Субсидії
Субсидії 5 канал / Час. Підсумки тижня

В Україні вирішили перепризначити субсидії на комунальні послуги

  Читайте по-русски
  Виплати будуть профінансовані на початку наступного місяця, тобто з початку липня

  Упродовж кількох днів для 2,5 млн домогосподарств в автоматичному режимі перепризначать субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Про це сказав заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі телеканалу "Прямий".

  "Було прийнято рішення про те, що для 85% одержувачів житлових субсидій перепризначення на наступний період буде здійснено автоматично. Буквально вчора ми отримали від Міністерства фінансів результати верифікації даних, які вони збирали із банківських установ, із державних реєстрів прав на рухоме, нерухоме майно. Сьогодні ці дані зранку були відправлені до районних органів соціального захисту населення, і відповідно завтра-післязавтра відбудеться процес призначення субсидій в автоматичному режимі 2,5 млн домогосподарств", – розповів політик.

  Він уточнив, що відповідні виплати будуть профінансовані на початку наступного місяця, тобто з початку липня.

  "Виплачено буде субсидії і за травень, і за червень. Тому жоден громадянин не втратить субсидію за попередні періоди", – запевнив заступник міністра.

  Частині домогосподарств субсидія призначатиметься тільки після особистого звернення.

  "Це так звані мобільні категорії населення, зокрема, ми говоримо про ті категорії населення, які орендують житло, тобто орендатори, які можуть сьогодні в одному місці його орендувати, а завтра змінити місце оренди. З власним житлом така ситуація дещо по-іншому виглядає, тому цим домогосподарствам, це близько 15% від їх одержувачів, потрібно із заявами і деклараціями звернутися в один із вище зазначених способів", – пояснив Музиченко.

  Зокрема, за його словами, можна особисто відвідати ЦНАП, орган соціального захисту населення або територіальну громаду, можна заповнити необхідні документи і відправити їх поштою або ж заповнити документи через вебінтерфейс, розміщений на сайті Міністерства соціальної політики.

  Музиченко наголосив, що кожен із цих способів дає можливість на оформлення житлової субсидії з травня поточного року.

  "Усі звернення, які будуть надіслані до органів соціального захисту населення до початку опалювального періоду, ми говоримо по вересень включно, по них рішення прийматимуться, починаючи з травня. І людям із травня виплатять відповідні кошти", – зазначив він.

  Також він запевнив, що заборгованості із виплати пільг чи субсидій "не було і немає".

  "На сьогодні все профінансовано в повному обсязі. Що стосується коштів, виділених на фінансування безпосередньо субсидій, то до початку опалювального періоду коштів більш ніж достатньо. З урахуванням тих цін і тарифів, які будуть у нас на початку опалювального періоду, вирішуватиметься питання про необхідність додаткового ресурсу", – повідомив урядовець.

  Нагадаємо, що раніше Кабінет Міністрів вніс зміни у критерії для призначення житлових субсидій, спростивши процедуру їх отримання.

  Попередній матеріал
  Усі львівські митники, відсторонені після рішення РНБО, повернулися на посади – подробиці
  Наступний матеріал
  "Нафтогаз" підвищив місячну ціну газу ще на 10% – скільки треба буде платити в липні
  Loading...