ditvora.com.ua

У Кабміні відповіли, хто з українців може отримати субсидію – документ

  Читайте по-русски
  Уряд має намір зменшити державне втручання у сферу ЖКГ

  Кабмін має намір надати субсидії громадянам, які платять за послуги ЖКГ понад 15% від доходів домогосподарства. Відповідна інформація опублікована у Програмі діяльності уряду.

  Автори документа стверджують, що на ринку енергоресурсів потрібно впроваджувати ринкові відносини для всіх. На ринку має бути багато покупців і продавців. Ніхто не повинен диктувати свої ціни, а паливно-енергетичний сектор має чітко реагувати на світові тенденції до зниження вартості енергетичних ресурсів.

  "Ми зменшимо державне втручання в зазначену сферу, проте забезпечимо через адресні субсидії надійний захист вразливих споживачів і відповідальний контроль за монополіями. Українська родина (домогосподарство) не повинна платити більш як 15% свого доходу за комунальні послуги. Ті, хто змушений буде платити більше, отримають підтримку від держави", – сказано в програмі.

  Довідка: нині, згідно з базовою формулою розрахунку субсидій на оплату послуг ЖКГ, сім'я з доходом два прожиткові мінімуми на особу сплачує за комуналку 15% сукупного доходу. До уваги беруться соціальні норми споживання послуг ЖКГ. Експрем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що українці платитимуть не більше 20% сукупного доходу за комунальні послуги, решту – держава. Наразі на ринку природного газу й електрики України діють механізми спеціальних зобов'язань: енергетичні компанії продають ресурси населенню за регульованою урядом ціною.

  Нагадаємо, монети 1, 2 і 5 копійок із 1 жовтня цього року перестали бути платіжним засобом в Україні і будуть вилучені з готівкового обігу.

  Попередній матеріал
  В Україні стартував осінній призов – що відомо
  Наступний матеріал
  Негода в Україні залишила без світла 102 населені пункти

  Брифінг міністра регіонального розвитку України Геннадія Зубка – завершено

  Мешканці багатоповерхівки в Києві зимували з ледь теплими батареями: журналісти дізнавалися причини

  Спільна прес-конференція Геннадія Зубка і Голови Офісу Ради Європи Енберга Мортена – відео

  Віце-прем’єр-міністр Зубко презентує нові кроки реформи децентралізації – відео

  Забезпечення діяльності системи цивільного захисту в умовах запровадження воєнного стану – відео

  Зустріч у Мінрегіонрозвитку з представниками будівельної галузі та профільними асоціаціями – відео