоківця Колєснікова: скільки голосів не вистачило

Картки "Приватбанку" не працюватимуть одну ніч – подробиці

"Невдовзі не вистачатиме прокурорів": чому справи САП-НАБУ розглядають так повільно

У Миколаєві бронетанковий завод заплатив 4 млн грн за неіснуючі двигуни – поліція