Моряки під Мінінфраструктури
Моряки під Мінінфраструктури 5 канал

Обвинувачують у здирництві та звертатимуться до Ради: як у Києві проходить акція протесту моряків

Читайте по-русски
Моряки стверджують, що їх спеціально завалюють на іспитах, аби вони знову й знову платили кошти

За відставку міністра інфраструктури Владислава Криклія, наближених до нього осіб та знищення корупції у сфері дипломування моряків. Із такими вимогами в кількох українських містах відбуваються акції моряків, незгодних із діями влади. Розповідають: нині щоби підтвердити свою кваліфікацію кожні п'ять років, мусять платити захмарні суми, що сягають кількох тисяч доларів. Тому вирішили акціями протесту висловити свою незгоду, передає кореспондентка "5 каналу" Олена Рибінська.

Так, близько двох десятків моряків у Києві зібралися під стіни Міністерства інфраструктури, вони зайшли у середину, аби донести до міністра Владислава Криклія свою заяву та свої вимоги. Протестують насамперед проти нього та наближених осіб до очільника відомства, кажуть, що вони ніби-то причетні до корупційних злодіянь довкола підтвердження кваліфікації моряків. Зокрема, дану процедуру моряки проходять кожні 5 років, таким чином підтверджуючи свої знання та уміння. Раніше, до 2017 року, це вартувало однієї суми, нині у 10 разів більше, і сума ця не гривнах, а в доларах. Не все було б так просто, якби це були просто гроші, з’явилися певні агенти та певні клуби, як кажуть моряки.

З'явилися установи, де вони здають державні іспити й отримують сертифікати і дипломи, але, за словами моряків, зараз їх просто завалюють на екзаменах, аби вони знову і знову приходили і здавали нормативи. Для цього залучають агентів. Моряки кажуть, що сам ти не можеш прийти і здати, потрібно залучати агентів, які беруть ці суми.

"Цих центрів, у яких ми здавали, було дуже багато, зараз їх скоротили штучно, зробили свої центри, у яких підняли ціни у 10 разів, а ті, які працюють за старою ціною, їх доступ до державного реєстру обмежили", – каже моряк Артем.

До того ж моряки зазначають, що в них доволі обмежений час на складання іспитів, якщо з першого разу не здати, то потім є певний термін, через який можна його заново пройти, але відпустки в моряків закінчуються так само як і гроші. За їхніми словами, це просто здирництво, до якого причетний міністр інфраструктури.

Також моряки будуть звертатися до Верховної Ради України, аби ті ухвалили зміни до Закону, до Кодексу мореплавства щодо відміни іспитів, якщо є морський стаж.

Нагадаємо, моряки зібралися на акцію протесту під будівлею Міністерства інфраструктури України. 

Попередній матеріал
Порошенко пропонує запровадити кримінальну відповідальність за шахрайство з вакцинуванням від COVID-19
Наступний матеріал
ВАКС не задовольнив позов заводу Коломойського і підтвердив законність закриття справи щодо "Роттердам+"
Loading...

Командир корабля берегової охорони Туреччини розповів, як рятували українських моряків

Судно затонуло за 5 хвилин: врятовані моряки розповіли подробиці аварії поблизу узбережжя Туреччини

До пошуків моряків затонулого судна біля Туреччини залучили два гелікоптери

В Україну повернулися моряки, яких більш ніж 4 роки утримували в Лівії – фото

В Україну повертаються моряки, яких кілька років утримували у Лівії

Біля берегів Нігерії пірати захопили корабель – серед заручників шестеро українців