Білорусь
Білорусь www.shutterstock.com

Україна та Білорусь уклали двосторонні угоди на $100 мільйонів – що відомо

Йдеться про більше сотні документів, зокрема і у сфері торгівлі

Близько 130 двосторонніх угод підписали Україна та Білорусь на Форумі регіонів двох держав у Гомелі. Це і документи про реадмісію осіб, і співпрацю у закордонних справах, спорті та регіональному співробітництві тощо. Про це повідомляє "5 канал".

Грошовий еквівалент нових домовленостей між Мінськом і Києвом оцінюється у 100 мільйонів доларів.

Сторони зауважили: торгувати країни стали більше. За рік товарообіг сягнув 4,5 мільярдів доларів. Учасники форуму запевнили, що і надалі продовжуватимуть співпрацю. Передовсім, планують подолати перепони на шляху до вільної торгівлі.

"Я впевнений, що ми могли би з легкістю подвоїти наш товарообіг, і цифра у 10 млрд є цілком реальною. Значною мірою цьому сприяло відновлення експорту українського металопрокату в Республіку Білорусь, а також скасування обмежень як на торгівлю сільськогосподарською продукцією, так і на торгівлю деревиною. І ми домовилися з Олександром Григоровичем (Лукашенком) терміново доручити уряду створити робочу групу для того, щоб розчистити всі антидемпінгові обмеження", – повідомив Петро Порошенко.

Президенти України і Білорусі також запевнили один одного, що країни є важливими економічними партнерами. Участь у заході взяли понад 250 українських компаній.

"Ця велика справа, яку ми започаткували, – фундамент для того, щоб відносини між білорусами та українцями існували вічно", – переконаний Лукашенко.

Дивіться також фотогалерею за темою:

День Незалежності по-білоруськи: як Мінськом танки та трактори рушили – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гройсман різко відреагував на наміри "Укрпошти" припинити доставку пенсій
Наступний матеріал
Моторошна знахідка в Чорному лісі: пошуковці натрапили на людські останки