\"Антонов\" / Facebook

Стало відомо, скільки літаків побудували на ДП "Антонов" з 2010 року

  Читайте по-русски
  На роботу держпідприємства сильно вплинув початок Російсько-Української війни у 2014 році

  На ДП "Антонов" повідомили, скільки літаків побудували протягом останніх 10 років. Про це в інтерв'ю розповів директор держпідприємства Олександр Лось, передає "Економічна правда".

  "3а останні 10 років на ДП "Антонов" були створені та побудовані середній транспортний літак Ан-178 та літак-демонстратор Ан-132Д. Були збудовані та передані замовнику 10 регіональних реактивних пасажирських літаків сімейства Ан-148 та Ан-158", – зазначив Лось.

  Також, як повідомив керівник підприємства, за схемою кооперації з Воронезьким авіаційним підприємством, яка діяла до 2015 року, було виготовлено десятки авіакомплектів для складання літаків цього типу. Крім того, були виготовлені та поставлені замовнику 6 легких транспортних літаків Ан-32. Зараз на підприємстві на різних стадіях готовності перебувають три літаки Ан-148 та десять – Ан-158.

  Лось пояснив, чому Україна перестала щорічно будувати сотні літаків сімейства АН.

  "Раніше була одна економічна система і було завдання завантажувати заводи й виробництво випуском продукції заради освоєння коштів та створення паритету з умовним противником. Тоді не йшлося про ринкову економіку, про потребу ринку як такого, тому що ринок створював держплан СРСР. Це, власне, і був ринок", – зазначив Лось.

  За словами керівника держпідприємства, початок Росією реальної воєнної агресії у 2014 році означав повний розрив кооперації, який триває і буде тривати, оскільки поки що не видно будь-якої нормалізації стосунків з боку РФ. "І це не вина "Антонова", "Південмашу" чи інших високотехнологічних підприємств. Це історична даність", – зауважив Лось.

  "Відтоді, з 2014 року, вимушено продовжився процес заміщення російських комплектуючих на деталі здебільшого корпорацій США та країн ЄС. І цей процес, втіленням якого є літак АН-178, триває і досі", – додав директор ДП.

  Нагадаємо, раніше ДП "Антонов" уперше виготовило літак без жодної російської деталі.

  Попередній матеріал
  Головнокомандувач ЗСУ Хомчак одужав від COVID-19
  Наступний матеріал
  Прем'єр Польщі про будівництво "Північного потоку-2": "Це підриває енергетичну безпеку ЄС"
  Loading...