Дмитро Разумков
Дмитро Разумков 5 канал

Разумков розповів, що Рада планує робити зі "спам-атакою" з поправок до "антиколомойського" закону

  Читайте по-русски
  Раніше колишній радник експрем'єра нагадав, як діє скорочена процедура регламенту, яку можна використати проти такої "спам-атаки", а в "Голосі" нагадують про поправки до бюджету

  Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що внесення депутатами понад 16 тисяч поправок до банківського законопроєкту №2571-д, так званого "антиколомойського", спрямоване на блокування роботи парламенту, пише "Укрінформ".

  Спікер ВР зауважив, що "такого ще не було" і на розгляд цих поправок може піти пів року, утім, за його словами, "на це парламент не піде".

  Водночас Разумков зазначив, що поки не може сказати, коли розпочнеться розгляд законопроєкту, бо на сьогодні ще не сформована таблиця, яку має підготувати профільний комітет, після чого вони повинні пройтися по поправках і визначитися, які враховуються, а які – ні.

  "І лише після цього цей документ можна буде розглядати в залі Верховної Ради. Думаю, на це піде небагато часу", – припустив голова ВР.

  Після цього Разумков розглядає можливість проведення консультацій із депутатськими фракціями і групами щодо розгляду поправок під час пленарного засідання Ради.

  "Ми будемо дивитися, що буде враховано з цих поправок, тому що враховані поправки дуже рідко ставляться на підтвердження і, таким чином, також знімаються. Затягувати цей процес також ніхто не збирається – ні комітет, ані фракції та групи, навіть ті, які подавали ці пропозиції", – уточнив він.

  До слова, раніше колишній радник попереднього прем'єр-міністра Олексія Гончарука екснардеп Олексій Мушак нагадав, що існує скорочена процедура регламенту, яку може використати проти такої "атаки".

  "Пам’ятаю, як ми готувалися до проходження земельного закону через Раду. Тоді лунали розумні думки, що не можна йти по повній процедурі і варто використати скорочений розгляд, дозволений регламентом. Бо в іншому разі будь-який складний закон будуть валити спамом правок. Так зараз і сталося", – написав Мушак у своєму ФБ, коли було відомо ще про 5 тисяч поправок.

  Він пояснив детальніше, що це за формат: "Всі 5 чи 10 тисяч правок формуються по групам. По кожній групі вибирається та підтримується одна правка, а всі інші вважаються відхиленими. За регламентом, на комітеті необов'язково розглядати та приймати рішення по кожній правці окремо. Достатньо, щоб просто було прийняте загальне рішення".

  Далі, за його словами, документ виноситься в зал із пропозицією розглядати згідно з 119 та 45 статтями регламенту.

  "150 голосів "За" і процедура запускається. Спочатку всі погодженні правки ставляться на підтвердження. 226 голосів "За" і це автоматично приводить до відхилення інших. Далі фінальне голосування. При грамотній підготовчій роботі розгляд у залі банківського закону в другому читанні займе 2-3 години. Було б бажання", – написав Мушак.

  Тим часом голова фракції "Голос" Кіра Рудик заявила, що Рада повинна спочатку прийняти у другому читанні банківський законопроект №2571-д перед розглядом поправок до бюджету, пише "Інтерфакс-Україна".

  "Дохідна частина держбюджету буде недовиконана, вона була недовиконана в січні-лютому і зараз закладається неправильно. Також немає розуміння в уряду, чи буде цей бюджет підтриманий фінансово, тому що його намагаються проголосувати до голосування законопроекту про банки", – сказала політик.

  Відтак "Голос" не підтримає зміни до держбюджету з дефіцитом у 300 мільярдів гривень. Тим паче, кажуть, якщо немає остаточної відповіді, чи буде співпраця з МВФ. 

  Зазначимо, раніше Разумков розповів, що на засіданні Ради в понеділок, 13 квітня, депутати розглянуть саме зміни до держбюджету.

  Нагадаємо, понад 16 тис. правок депутати внесли до закону про банки, який не дозволить повернути "ПриватБанк" у руки його колишнього власника Ігоря Коломойського. Ухвалення цього закону – одна із вимог МВФ для надання Україні доларового траншу. Законопроект депутати поки ухвалили лише у першому читанні.

  Документом пропонується удосконалити регулювання діяльності банків, зокрема шляхом надання Національному банку необхідних інструментів впливу в цій сфері.

  Найбільше поправок – 6 тис. – до закону вніс виключений із фракції "Слуги народу" Антон Поляков. Ще майже по 2 тис. внесли депутати від монобільшості, яких пов'язують з Ігорем Коломойським.

  Попередній матеріал
  Синоптики зробили прогноз на вихідні: "Жвавий антициклон вижене негоду, як поліцейський бігуна з парку"
  Наступний матеріал
  МОЗ внесло новий препарат у протокол лікування хворих на COVID-19
  Loading...

  "ЄС" проти проведення засідання Ради без розгляду "антиколомойського" закону

  Депутати зібралися на нараду: що планують обговорити – включення

  Пенсіонерам дозволять оплачувати комуналку телефоном: як це працюватиме

  "Магія синхронізації?": правки до "антиколомойського" закону мають схожу структуру і навіть шрифти

  "ЄС" вимагає від Зеленського ухвалити стратегічне рішення для України

  Депутат Поляков висунув умови, за яких він скасує частину своїх правок до "антиколомойського закону"