Укргазвидобування
Укргазвидобування finance.bigmir.net

"Україна перебуває у підвішеному стані": Демченко про "газовий меморандум", підписаний Зеленським у Польщі

Читайте по-русски
Американський газ не потрапить до України найближчих кілька років, вважає експерт

Меморандум, підписаний президентом України Володимиром Зеленським у Польщі, не гарантує розв'язання проблем із газом. Про це у студії "5 каналу" розповів журналіст-міжнародник Олександр Демченко.

"Ми підписали меморандум, українська сторона, США і польська сторона, про підтримку і диверсифікацію українського ринку. Про надання нам американського скрапленого газу, про можливість створити систему енергоефективності в Україні… Американський газ дорожчий. Для того, щоб його доставити до України, потрібно кілька років: необхідно створити інфраструктуру, має бути інтерконтейнер, морська локація, транспортування, щоб цей газ був і т.д. Проблема в тому, що українська сторона, яка вважає це перемогою, трішки помилилася. В довготривалій перспективі треба зрозуміти, що робити ці три роки", – сказав він.

На думку експерта, на ситуацію з газом в Україні вплинуть торги з "Газпромом", які, через підтримку РФ країнами ЄС, можуть закінчитися невдало. Тому енергетика й досі в "підвішеному стані".

"Ми можемо отримати поганий транзитний контракт цього року, можемо недоотримувати американський газ, про який ми домовилися з поляками. Це меморандум, ми знаємо історії меморандумів на прикладі Будапештського. Це означає, що загалом, ми перебуваємо у підвішеному стані", – вважає Демченко.

Окрім того, зазначив експерт, немає жодних гарантій, що поляки, продаючи Україні дорожчий американський газ, не скористуються ситуацією і не продаватимуть газ з інших джерел.

Повне відео розмови можете переглянути тут:

Як повідомляв раніше 5.UA, Україна, Польща та США підписали Меморандум про тристороннє співробітництво у сфері енергетики.

Попередній матеріал
Ситуація на КВПП "Майорськ": що місцеві розказують про настрої родичів на окупованих територіях
Наступний матеріал
У новий навчальний рік – без першокласників: чому на Рівненщині в школу не набрали першачків – сюжет
Loading...