Випробування Javelin та українських "Стугна"
Випробування Javelin та українських "Стугна" РНБО

Волкер: США можуть продати Україні нову партію Javelin

  Читайте по-русски
  Спецпредставник США також вважає, що потрібно посилити протиповітряну і берегову оборону України

  Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер заявив про можливість продажу Україні додаткових протитанкових ракетних комплексів Javelin. Про це він повідомив під час відеобрифінгу для європейських журналістів, організованого з Брюсселя, інформує УНІАН.

  Волкер нагадав, що адміністрація президента Дональда Трампа скасувала заборону попередньої адміністрації Барака Обами щодо надання Україні допомоги в оборонній сфері, зокрема на продаж озброєння.

  Спецпредставник додав: "Як відомо, частина цієї допомоги полягала в забезпеченні протитанкових систем з метою, якщо танки просунулися далі на території України, Україна мала би кращі можливості для свого захисту".

  Крім того, політик сказав: "Україна висловила зацікавленість в отриманні більшої кількості цих (систем). Це можливо. Ми також повинні вивчити такі напрямки як протиповітряна оборона та берегова оборона".

  Також він зазначив, що йдеться і про антиснайперські системи, які вже надавали Україні. Спецпредставник США додав, що йдеться про будь-які обґрунтовані та необхідні засоби для України, аби вона мала сучасні можливості для самозахисту та унеможливлення подальшої агресії.

  Водночас Волкер не відповів щодо можливості надання Україні ще двох додаткових катерів класу Island, сказавши: "Я маю перевірити, про що саме йдеться".

  "Більш широке розуміння полягає в тому, що Сполучені Штати і надалі налаштовані надавати допомогу Україні для її військових, в тому числі Військово-морських сил. І ми також відкриті для закордонних військових продажів для України, якщо український уряд добиватиметься цього", – додав Волкер і повідомив, що Україна висловила відповідний інтерес.

  Попередній матеріал
  В "Укроборонпромі" спростовують інформацію SIPRI про нібито постачання озброєння до РФ після 2014 року – подробиці
  Наступний матеріал
  Перший реальний термін від САП: чиновник з Одещини отримав 3 роки за премію самому собі
  Loading...