Касаційний господарський суд призупинив розгляд за позовом панамської компанії THEO Worldwide Corp про визнання недійсною процедури bail-in, за допомогою якої був націоналізований "ПриватБанк" в 2016 році. Про це повідомляє LIGA.net.
Суд зупинив справоздання до розгляду Великою палатою Верховного Суду, оскільки розгляду по даному питанню одночасно відбувається у трьох юрисдикціях – громадянській, господарській та адміністративній. Велика палата повинна визначити, до якої юрисдикції варто віднести цю справу. Слухання імовірно пройдуть в кінці серпня.
THEO Worldwide Corp намагається скасувати договор придбання акцій додаткової емісії "ПриватБанку" в обмін на грошові зобов'язання банку перед компанією SPV Credit Finance plc, а також стягнути $ 663 000 збитків, що раніше було частково задоволено судами попередніх інстанцій.
Третіми особами з боку відповідачів виступають Фонд гарантування вкладів (ФГВФО), Мінфін і Нацбанк, а третіми особами на стороні позивача – GLAS Trust Corporation Limited, Deutsche Trustee Company Limited, Madison Pacific Trust Limited.
Під час націоналізації "ПриватБанку" під bail-in (примусову конвертацію вкладів в акції банку) потрапили кошти вкладників і інвесторів, в тому числі власників євробондів "ПриватБанку" на 29 млрд грн. Після цієї процедури Мінфін викупив "ПриватБанк" у ФГВФО за 1 грн.
Євробонди були оформлені на спеціально створену британську компанію SPV Credit Finance plc, яка виступала емітентом облігацій. У 2017 році НБУ виключив цю компанію зі структури банківської групи "ПриватБанку".
Новий довіритель власників євробондів Привату – Madison Pacific Trust Limited – подав позов до Лондонського арбітражного суду в зв'язку з примусовою конвертацією в акції "ПриватБанку" його зобов'язань за євробондами.
Як повідомляв 5.UA, головою наглядової ради "ПриватБанку" стала Шерон Іcкі, в минулому – міжнародний радник Управління технічної допомоги скарбниці США і експерт-консультант МВФ.