.Експорт до ЄС
.Експорт до ЄС відкриті джерела

Товарообіг між Україною і ЄС за минулий рік зріс на 9%

  Читайте по-русски
  Триває робота з адаптації санітарних і фітосанітарних норм, у сферах митного співробітництва та сприяння торгівлі

  Обсяги торгівлі між Україною та ЄС у 2018 році зросли на 9%, Євросоюз отримав 42% загальних обсягів українського експорту. Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у третьому щорічному звіті Єврокомісії про виконання 35 найбільших торговельних угод, укладених ЄС із 62 країнами-партнерами, зокрема і з Україною.

  "Двосторонній товарообіг у 2018 році досяг 40 млрд євро, що на 9% більше порівняно з 2017 роком. ЄС зберіг позитивне сальдо торгівельного балансу розміром 4 млрд євро", – йдеться у звіті.

  Зазначається, що протягом минулого року став помітним прогрес України у виконанні угоди про зону вільної торгівлі з ЄС у деяких секторах. У Євросоюзі привітали, зокрема, новий законопроєкт щодо держзакупівель.

  Позитивна динаміка також наявна у здійсненні регуляторної реформи та приведенні стандартів до норм ЄС. Триває робота щодо адаптації санітарних та фітосанітарних норм, у сферах митного співробітництва та сприяння торгівлі.

  Водночас у Єврокомісії вважають, що Україні потрібно посилити захист прав інтелектуальної власності та прийняти законодавство відповідно до міжнародних стандартів. Також необхідно адаптувати до європейських правила надання держдопомоги.

  "ЄС продовжує відстежувати та обговорювати з Україною низку інших торгових подразників, наприклад, новий закон про податок на додану вартість, прийнятий Україною 2018 року, який забороняє відшкодування податку на додану вартість при експорті ріпаку та сої", – йдеться у звіті.

  Нагадаємо, Україну включено до переліку країн, які можуть експортувати певні види овочів та фруктів до Європейського Союзу.

  Попередній матеріал
  Обдурили й грошей за землю не заплатили: у Криму місцеві жителі поскаржилися на окупантів
  Наступний матеріал
  "Споживачі отримають суттєве зростання цін": Ляпіна прокоментувала обов'язкове запровадження касових апаратів

  США та Китай відновлюють торговельні переговори – Трамп

  Техніка, іграшки та будматеріали: в Україні запустили базу запобігання небезпечних товарів

  Торгівля без продавця: як бізнесмен на Львівщині влаштував експеримент – сюжет

  В Україні почали торгувати цінними паперами США

  Україна програла РФ суперечку в СОТ: у МЗС назвали причину

  Підземна торгівля: в Сумах унаслідок прориву колектора провалився під землю кіоск