Мінекономрозвитку
Мінекономрозвитку відкриті джерела

Транзитні обмеження з РФ: Мінекономіки розробляє стратегію подальшого захисту в рамках СОТ

Читайте по-русски
Усі дії України у торговельно-економічній сфері, спрямовані на протидію агресії Росії, є безумовно виправданими в очах міжнародного права та міжнародної спільноти

Мінекономрозвитку вивчає матеріали справи щодо транзитних обмежень Росії та розробляє стратегію подальшого захисту інтересів України в рамках СОТ. Про це пише "Укрінформ".

"Дійсно, СОТ розповсюдив рішення групи експертів щодо справи DS 512, в якій Україна виступає проти Російської Федерації. Україна стверджує, що РФ неправомірно обмежила транзитний рух із території України через територію РФ у треті країни та порушила базові принципи багатосторонньої торговельної системи", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Російська Федерація може аргументувати застосування обмежень транзитного руху ст. 21 Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) 1994 року ("Винятки з міркувань безпеки"), оскільки дійсно існує "надзвичайна ситуація в міжнародних відносинах" між Україною і Російською Федерацією у значенні цієї статті.

Група експертів СОТ не надала жодних рекомендацій щодо приведення заходів у відповідність до положень ГАТТ 1994.

У міністерстві зазначають, що такі висновки групи експертів одночасно означають, що усі дії України у торговельно-економічній сфері, спрямовані на протидію агресії Російської Федерації, є безумовно виправданими в очах міжнародного права та міжнародної спільноти (санкції, ембарго, обмеження у сфері валютно-фінансового регулювання та усі інші обмеження). Саме ці обмеження є предметом розгляду ініційованої Російською Федерацією проти України "санкційної справи" DS 525, де РФ стверджує, що Україна порушила свої зобов’язання, коли наклала обмеження на імпорт російських товарів.

Повідомляється, що за думкою експертів, Україна довела б, що введені Росією заходи щодо обмеження транзитного руху не відповідають зобов’язанням у рамках СОТ, якби вони були введені не під час "надзвичайних обставин у міжнародних відносинах".

"Наразі Мінекономрозвитку вивчає матеріали справи та розробляє стратегію подальшого захисту інтересів України в рамках СОТ", – наголошують в міністерстві.

Відомо, що СОТ не визнала порушенням транзитні обмеження для України через територію Росії.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що у суперечці щодо українського транзиту США підтримують позицію Росії

Також дивіться фотогалерею за темою:

Виготовлялися в Росії: у зоні ООС було знайдено заборонені міни "Охота"

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Ціни на нафту сягнули максимуму з листопада 2018 року
Наступний матеріал
Порошенко змінив голову Одеської ОДА
Loading...

У суперечці щодо українського транзиту США підтримують позицію Росії – ЗМІ

Україна готова скасувати перехід на літній та зимовий час – Мінекономрозвитку

Мінекономрозвитку розповіло, як уникнути стресового туризму – фото