Субсидії
Субсидії 5 канал / Час. Підсумки тижня

Субсидії в Україні можуть втратити майже мільйон сімей – Рева

  Читайте по-русски
  Тарифи на комуналку зростають, а комісія з розгляду субсидій уже ліквідована

  В Україні мільйон сімей можуть втратити субсидії. Комісія, яка мала розглядати звернення тих, хто не відповідає одному з правил, але потребує субсидії, ліквідована. Про це в коментарі виданню "Обозреватель" розповів ексміністр соціальної політики Андрій Рева.

  Він повідомив, що мінімальні зарплати за минулий рік виросли на 12%, пенсії в березні були проіндексовані на 11%. А ось комунальні тарифи за перші п'ять місяців 2021 року зросли аж на 35%, і попереду ще зростання цін на тепло і гарячу воду. Відповідно, витрати держави на субсидії повинні були збільшитися. Але їх – навпаки урізують.

  За словами ексміністра, минулої осені в бюджет-2021 заклали 36,6 млрд грн на цю програму. Уже 22 січня цього року міністерка соцполітики Марина Лазебна заявляла, що їм не вистачає 10 млрд грн на програму субсидій, і вони зверталися до Мінфіну, щоб збільшити фінансування. Але після цієї заяви програму субсидій позбавили ще 1,4 млрд.

  "Оскільки грошей у них не вистачає, вони почали шукати, як урізати витрати. Зокрема, скасували комісії з питань призначення субсидій. Раніше більше ніж 40% субсидій, які виплачувалися, призначалися саме за рішенням цих комісій. Тому, за моїми оцінками, з 3 млн субсидіантів, які були раніше, за бортом системи опинились приблизно мільйон домогосподарств. Ви можете залишитися без субсидії, якщо зробили покупку більш ніж на 50 тис. грн, або, наприклад, продали трикімнатну квартиру і купили однокімнатну. У таких випадках раніше субсидія могла бути призначена, якщо комісія вивчить ситуацію в родині і дійде висновку, що субсидія їй потрібна. Тепер же такої можливості немає", – розповідає Рева.

  Що стосується перевірок субсидіантів, то їм, за словами ексміністра, дивуватися не варто, адже вони були завжди. Державні соціальні інспектори існують з 2001 року. З цього ж часу вони ходили з перевірками і складали акти обстеження матеріально-побутових умов. Зокрема, раніше така перевірка була необхідною, щоб комісія з питань призначення субсидій могла ухвалити рішення.

  Нагадаємо, що субсидію на оплату послуг житлово-комунального господарства не зможуть отримати декілька категорій осіб. У Мінсоцполітики розповіли, хто саме.

  Попередній матеріал
  Росія перекинула в Білорусь багатотисячну армію і військову техніку: що відомо
  Наступний матеріал
  Німеччина офіційно опублікувала умови угоди із США щодо "Північного потоку-2"
  Loading...

  "Кінець епохи бідності настане, але не за ваших часів": Порошенко вимагає від влади збільшення субсидій та підвищення зарплат

  В Україні вирішили перепризначити субсидії на комунальні послуги

  Необхідно підвищити зарплати військовим і забезпечити фінансування субсидій – Герасимов у Верховній Раді

  "Чемпіони з погіршення життя людей": Порошенко вимагає підняти зарплати і пенсії через підвищення комірного та цін на продукти

  "Шмигалю вже готують заміну": Розенко спрогнозував відставку Кабміну

  Урізані субсидії, коронавірусний привіт із Індії та два роки Зеленського у президентському кріслі – "Підсумки тижня"