"Укрнафтогаз"
"Укрнафтогаз" Facebook

У "Нафтогазі" відзначили рекордний за 30 років об'єм газу в сховищах після опалювального сезону

Читайте по-русски
Відтак українська компанія увійшла в кризову ситуацію, яку спричинила пандемія COVID-19, маючи стабільний фінансовий стан та запаси газу у сховищах

Станом на 7 квітня 2020 року в українських підземних сховищах газу (ПСГ) зберігалося понад 15,8 млрд куб. м газу – майже на 45% більше, ніж рік тому в цей самий час. Про таке повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".

Як зазначили в "Нафтогазі", запаси газу в ПСГ України на кінець опалювального сезону 2019-2020 рр. – найвищий показник за останні 30 років. Найбільше до цих обсягів запаси газу в підземних сховищах наближались в опалювальному сезоні 2008-2009 років. Тоді запаси становили 15,4 млрд куб. м газу.

Від початку опалювального сезону 2019-2020 рр. Україна використала 5,98 млрд куб. м ПСГ. Погодні умови дозволили припинити відбір газу з ПСГ і почати сезон закачування газу ще у березні, тоді як у 2019 році закачування почалось у квітні.

"Ми створили значні запаси природного газу в сховищах на випадок зупинки транзиту в 2020 року. Це підсилило переговорну позицію України в переговорах про новий контракт на транзит і допомогло досягти вигідних умов для України. Сьогодні ми стикаємось з новим викликом для енергетичної стабільності, але значні запаси газу в ПСГ допоможуть нам пройти і цю кризу", – сказав голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

Залишки газу після опалювального сезону 2019-2020
Залишки газу після опалювального сезону 2019-2020Facebook / Нафтогаз України - Naftogaz

Як повідомляв 5.UA, у квітні українцям прийдуть дві платіжки за газ. Одна за об'єм спожитого газу у березні, а інша за транспортування газу у квітні. Тариф у першій платіжці, тобто за спожитий газ, у всіх однаковий і становить 4,33 гривні за кубометр спожитого газу.

Попередній матеріал
Повітря від пожеж у Зоні відчуження суне до Києва
Наступний матеріал
На Закарпатті від коронавірусної інфекції помер лікар – подробиці
Loading...

Підсумки газових перемовин із РФ: брифінг голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва

До енергонезалежної зими готові: Коболєв назвав обсяг газу в запасах сховища України

"Пропозиції партнерів перевищили очікування": голова правління Нафтогазу про успіхи ПСГ

Коболєв: "Чекаємо вигідної пропозиції від Газпрому"

Гройсман пригрозив Коболєву звільненням через ціну на газ

Стало відомо, як можна зробити газ для населення дешевшим