Укргазвидобування
Укргазвидобування finance.bigmir.net

Суд зобов'язав Кабмін заплатити компенсацію "Нафтогазу" за збитки від поставок газу населенню

Суд задовольнив позов "Нафтогазу" в повному обсязі

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Кабміну з вимогою визначити джерела фінансування компенсації збитків газової монополії від постачань газу населенню, релігійним організаціям і теплокомуненерго. Тобто тим категоріям споживачів, яким постачання газу здійснюється в рамках спеціальних зобов'язань, покладених на "Нафтогаз". Про це свідчить рішення суду від 19 липня 2017 року, опубліковане в Єдиному реєстрі судових рішень.

У документі постанови суду йдеться: "Зобов'язати Кабінет міністрів України виконати п. 7 4 ч. з. 11 Закону України "Про ринок природного газу", а саме: визначити джерела фінансування та порядок визначення компенсацій, що надаються суб'єктам ринку природного газу, на яких накладені спеціальні зобов'язання, шляхом внесення змін в постанову КМУ від 22.03.2017 року № 187 (постанова про накладення спецзобов'язань), передбачивши в цій постанові джерела фінансування та порядок визначення компенсації".

У процесі судового розгляду позивач в якості доказів навів такі аргументи: Кабмін, виконуючи норми зазначеного закону, наклав на "Нафтогаз" спецзобов'язання, які полягають у тому, що НАК повинен продавати газ внутрішнього видобутку за фіксованою ціною (нині – 4942 грн без ПДВ – 5.UA).

"Однак Кабінет міністрів не визначив джерела фінансування та порядок визначення компенсації, право на отримання якої має суб'єкт ринку природного газу, що виконує спеціальні зобов'язання", – заявив "Нафтогаз" у своєму позові.

Своєю чергою представник відповідача Кабміну зазначив, що визначення компенсації для позивача є правом, а не обов'язком уряду, до того ж, законом "Про ринок газу" не встановлено строк, в який Кабмін повинен визначити таку компенсацію. Але суд задовольнив позов "Нафтогазу" в повному обсязі.

Як повідомляв 5.UA, "Нафтогаз" підвищить ціни на газ для промспоживачів.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Вибух газу у будинку на Одещині: в сусідньому домі повилітали шибки – фотозвіт

/
Вибух газу на Одещині
/
Вибух газу на Одещині
/
Вибух газу на Одещині
/
Вибух газу на Одещині
/
Вибух газу на Одещині

Попередній матеріал
Керівництво "ДНР" використовує чутки про наступ ЗСУ для призову на службу – розвідка
Наступний матеріал
Гострий та хронічний біль: спеціаліст розповів як позбавитися проблем зі спиною
Loading...

Україна більш як 500 днів не купує жодного кубометру газу в Росії – Порошенко

Підвищення ціни на газ не буде - Розенко

Єлісєєв: Україна запропонувала ЄС альтернативу "Північному потоку-2"