Білоруський бойовик
Білоруський бойовик Радіо Свобода

Екс-бойовик "ЛНР" та "казак": що розповів білорус про участь у війні проти України

Серед "побратимів" на Донбасі Костянтин Фофанов був єдиним білорусом

60-річний білорус Костянтин Фофанов, що воював на Донбасі за "русский мир", розповів про побачене на українському сході. Як стало відомо, чоловік про скоєне не жалкує і готовий повернутися туди знов. Про це він розповів журналістам "Радіо Свобода"

Проти України Фофанов воював на Донбасі півтора року. На війну білоруса ще влітку 2014 року покликав телевізор. Так чоловік із білоруського міста Борисова пішов добровольцем у лави окупантів. Каже, що спершу потрапив до батальйону "Зоря". Тоді ним керував майбутній ватажок "ЛНР" Ігор Плотницький. Першим його завданням було повернутися до Ростовської області РФ і пригнати для бойовиків бронетранспортер МТ-ЛБ.

Саме ця бойова машина фігурує на багатьох знімках білоруса – на його телефоні та в базі "Миротворця".

"Дуже древній "танк" такий. Ми перевірили все, ніби все нормально. І ось на платформу (завантажили), до кордону дісталися. Переїхали, я ось на цій машині служив", – розповідає білорус, ніби нічого не сталося.

Фофанов стверджує: людей вбивати йому не довелося. Займався винятково радіоелектронною боротьбою.

"Підслуховуємо, за літачками підглядаємо. Якщо треба, коригуємо вогонь артилерії", – розповідає подробиці "служби" чоловік.

Він же додає – серед "побратимів" на Донбасі він був єдиним білорусом. "Білорус був один я. Росіяни були. Ну, і місцеві були", – каже Фофанов.

На запитання, чи зустрічав він на сході білорусів, які воюють за Україну, Фофанов відповів, що ні: "Не зустрічав, але знаю, що їх було більше там".

Натомість президент Білорусі Олександр Лукашенко ще у вересні 2015 року заявив:

"Із тими, хто сьогодні воює, ми розберемось, коли вони повернуться в країну. Я всіх попередив, і на законодавчому рівні ми ухвалили рішення: якщо ти пішов воювати – це значить вбивати. Немає значення, на боці Донбасу чи проти нього, – то ми з тебе спитаємо".

Але з Фофанова, схоже, не спитають. Адже чоловік виїхав на український схід воювати проти України 19 липня 2014-го. Тоді відповідного наказу ще не існувало.

За часи "служби" у терористів білорус устиг записатися в "казаки". "Казацька" присяга тепер висить і на стіні Костянтина в його будинку в Борисові.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Ворог обстріляв Новотошківське – пошкоджено понад 20 квартир мирних жителів

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У суперечці щодо українського транзиту США підтримують позицію Росії – ЗМІ
Наступний матеріал
Одна здорова звичка – цілих 2 роки життя: Супрун дала поради, як покращити своє здоров’я
Loading...