Хліб
Хліб відкриті джерела

Зростання ціни на хліб на 30% – економіст пояснив, чи це можливо

Ціни на зерно, цілком можливо, виростуть на світовому ринку. Це певним чином позначиться і на українському ринку

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" економіст Сергій Фурса прокоментував можливість здорожчання продуктів харчування в Україні, зокрема і підвищення цін на хліб. 

"Цього року погода, насправді, позитивно впливала на інфляцію. Це минулого року була погана погода, були заморозки у травні і тому дуже сильно виросли ціни на овочі, фрукти і так далі. Цього року ми бачимо черешню на кожному кроці, ціни істотно впали і тому в нас два місяці поспіль, насправді, була нульова інфляція. Тому погода не дуже сильно впливала", – зазначає експерт. 

Водночас, певне зростання цін на хліб можливе. Це пов'язано із зростанням цін на зерно на світовому ринку. 

"Щодо майбутнього, справді, можливе подорожчання зерна (саме зерна, я не можу сказати, чи вплине це на хліб). Про збитки аграріїв я би не казав, все в них добре. В Німеччині та Європі загалом дуже погана погода, дуже гаряче літо. Те саме – в Аргентині. Тому ціни на зерно, цілком можливо, виростуть на світовому ринку. Як результат, так чи інакше вони виростуть в Україні. Але говорити, що хліб подорожчає на 30% – це якісь фантастичні речі, як на мене", – переконаний Сергій Фурса.

Він додає: "Можливо, певне подорожчання буде, я не думаю, що воно буде таким, що вплине істотно на показник інфляції на кінець року".

Детальніше – дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

Глазурована геометрія: Український архітектор підкорила світ унікальними десертами – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Треба іноді приїжджати до челяді": аналітик про візити Путіна і Медведєва до Криму
Наступний матеріал
Зустріч українського політв'язня Олександра Костенка, звільненого з в’язниці РФ – відео
Loading...