5.ua

Усі українські магазини зобов'яжуть приймати банківські карти – МЕРТ

  Чинний графік переходу на POS-термінали втратив актуальність ще 2011 року, зауважують у Міністерстві

  У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі розробили проект постанови Кабміну з новим графіком переведення всіх закладів торгівлі на прийом безготівкових розрахунків із липня 2019 року, повідомили на сайті МЕРТ.

  У Міністерстві стверджують, що нові зміни розробили у зв'язку із тим, що чинний графік переходу на POS-термінали втратив актуальність ще 7 років тому.

  "Суб'єкти господарювання, які здійснюють продаж товарів (надання послуг), включно з товарами (послугами), що продаються дистанційно, зобов'язані забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів за допомогою платіжних пристроїв або електронних платіжних сервісів", – сказано у проекті постанови.

  До 1 липня 2019 року – безготівкові платежі зобов'язані приймати всі, хто здійснює: реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію підакцизних товарів; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;  реалізацію лікарських засобів; діяльність з надання житлово-комунальних послуг; медичну та стоматологічну практики; діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, надання інших послуг бронювання та пов'язана з цим діяльність; діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування (крім закладів, які не мають зали для обслуговування споживачів);  діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування.

  До 1 січня 2020 року – суб'єкти господарювання, які ведуть: торгівлю автотранспортними засобами; технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів; торгівлю деталями та приладдям для автотранспортних засобів; торгівлю мотоциклами, деталями та приладдям до них, технічне обслуговування і ремонт мотоциклів; надання в оренду транспортних засобів; поштову та кур'єрську діяльність; пасажирські і вантажні перевезення залізничним, автомобільним, водним або повітряним транспортом; діяльність фітнес-центрів; діяльність у сфері культури;  діяльність закладів охорони здоров'я (лікарняних закладів) незалежно від форм власності; страхування, перестрахування та недержавне пенсійне забезпечення, крім обов'язкового соціального страхування.

  До 1 липня 2020 року – інші суб'єкти господарювання, котрі реалізують товари (надають послуги), вартість яких становить понад 50 неоподатковуваних мінімумів.

  Як повідомляв 5.UA, у столичній підземці запускають роботу банківські термінали у касах станцій. Відтепер кожен охочий пасажир зможе придбати та поповнити картку метро або проїзний квиток без використання готівки

  Дивіться фотогалерею за темою:

  Попередній матеріал
  Головний рабин України назвав імена силовиків, які стежили за синагогою – що відповідають в НАБУ
  Наступний матеріал
  Росія перегрупувала частину флоту біля Криму на новий плацдарм – Слободян

  У НБУ спрогнозували курс гривні до кінця року

  Через корупцію Україна щороку втрачає 2% зростання ВВП – МВФ

  Засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України – трансляція

  ДФС розрахувала середню ціну імпортованого газу в жовтні

  Турбулентність та складнощі: в НБУ розповіли, які процеси вплинуть на економіку України

  Круглий стіл на тему: "Державний борг України. Економічний розвиток – ситуація під контролем?" – відео