Безробіття
Безробіття відкриті джерела

"В Україні працюючих і пенсіонерів – уже порівну": економісти розповіли про небезпеки трудової міграції

  Читайте по-русски
  Експерти наголошують, що українські компанії вже відчувають кадровий голод – навіть попри конкурентний рівень зарплат

  У пошуках заробітку та кращого життя з України 3 млн громадян, ще стільки ж зайняті на сезонних роботах – такими є дані політологів. Фахівці пояснюють, що така тенденція загрожує майбутньому України, пише "24 канал"

  Як зазначається, масова міграція вже призвела до того, що кількість зайнятих працівників та пенсіонерів зрівнялась, а це може спровокувати демографічну кризу.

  "У нас великий потік трудової міграції з України. Ми маємо співвідношення пенсіонерів до працюючих 1 до 1. Це насправді дуже важке для економіки країни співвідношення. І якщо так далі буде тривати, то ми фактично станемо країною пенсіонерів. А таке співвідношення не витримає жоден бюджет жодної країни", – зазначив економіст Андрій Новак.

  Україна отримає шанс на краще лише тоді, коли заробітчани почнуть повертатися додому, переконані економісти. Держава має запровадити низку доступних програм для бажаючих відкрити бізнес, знизити оподаткування та поліпшити соціальний захист. А підприємці, аби виграти боротьбу за кадри, мають модернізувати виробництво, поліпшувати умови праці та пропонувати гідні конкурентні зарплати.

  Експерти наголошують, що українські компанії вже відчувають кадровий голод – навіть попри конкурентний рівень зарплат.

  "Через певні структурні зміни в економіці компанії почали відновлюватись, вже пройшов цей період невизначеності. Дуже цікава статистика, що зараз в нас суттєвий брак робочих спеціальностей: це різноробочі, паркувальники, фасадники. Компанії реально не можуть закрити ці вакансії. Немає людей, які могли б виконувати цю роботу. До прикладу, фасадники – заробітна плата від 40 тисяч гривень. Це навіть більше, ніж можуть запропонувати пакувальники у Польщі", – розповіла економістка Центру економічних стратегій Ганна Сахно.

  Від кадрового потенціалу залежить майбутнє української економіки, наголошують економісти. Зокрема, економічний експерт Всеволод Степанюк каже, що трудова міграція негативно позначається на рейтингах інвестиційних країн. Бо інвестор орієнтується на якість робочої сили в країні, коли він збирається щось тут створювати.

  Попередній матеріал
  Уся культурна спадщина Криму є багатством та власністю України: Генпрокуратура повідомила Гаагу про злочини окупантів
  Наступний матеріал
  Рух до НАТО: Зеленський затвердив Стратегію комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України до 2025 року
  Теги:
  Loading...