Укроборонпром, танки
Укроборонпром, танки Укроборонпром

В "Укроборонпромі" спростовують інформацію SIPRI про нібито постачання озброєння до РФ після 2014 року – подробиці

  Читайте по-русски
  Відповідно до рішення РНБО, експорт до РФ товарів військового призначення і подвійного використання припинено, наголошують в "Укроборонпромі"

  Державний концерн "Укроборонпром" спростував інформацію Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI) про те, що Україна нібито постачала до Росії озброєння та військову техніку після 2014 року. Про це йдеться в заяві прес-служби "Укроборонпрому".

  "Інформація щодо постачання озброєння та військової техніки (ОВТ) Державним концерном "Укроборонпром" до РФ є некоректною і не відповідає дійсності", – запевняють у прес-службі концерну.

  Як зазначається, у звітному періоді 2014-2018 років, який обрала SIPRI, Україна постачала турбореактивні двигуни АІ-222, які встановлюються на російські навчально-бойові літаки Як-130. Виробником двигунів є приватне запорізьке ПАТ "Мотор-Січ", яке не є учасником ДК "Укроборонпром". Крім того, контракти на поставки двигунів було укладено у 2006 році, а власне поставки відбувались у 2009-2014 роках.

  Крім того, у примітках до дослідження наголошується, що, найімовірніше, двигуни постачались до 2014 року, коли ввели заборону на експорт ОВТ до РФ. Дослідники SIPRI припускають, що після 2014-го зазначені двигуни могли виготовлятись російською стороною самостійно.

  У прес-службв "Укроборонпрому" також зазначили, що інша продукція, яка нібито постачалася до РФ згідно з інформацією інституту, – це літаки Ан-140-100 та Ан-148-100Е. Експерти SIPRI повідомляють, що виконання цих контрактів було припинено у 2014-му, після заборони експорту до РФ. Крім того, літаки Ан-140 і Ан-148 виготовлялись в Росії за ліцензією, наданою ДП "Антонов". Тому SIPRI розглядає їх як імпорт з України, оскільки існує юридичний договір, укладений між сторонами.

  Серед переліку продукції, що традиційно постачалася до РФ, є корабельні газотурбінні установки ДС-71 виробництва миколаївського ДП "НВКГ "Зоря"-"Машпроект". Однак поставка була здійснена до заборони експорту ОВТ до РФ, наголосили в прес-службі "Укроборонпрому".

  Тут підкреслюють, що дата поставки двигунів та силових установок визначається експертами SIPRI після завершення виготовлення тих чи інших зразків військової техніки та озброєння уже російськими виробниками і передачі літаків і кораблів до Збройних сил РФ, а не як реальний момент постачання окремих комплектуючих.

  "Тому двигуни чи силові установки для техніки могли постачатися до 2014 року, однак у дослідженні вони відображені як поставки пізнішого періоду", – йдеться в заяві "Укроборонпрому".

  Також у прес-службі нагадали, що відповідно до рішення РНБО, експорт до РФ товарів військового призначення і подвійного використання припинено. Виняток становить лише космічна техніка, яка використовується для досліджень космосу в мирних цілях.

  Як відомо, у щорічному дослідженні Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), оприлюдненому в березні поточного року, Україна посіла 12 місце у переліку 25 найбільших експортерів зброї. Водночас, за твердженням авторів дослідження, за період 2014-2018 років 23% українського експорту ОВТ припадало на РФ.

  Попередній матеріал
  Супрун розповіла, коли в Україні має запрацювати повноцінне медичне страхування
  Наступний матеріал
  Волкер: США можуть продати Україні нову партію Javelin
  Loading...