Twitter / Sean Spicer

У суперечці щодо українського транзиту США підтримують позицію Росії – ЗМІ

  Інші члени СОТ, зокрема Канада, наполягають на тому, що країни мають щонайменше аргументувати, чому вони застосовують статтю 21

  Адміністрація Дональда Трампа стала на бік Росії у знаковій справі у Світовій організації торгівлі щодо українського транзиту.

  Про це повідомляє Politico, пише "Українська правда".

  Як зазначає видання, рішення панелі СОТ, яке очікується цього року, може мати наслідки для низки справ проти США через застосування Трампом мит на сталь і алюміній, адже стосується права організації виносити рішення у справі обмежень, запроваджених із міркувань національної безпеки.

  Справа проти Росії стосується зовсім іншого питання, а саме транзитних обмежень, які Москва наклала на Київ у січні 2016 року, відрізавши українських експортерів від ключових ринків у центральній Азії та на Кавказі.

  І хоча США підтримують Україну в територіальному конфлікті з РФ, і Вашингтон, і Москва наполягають, що СОТ не має права розглядати українську справу щодо транзитних обмежень.

  РФ заявляє, що запровадила обмеження, керуючись статтею 21 Загальної угоди про тарифи і торгівлю, яка дозволяє членам СОТ вдаватися до дій, які порушують їх зобов’язання в організації, керуючись міркуваннями національної безпеки.

  Уряд США стверджує, що "суперечка, яка стосується безпеки, має політичний характер і тому лежить за межами компетенції СОТ".

  Цей самий аргумент адміністрація Трампа використовує для виправдання запроваджених цієї весни тарифів на сталь і алюміній.

  Інші члени СОТ, зокрема Канада, наполягають на тому, що країни мають щонайменше аргументувати, чому вони застосовують статтю 21.

  Як повідомлялося, Світова організація торгівлі підтвердила програш України у торговельній суперечці з РФ.

  Попередній матеріал
  Wizz Air відкриє новий напрямок з Харкова
  Наступний матеріал
  Екс-бойовик "ЛНР" та "казак": що розповів білорус про участь у війні проти України

  Чинні санкції проти РФ не працюють, розробляють нові обмеження – сенатор США

  "Демонструє свою слабкість": Клімкін назвав жалюгідною відповідь Росії на Кримську декларацію США

  США закликають Росію припинити окупацію Криму – оприлюднено декларацію

  Волкер пояснив, чому Трамп хоче знову зустрітися з Путіним

  США продовжили заборону на військове співробітництво з Росією

  Постпред США в ООН: відносини між Росією та США ніколи не будуть довірливими