"Нафтогаз"
"Нафтогаз" скріншот

Суд Швейцарії скасував арешт акцій "Газпрому" – у "Нафтогазі" пояснили, чому

  Попри те, що рішення суду Швейцарії не задовольняє вимоги України, воно є підтвердженням дійсності рішення арбітражу

  У Швейцарії суд скасував арешт акцій російського "Газпрому" щодо Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG, адже в країні їх не знайшли. Відповідне рішення ухвалила Феміда швейцарського кантону Цуг, повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

  "Наскільки нам відомо, зареєстровані в Швейцарії компанії Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG запевнили судових виконавців, що вони не можуть виконати рішення суду про заморозку (арешт) акцій, які належать "Газпрому", оскільки акції випущені в документальній формі, і в них таких акцій немає", – зазначається в офіційному коментарі "Нафтогазу".

  Утім, в компанії наголошують: відносно випадково частина цих акцій була знайдена у Великій Британії, і дочірня компанія "Газпрому" вимушена була зобов’язатися перед судом у Лондоні нічого з цими акціями не робити до подальшого рішення суду.

  "Після цих пригод з акціями "Північних потоків", випущених в документальній формі, які незрозуміло де знаходяться і кому належать, можна повірити у теорії, що їх роздали "друзям Путіна", зокрема в Європі, і тому окремі політики в Європі так відчайдушно захищають "Північний потік-2", – припускає топ-менеджер "Нафтогазу".

  Він додає: попри те, що рішення суду Швейцарії не задовольняє вимоги України, воно є підтвердженням дійсності рішення арбітражу і можливості його примусового виконання на території країни. Лишилося тепер тільки знайти активи РФ для стягнення.

  "Газпром" може скільки завгодно ховати свої активи, брехати судовим виконавцям, не виконувати рішення міжнародного суду, сподіваючись, що йому пробачать борги після виборів в Україні. Але ми не припинимо послідовно шукати й арештовувати його активи", – резюмують в НАК "Нафтогаз України".

  Як повідомляв 5.UA, "Нафтогаз" домігся компенсації від російського "Газпрому" за непоставлений газ для транзиту. Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги української компанії.

  Згодом стало відомо, що Велика Британія погодилася заморозити активи "Газпрому" за клопотанням "Нафтогазу".

  Попередній матеріал
  У Росії 2 винищувачі-бомбардувальники Су-34 зіткнулися в повітрі
  Наступний матеріал
  Гроші отримував від РФ: на сході викрили пособника російських спецслужб
  Loading...