Військовий інститут інформатизації у Києві
Військовий інститут інформатизації у Києві 5 канал

У Міноборони розповіли, коли і на скільки зросте зарплата військових

  За даними відомства, недостатній рівень грошового забезпечення є основною причиною звільнення з лав ЗСУ

  Міністр оборони направив лист Прем'єр-міністру Володимирові Гройсману про виділення додаткового фінансування з бюджету в сумі 4,5 млрд грн на підвищення грошового забезпечення військових.

  Про це повідомляється на офіційній сторінці міністерства у Twitter.

  "Міністерством оборони прийнято рішення щодо підвищення грошового забезпечення військових з 1 жовтня 2018 року", – сказано у дописі.

  У листі зазначається, що недостатній рівень грошового забезпечення є основною причиною звільнення з лав Збройних сил України після закінчення контракту (36% опитуваних).

  За даними міністерства, всього з січня до червеня звільнилися 11 тисяч офіцерів та контрактників, що мали військовий досвід, ще 18 тисяч мають звільнитися до кінця 2018 року.

  У листі обґрунтовується: "На початку 2016 року мінімальне грошове забезпечення військових становило 7 тис. грн. На той час це була досить значна сума, яка становила близько 5 розмірів мінімальної заробітної плати та майже 1,6 розміру середньої зарплати по країні. Після підвищення соціальних стандартів з 1 січня 2017 року, відповідні співвідношення становили 2,2 та 0,89 рази, що призвело до погіршення матеріального стану військовослужбовців. Це спровокувало відтік військовослужбовців – підготовлених фахівців, на підготовку яких вже були витрачені великі кошти".

  Нині грошове забезпечення військовослужбовця першого року служби становить 7,5 тис. грн при середній зарплаті в країні 8,7 тис. грн.

  Тому з метою збереження кадрового потенціалу та залучення на військову службу в Міністерстві оборони опрацьовується питання щодо збільшення з 1 жовтня 2018 року мінімального грошового забезпечення: рядовому складу – до 9 тис. грн; офіцерському складу – до 15,3 тис. грн.

  "За таких умов, для виплати грошового забезпечення у другому півріччі 2018 року потрібен додатковий фінансовий ресурс у сумі 4,5 млрд грн, що необхідно врахувати під час доопрацювання показників видатків держбюджету на 2018 рік", – сказано у зверненні до Прем'єр-міністра.

  Крім того, міністерством підготовлено ще одне рішення – Планом управління і розвитку Збройних сил України передбачено у 2019 році підняти базовий рівень грошового забезпечення до рівня: військовослужбовець за контрактом першого року служби у військовому званні "солдат", на посаді з другим тарифним розрядом – 15 тисяч гривень; підвищення рівня грошового забезпечення всіх інших військовослужбовців буде здійснене пропорційно, у залежності від військового звання, займаної посади, вислуги років тощо.

  Попередній матеріал
  Ворог застосував гранатомети минулої доби: один боєць ООС поранений
  Наступний матеріал
  Найвища заробітна плата областей: відомо, хто очолив рейтинг
  Loading...

  "М’ясо непридатне": що виявила інспекція військової частини у Києві

  Неякісне харчування військових: брифінг представництва ЗСУ – відео

  Колишній військовий вчинив самоспалення під будівлею Міноборони – відео

  Бірюков розповів, яким буде майбутній меморіал загиблим військовослужбовцям ЗСУ

  В Україні завершилися масштабні міжнародні навчання Sea Breeze-2018

  Штурм, десант з БТР і розповіді про війну: як морпіхи ЗСУ загартовують молодь