Яків Смолій
Яків Смолій 5 канал

Смолій в Раді: "Моє звільнення – це протест, попередження і застереження"

Читайте по-русски
Наразі команда правління і кілька тисяч висококласних професіоналів залишаються працювати в НБУ, заявив голова Нацбанку

Голова Національного банку України Яків Смолій виступив на позачерговому засіданні Верховної Ради, на якому депутати мають голосувати за його звільнення.

Перед депутатами Смолій заявив, що його заява про відставку є протестом проти політичних тисків на НБУ.

"Тиск (політичний – ред.) – це антонім для ефективного діалогу. Розмова, де один говорить про економіку та фінанси, а інший лише чує свої політичні інтереси, приречена на поразку. Чи означає моя відставка, що незалежність НБУ вдалося зламати? Ні. Це протест, це сигнал, це попередження, це червона лінія. Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні", – заявив Смолій.

І додав: "Наразі команда правління і кілька тисяч висококласних професіоналів залишаються працювати в НБУ, щоб зберегти макроекономічну і фінансову стабільність. Однак украй важливо, щоб їхній роботі припинили заважати. Щоб президент, уряд та політики налагодили ефективну взаємодію із НБУ".

Нагадаємо, про те, що Смолій написав заяву про звільнення, стало відомо в середу, 1 липня. Він заявив, що вимушений піти на такий крок, бо на держрегулятор здійснюється "систематичний політичний тиск". На це вже відреагували посли країн "Великої сімки"

Сьогодні заступник голови делегації Європарламенту в Комітеті Асоціації "Україна – ЄС", депутат Віола фон Крамон закликала Європейську комісію відреагувати на "системний політичний тиск" з боку президента України Володимира Зеленського на незалежні державні інституції.

Попередній матеріал
Смішна реакція малюків, які вперше пробують морозиво – відео
Наступний матеріал
Звільнення голови НБУ Смолія: позачергове засідання Верховної Ради – відео
Loading...

МВФ закликає забезпечити незалежність Нацбанку в Україні – реакція на відставку Смолія

"Це справжня катастрофа": хто прагнув звільнення Смолія та як на це реагує громадськість

Відставка Смолія: правління НБУ продовжить роботу, але перестороги щодо політичного тиску розділяє – заява