novostipmr.com

В Україні прискорилася інфляція – що здорожчало найбільше

  Зросли в ціні овочі, фрукти, молочна продукція, а от подешевшали – яйця, свинина та рис

  У січні цьогоріч інфляція на споживчому ринку, порівняно з показниками грудня торік, становила 1%. Про це інформує Державна служба статистики.

  За даними Держстату, в січні найбільше здорожчали овочі – на 16,6%. Крім того, на 4,7-0,9% зросли ціни на фрукти, молоко і молочні продукти, продукти перероблення зернових, масло, хліб. Загалом ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 2,1%.

  Алкоголь і тютюнові вироби також дещо піднялися в ціні – на 1,2% (алкогольні напої – на 0,5%, тютюнові – на 2%).

  Натомість, підрахували в Держстаті, здешевшали яйця, свинина, рис на 0,5-0,1%. Також упали ціни на одяг і взуття – на 4,6%. Зокрема, ціни на взуття зменшилися на 4,8%, одяг – на 4,5%.

  Зросли для українців у січні і тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива. В середньому – на 2,6%. Це відбулося за рахунок підвищення тарифів на опалення на 11%, гарячу воду – на 9,4%, каналізацію – на 2,8 %, водопостачання – на 1,4%.

  Ситуація з транспортом не така однозначна. На 5,5% подорожчав проїзд у потягах "Укрзалізниці", натомість загалом зафіксовано зниження цін на транспорт на 1,7%. Це викликано здебільшого "здешевленням палива і масел на 6,1%".

  Отже, базова інфляція в січні цього року (порівняно з груднем торік) становила 0,3%, порівняно з січнем 2018 року – 8,3%.

  Попередній матеріал
  Зернотрейдери проти автоматичної індексації тарифів – президент УЗА
  Наступний матеріал
  У КМДА розглядають можливість будівництва метро до Вишневого та Ірпеня
  Loading...