Facebook / Юрий Бирюков

Бірюков розповів, яким буде майбутній меморіал загиблим військовослужбовцям ЗСУ

Меморіал відкриють, імовірно, на Покрови 14 жовтня

В ефірі "5 каналу" в програмі "БлогПост" радник Президента України – радник міністра оборони України Юрій Бірюков розповів, як виглядатиме меморіал усім військовим, які загинули за незалежність України, що нині будується перед центральним входом у Міністерство оборони в Києві.

Бірюков розповів, що ідея такого меморіалу з'явилася ще в квітні 2017 року, коли вперше побачили схожу історію в Канаді. Це книга імен загиблих воїнів Канади… "І поки ми всі чекаємо, що буде прийнято рішення про те, що там буде центральний меморіал в боротьбі за незалежність України, було прийнято рішення, що на теритоії Міноборони буде зведено меморіал військовослужбовцям України", – сказав радник Президента.

Бірюков також розповів, що меморіал уже будують, а відкриють, імовірно, на День покрови 14 жовтня. Він також розповів, яким він має бути і що там відбуватиметься: "Є список всіх загиблих військовослужбовців ЗСУ по днях. Ми всі імена і прізвища надрукуємо у книзі по днях і щодня буде церемонія перегортання сторінки. Умовно 21 липня – і там всі загиблі за 21 липня за всі роки незалежності. Тобто і загиблі військовослужбовці в миротворчих операціях за межами України".

Він також додав: "Окремо потім виникла ідея, аби поряд мав стояти дзвін і кожного дня, ще час не визначено, імовірно о 9-й ранку, дзвін буде бити стільки разів, скільки військовослужбовців загинули в цей день за всі роки незалежності. На жаль, в деякі дні це будуть дуже довга процедура – Іловайська трагедія, останні дні руйнування нового термінала Донецького аеропорту, Зеленопілля, яке ми недавно пройшли. Так, там є дні, коли дзвін буде дзвонити довго – десь до півгодини". Бірюко також сказав, що, мабуть, будуть почесні учасники церемонії, яким будуть давати право бити у дзвін, можливо родичі загиблих, Герої України.

Бірюков нагадав, що є указ Президента України про будування Центрального меморіалу-пантеону героїв – для всіх силовиків, включно з добровольчими з’єднаннями, і це буде будуватися, але Міноборони все-таки хоче ще своє церемоніальне місце для військовослужбовців ЗСУ. "Це ніяк не говорить про те, що ми мало поважаємо когось іншого, але це пам’ятник конкретно військовослужбовцям України", – наголосив радник Президента.

Дивіться також відео за темою:

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Боронять ціною життя": у Києві відкрили мультимедіа мартиролог загиблих воїнів – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони – відео
Наступний матеріал
У Києві смертельна ДТП: два автомобілі зіткнулися і збили чотирьох пішоходів
Loading...