Стоп корупція
Стоп корупція kor.net.ua

У 2016 році Україна стала менш корумпованою порівняно з попереднім роком – Transparency International Ukraine

  Україна розділила з Росією, Казахстаном та Іраном 131-ше місце в індексі корупції

  Україна у світовому Індексі сприйняття корупції організації Transparency International у цьому році посіла 131-е місце з 176 країн. Про це з повідомляє прес-служба Transparency International Ukraine

  Своє місце Україна розділила з Казахстаном, Росією, Непалом та Іраном. Усі країни набрали по 29 балів зі 100 можливих. Для України це на два бали більше, ніж минулого року.

  Покращити свою позицію вдалося завдяки впровадженню антикорупційної реформи. Проте, як зазначають в організації, відсутність дієвої судової системи і фактична безкарність корупціонерів не дає Україні зробити потужний ривок вперед і подолати 30-бальний бар'єр.

  Найбільше балів Україні принесло дослідження World Justice Project Rule of Law Index, що враховується в побудові СРІ. Показник нашої держави в ньому виріс на +10 балів порівняно з минулими роками.

  "Це пов'язано зі зменшенням використання службового становища в органах виконавчої влади (показник покращився на 14%), у поліції та збройних силах (показник покращився на 6%), але в судовій гілці влади ситуація залишилася такою ж, що і за часів режиму Януковича. Про цю саму проблему свідчить і дослідження World Competitiveness Yearbook, яке принесло цього року Україні +3 бали", – йдеться в повідомленні.

  Додамо, що виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин зазначив, що безкарність та недієвість системи правосуддя не дають Україні здійснити прорив у подоланні корупції. "Відсутність результатів з повернення коштів режиму Януковича і його соратників – яскраве цьому свідчення. Якщо не відбудеться реального очищення системи правосуддя – ми не зможемо розімкнути коло безкарності і перейти на якісно новий рівень", – наголосив він.

  Загалом за даними Transparency International Ukraine рівень корупції у світі зростає. "Глобальний середній бал становить 43, що свідчить про повальну корупцію в державному секторі тієї чи іншої країни", – йдеться у повідомленні.

  Зауважимо, індекс сприйняття корупції базується на незалежних опитуваннях, в яких беруть участь міжнародні фінансові та правозахисні експерти, в тому числі експерти Світового банку, Freedom House, World Economic Forum тощо. Індекс є оцінкою від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (вкрай низький рівень корупції).

  Як повідомляв 5.ua, 12 грудня 2016 року президент Литви Даля Грібаускайте наголосила на тому, що Україна має боротися з корупцією. Політик заявила, що "потрібно подолати цю найбільш небезпечну ракову пухлину".

  Попередній матеріал
  Мобільний додаток "Укрзалізниці" з'явиться вже у лютому – Балчун
  Наступний матеріал
  Стало відомо, які укази Трамп має намір підписати найближчим часом – ЗМІ
  Loading...

  На корупції в закупівлях дизпалива "Укрзалізниця" втратила півмільярда грн – ЗМІ

  Ситник розповів про головну антикорупційну справу року

  Гримчак: Гучних звинувачень у корупції в телевізорі від популістів чимало, а подань до прокуратури чомусь немає - відео