Ілюстративне фото
Ілюстративне фото ZN.ua

У 2018 році міжнародні резерви України зросли до 5-річного максимуму – подробиці

Востаннє такий рівень резервів зафіксували ще у жовтні 2013 року

За підсумками 2018 року міжнародні резерви України зросли на 10,6% і на 1 січня 2019 року сягнули $20,8 млрд. Такий обсяг перевищив останній прогноз регулятора – $19,2 млрд – і сягнув п'ятирічного максимуму, повідомили в прес-службі Національного банку

Востаннє такий рівень резервів зафіксували ще у жовтні 2013 року. Протягом грудня міжнародні резерви зросли на $3,108 млрд, або 17,5%.

У НБУ зауважують, що збільшити міжнародні резерви вдалося насамперед завдяки отриманню Україною зовнішнього фінансування та купівлі Нацбанком надлишку валюти на міжбанківському ринку.

Протягом переважної частини 2018 року пропозиція валюти на міжбанківському ринку переважала над попитом. У першій половині року високий рівень пропозиції забезпечували сприятлива зовнішня цінова кон'юнктура для товарів українського експорту і пожвавлення інтересу міжнародних інвесторів до ринків, що розвиваються. У другому півріччі надлишок валюти на міжбанківському ринку формувався насамперед завдяки надходженню виручки від експорту рекордного врожаю зернових й іншої аграрної продукції.
Крім того, на пропозицію валюти з боку банків позначався чистий продаж валюти населенням. У результаті Національний банк отримав можливість здійснити чисту купівлю валюти на суму $1,4 млрд без впливу на напрямок руху курсу гривні.

Надходження від Міжнародного валютного фонду, ЄС та Світового банку на підтримку макрофінансової стабільності та реформ в Україні становили $2,4 млрд. Крім того, 2018 року Уряд залучив на зовнішніх та внутрішніх ринках $6,1 млрд. Протягом року кошти з резервів спрямовувалися переважно на платежі уряду та Національного банку з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті. Їх загальна сума становила $8,1 млрд.

У НБУпояснили, що на приріст резервів вплинуло також збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на $230 млн.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Шелест купюр: нові 20 гривень з усіх боків – ФОТО

Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/

Попередній матеріал
Стало відомо, скільки часу "швидка" їде на виклик в Україні
Наступний матеріал
У Tesla вирішили знизити ціни на всі свої автомобілі: на скільки здешевшають

Не лише в обмінниках: українці зможуть купити і продати валюту на пошті

НБУ оштрафував 5 банків, серед яких і "Сбербанк"

В Україні набули чинності нові правила обміну валюти

НБУ оприлюднив план перевірок банків на наступний рік

Фонд гарантування попередив про призупинення виплат вкладникам

Агенція Moody's поліпшила суверенний рейтинг України