Зелена енергетика
http://zak-insider.com/

Що пророкують українській енергетиці у 2018 році – "ЕнергоНЕзалежність"

Український енергетичний ринок продемонстрував у 2017 році активність, динамічність і навіть прибутковість, що стосується державного корпоративного сектору

Свідченням такої динаміки також є дев’ятий Український енергетичний форум, організований Інститутом Адама Сміта, який відбувся у Києві та зібрав понад три сотні фахівців з енергетики не тільки з різних сфер, але й країн. Про основні меседжі форуму та те, що очікується на енергоринку у 2018 році, говорили у проекті Микола Войтів, автор та ведучий, аналітик з питань енергетики та Андрій Цимбал, керуючий партнер KPMG в Україні.

Український енергетичний ринок реформується, проте це відбувається дуже повільно. Зокрема, за словами Андрія Цимбала, є певна стагнація реформування побутового ринку газу, зокрема, дуже суттєва різниця між ринковою ціною газу та ціною для побутових споживачів, ця різниця складає до 30%. Це, у свою чергу, не сприяє соціальній відповідальності компаній, залученню іноземних інвесторів, а також є перешкодою до інтеграції українського енергетичного ринку у європейський.

На Форумі неодноразово згадували про важливу роль українських підземних сховищ газу (ПСГ), які є привабливими для європейських трейдерів. Проте для використання ПСГ потрібна транспарентність ринку, для європейців тут є ряд перешкод, через які вони бояться їх використовувати – невпевненість у законодавстві, у тому, що газ, який вони зберігатимуть, зможуть забрати, що він не зникне, потрібна упевненість, що усі процедури пройдуть без бюрократичних ускладнень – тільки тоді вони готові працювати на українському енергетичному ринку. Саме тому реформування було одним з найважливіших питань українського енергетичного форуму.

Українські підземні сховища газу є найбільшими у Європі, які можуть вмістити близько 31 млрд куб. м газу.

Андрій Цимбал, керуючий партнер KPMG в Україні додає: "Зараз існує 16 інституцій, відомств, які регулюють сферу ринку газу. Для того щоб вести діяльність у цій сфері (видобуток газу та нафти – ред.) потрібно отримати 44 дозволи від цих інституцій, загалом, на це йде три з половиною роки. Для прикладу, у штаті Альберта, Канада, щоб отримати дозвіл на газовидобувну діяльність, потрібно лише декілька тижнів".

Україна залежить від зовнішніх енергоресурсів, зокрема, на 40% від газу, на 50% від вугілля, на 50% від ядерного палива, - М.Войтів.

Для високого рівня енергетичної безпеки потрібно нарощувати видобуток газу та збільшувати енергоефективність, переконані фахівці.

"Український енергетичний ринок змінюється, і у багатьох сегментах – на краще, проте окремі зміни можуть мати негативні наслідки. Але дуже важливим є те, щоб ці позитивні тренди українського енергетичного ринку робили його щоразу більше прозорим, доступним, професійним та соціальним", – підсумував автор проекту, аналітик з питань енергетики Микола Войтів.

Організатори Українського енергетичного форуму створили фаховий майданчик, щоб гравці енергетичного ринку могли зустрітись та вирішити основні питання, які стоять на перешкоді реформування одного із найбільших енергетичних ринків Європи, адже тут дуже важливий діалог як державного так і корпоративного сектору, порозуміння та спрямованість на основну мету – енергетичну незалежність України.

Про те, що чекає український енергетичний ринок у 2018 році та чи варто очікувати збільшення видобутку нафти та газу та у кого пріоритет – державних компаній чи приватних і детальніше про позитивні тренди українського енергетичного ринку та перешкоди – усе найважливіше, що звучало на дев’ятому Українському енергетичному форумі дивіться у проекті "ЕнергоНЕзалежність".

Текст підготувала редактор проекту "ЕнергоНЕзалежність" Наталія Чурікова.

Попередній матеріал
Волкер: "Мінськ" передбачає відновлення територіальної цілісності України й розпуск "ЛНР" та "ДНР"
Наступний матеріал
"Антонов" має створювати принципово нові літаки для ЗСУ – Букін

Хто в Україні заробляє на імпорті та трейдингу газом

Як працює ринок трейдингу газом в Україні – "ЕнергоНЕзалежність"

Чи є перспективи для молоді в українському енергетичному секторі

Чи має перспективу молодь в українському енергетичному секторі – "ЕнергоНЕзалежність"

Електроенергетичний сектор України: чи були позитивні зрушення у 2017 році – "ЕнергоНЕзалежність"

У "Нафтогазі" розповіли про новий арбітраж через занижену вартість транзиту газу