Владислав Криклій, міністр інфраструктури
Владислав Криклій, міністр інфраструктури 5 канал

"У нас там дивна ситуація" – Криклій прокоментував справу про привласнення флоту Дунайського пароплавства

Читайте по-русски
Міністр інфраструктури вважає, що в процесі деофшоризації УДП виникло прикре непорозуміння з СБУ

Передачу флоту "Українського Дунайського пароплавства" з офшорів в управління підконтрольного державі оператора Служба безпеки України розтлумачила як спробу передати флот комерційним структурам. Про це в ефірі ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі" заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

"У нас там дивна ситуація, бо як на мене, є різні тлумачення того, що відбувалося. Оскільки ми в тісній співпраці зі Службою безпеки України, з Національним антикорупційним бюро України повернули не так давно 12 барж, які були викрадені ще за попереднього керівництва", – сказав міністр.

"Крім цього, у нас була програма по деофшоризації цієї компанії. У них (УДП, – ред.) велика кількість офшорних компаній – вони з метою уникнення або зменшення бази оподаткування, менших витрат, вели цю діяльність через свої офшорні компанії, під прапором іноземних держав ходили суда, і вони на цьому економили гроші", – зазначив Криклій.

"Зрозуміло, що як акціонеру міністерству важко контролювати цю ситуацію, і було завдання, щоб залишався в нас єдиний європейський оператор і, власне, "Українське Дунайське пароплавство", яке буде на 100% власником цього європейського оператора. Так от, у процесі передачі в управління, навіть не на баланс, з офшорів на єдиного європейського оператора, де власником є держава, в них чомусь виникло тлумачення, що це спроба передати в комерційні руки. Ну, я думаю, що зараз фіналізується ця історія, коли вже буде повна перереєстрація в реєстрі, це буде видно, і насправді ніяких спроб оборудки і не могло бути, бо як на мене, це настільки було б помітно і безглуздо, що навіть ніхто не встиг би втекти, якби такі спроби намагався зробити", – пояснив очільник Мінінфраструктури.

Дивіться повний запис програми "Дійові особи":

Нагадаємо, 5 березня СБУ повідомила, що топменеджери ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" намагалися вивести з балансу і передати іноземній компанії під виглядом реорганізації флот вартістю у 2 мільярди гривень. Згідно з переданою профільному міністерству документації, флот з 455 суден компанії оцінили в нуль гривень.

Попередній матеріал
Перенесення засідання у справі Шеремета та акція під Лук'янівським СІЗО: що відомо – сюжет
Наступний матеріал
Українці зможуть заощадити до 40% на купівлі залізничних квитків – Криклій
Loading...