Ціни на газ
Ціни на газ forum.domik.ua

Уряд хоче соціально відкоригувати формулу ціни на газ для українців

За словами віце-прем’єр-міністра, Україні зараз необхідно для виконання спеціальних зобов'язань 17,6 млрд куб. м газу в рік – 11,9 млрд куб. м для побутових споживачів і 5,6 млрд куб. м для виробництва тепла для населення і бюджетних установ

Уряд пропонує соціально відкоригувати формулу, за якою визначається ціна природного газу для українців. Про це в інтерв’ю "Інтерфаксу" заявив віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, повідомляє прес-служба уряду.

Кістіон зазначив, Міненерговугілля проаналізувало ситуацію і дійшло висновку, що причин підвищувати тарифи на газ немає, а от формулу для соціальної справедливості необхідно відкоригувати.

За його словами, Україні зараз необхідно для виконання спеціальних зобов'язань 17,6 млрд куб. м газу в рік – 11,9 млрд куб. м для побутових споживачів і 5,6 млрд куб. м для виробництва тепла для населення і бюджетних установ.

Видобуток українського газу складає 13,9 млрд куб. м, і це, на переконання Володимира Кістіона, дає змогу виконати "Нафтогазу" спеціальні зобов'язання. Залишається докупити ще 3,9 млрд куб. м за межами держави. Україна має найпотужнішу газотранспортну систему та унікальні підземні газові сховища, що дає можливість навіть у реверсному режимі за два місяці закачати необхідний обсяг газу.

"Ми за імпортний паритет у цінах, але давайте правильно виставимо періоди, і будемо як держава думати про своїх людей і їх благополуччя. Ми можемо закупити 4 млрд куб. м в літній період? Можемо! Тоді навіщо враховувати середньозважену ціну за 12 місяців? Досить 6 міс., як і пропонує Міненерговугілля", – додав політик.

Відомо, що зміни до постанови КМУ №187 "Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу" погоджені всіма центральними органами виконавчої влади та схвалені урядовим комітетом.

У цьому контексті Кістіон висловив сподівання, що, враховуючи переговори з МВФ, найближчим часом крапка у цьому питанні буде поставлена.

Вибух газу у будинку на Одещині: в сусідньому домі повилітали шибки – фотозвіт

/
вибух газу Одещина
/
вибух газу Одещина
/
вибух газу Одещина
/
вибух газу Одещина
/
вибух газу Одещина

Попередній матеріал
Вибух авто у центрі Києва: потерпіла отямилась, ЗМІ дізналися її ім'я
Наступний матеріал
Через ураган "Ірма" з острова у Карибському морі евакуйовано двох українців
Loading...

Коболєв: Ми не досягли того прогресу з "Газпромом", на який розраховував Стокгольмський арбітраж

Чотири великі світові компанії мають намір увійти в українську ГТС – Коболєв

Порошенко: Епоха газового шантажу в минулому, завдання України – змінити організацію транзиту

У Києві можуть зрости тарифи на холодну воду

В "Укрпошті" пояснили, навіщо їм ліцензія на постачання газу

Із вересня з Казахстану в Україну почнуть надходити великі об’єми скрапленого газу – Сіренко