фото krm.gov.ua

У Світовому банку назвали чотири ключові реформи для "оздоровлення" економіки України

  Цього року Світовий банк прогнозує невелике зростання української економіки - на рівні 2%

  Для прискорення відновлення економіки Україна має провести чотири найголовніші реформи - пенсійну, земельну, медичну та антикорупційну. У цьому переконана директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, передає ZN.UA.

  Як нагадала Кахкохен, цього тижня Світовий банк оприлюднив оновлений економічний аналіз, який підтвердив зростання української економіки за 2016 рік на 2,3%. Частково таке зростання пояснюється рекордним урожаєм, який зумовив зростання економіки в четвертому кварталі року на 4,8%.

  "Враховуючи нинішні темпи і несприятливу кон'юнктуру на зовнішніх ринках, блокаду на Донбасі та інші чинники, на 2017 рік ми прогнозуємо також незначне зростання у 2%. Для того, щоб прискорити темпи економічного зростання і досягти стійкого відновлення, слід впроваджувати реформи. Інших рецептів немає", - підкреслила представник Світового банку.

  Так, вона рекомендує провести Україні чотири головні реформи.

  1. Пенсійна

  "Перша — це пенсійна реформа. З фіскальної точки зору, вона вкрай важлива — 11% ВВП держави витрачається через Пенсійний фонд, при цьому лише половина з цих коштів покривається пенсійними внесками населення, решта фінансується бюджетом. Це величезний дисбаланс", - прокоментувала Кахкохен.

  Крім того, вона відзначила, що наразі майже 70% українських пенсіонерів живуть за межею бідності і потребують захисту держави.

         2. Земельна

  "Другою за важливістю, на наше переконання, є земельна реформа. Вона вимагає значних трансформацій, але і сама може стати суттєвим поштовхом для зрушень у разі успішної реалізації. Скасування мораторію, підготовка та відкриття земельного ринку зможуть стати поштовхом до залучення інвестицій в державу", - зауважила експерт.

         3. Охорони здоров'я

  "Система фінансування сфери вкрай неефективна: Україна витрачає на медицину понад 4% ВВП — значно більше, ніж будь-яка країна зі схожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільною. І це питання не лише неефективного використання бюджетних коштів, але й опосередкованих економічних втрат — збільшення очікуваної тривалості життя на рік підвищує рівень ВВП на душу населення приблизно на 4%", - відзначила Кахкохен.

  За її словами, щорічно в Україні через передчасну смертність та інвалідність "втрачається" майже 6 млн років продуктивного життя.

          4. Антикорупційна

  За словами представника Світового банку, труднощі під час впровадження антикорупційної реформи очевидні для всіх, зокрема і приватних інвесторів. При цьому, реформа необхідна і може значно вплинути на економічну ситуацію в Україні. 

  Попередній матеріал
  Глава МЗС Британії скасував візит до Москви через Сирію
  Наступний матеріал
  "Правда" чи "переважно правда": Google запускає сервіс Fact Check для новин по всьому світу
  Loading...

  Колишній міністр фінансів Польщі озвучив головні причини гальмування реформ в Україні

  Година запитань до уряду: Гройсман розповів про концепцію пенсійної реформи та гроші від МВФ

  МВФ наполягає на проведенні в Україні пенсійної реформи, але без "апокаліптичних речей"