"Нафтогаз"
"Нафтогаз" скріншот

Транзитні борги: "Нафтогаз" стягнув з російського "Газпрому" вже $22 мільйони

  "Газпром" і надалі відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу

  НАК "Нафтогаз України" зарахував переплату "Газпромом" за транзит газу в жовтні в рахунок оплати боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу. Цього разу йдеться про суму в $3,8 млн, передає прес-служба компанії.

  "НАК "Нафтогаз України" направила ПАТ "Газпром" заяву про зарахування переплат за транзит газу в жовтні цього року на суму 3,8 млн дол. США в рахунок погашення пені, що нараховується на заборгованість російського монополіста згідно з арбітражним рішенням від 28 лютого 2018 року за транзитним контрактом", – йдеться у повідомленні.

  Як стало відомо, раніше українська компанія зарахувала $18,3 млн переплати за транзит газу (серпень-вересень 2018 р.) так само в рахунок погашення пені. Тож загальна сума зарахувань за останні три місяці перевищила 22 мільйони доларів.

  Зважаючи на те, що "Газпром" відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, "Нафтогаз" вирішив і надалі зараховувати суми переплат за транзит газу на погашення пені, що нараховується на основний борг російського газового монополіста згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу.

  Довідково: Відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року, "Газпром" винен "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів збитків за невиконання зобов'язань за транзитним контрактом, на які нараховується пеня за кожний день невиконання арбітражного рішення. На сьогодні розмір нарахованої пені перевищив позначку у 100 мільйонів доларів.

  Попередній матеріал
  Безплатна діагностика й екстрена допомога: що впроваджуватиме МОЗ у 2019 році
  Наступний матеріал
  Синоптики обіцяють похмурий і дощовитий вікенд
  Loading...