МАУ
МАУ Лариса Сарган / Facebook

Суд скасував податковий борг МАУ Коломойського на 60 мільйонів – як відреагували у ДФС

  Читайте по-русски
  Окружний адмінсуд м. Києва дійшов висновку, що "позивач звільнений від оподаткування прибутку нерезидента"
  Шостий апеляційний адміністративний суд скасував вимогу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо грошового зобов'язання з ПрАТ "Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" податків та зборів у розмірі 59,96 млн. Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на Finbalance.
  У ДФС із цим рішенням не погодились та вирішили стягнути з компанії Коломойського недоотримані податки та штраф.

  "Офіс великих платників податків ДФС подав апеляційну скаргу на рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 5 лютого 2019, яким було задоволено позов ПрАТ "Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" та скасовано податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників ДФС від 6 вересня 2018, яким визначено суму грошового зобов`язання з податків та зборів у розмірі 59,96 млн грн (у т. ч. за податковим зобов`язанням – 56,3 млн грн, за штрафними санкціями – 3,6 млн грн)", – ідеться в повідомленні.

  Згідно з судовими матеріалами, в ході податкової перевірки було встановлено, що на підставі угоди оперативного лізингу МАУ у 2013-2015 рр. сплатила для компанії-нерезидента (Fintas Aviation Leasing UK One Limited) за оренду двох літаків 431,6 млн грн. При цьому авіакомпанія скористалася пільгами (звільнення від оподаткування джерела формування доходу), наданими статтею 8 "Морський і повітряний транспорт" Конвенції між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи і на приріст вартості майна.

  Проаналізувавши матеріали справи, Окружний адмінсуд м. Києва дійшов висновку, що "позивач звільнений від оподаткування прибутку нерезидента".

  Крім того, суд вказав, що документальна виїзна перевірка позивача проводилась податківцями у період із 23 травня 2018 р. по 7 серпня 2018 р., а відповідь від компетентного органу Великобританії на запит ДФС надійшла 13 вересня 2016-го, "тобто поза межами проведеної перевірки".

  У суді також зазначили: вказане свідчить про те, що відповідач діяв із перевищенням своїх повноважень, що потягло за собою неправомірне втручання в господарську діяльність позивача, а документи, покладені відповідачем в основу акту позапланової документальної виїзної перевірки від 15 серпня 2018 р., отримано без дотримання законодавства.

  Попередній матеріал
  На Одещині стріляли в народного депутата (оновлено)
  Наступний матеріал
  Коломойський повернеться в Україну після інавгурації Зеленського
  Loading...

  На Черкащині українські прикордонники та митники пройшли тренінг ОБСЄ: як це було – репортаж

  Працювали в 6 областях: на Сумщині викрили потужний конвертаційний центр

  В Україні на постійній основі запрацював єдиний рахунок для митних платежів

  Шахрайська схема: українці оформили тисячі авто на "єврономерах" за підробленими документами

  Україна почала продавати більше в Євросоюз і менше – до країн СНД

  В Україні мешкає понад дві тисячі гривневих мільйонерів – ДФС