Кіра Рудик
Кіра Рудик 5 канал

"Потрібен баланс батога і пряника": депутатка пояснила, що має робити держава, аби бізнес не виводив гроші в офшори

Читайте по-русски
Поки не буде цього балансу з батогом і пряником, люди і далі зберігатимуть гроші в офшорах, вважає Рудик

Країна повинна застосовувати механізм умовного батога і пряника, аби бізнесмени не виводили капітали в офшори і сплачували податки в Україні. Про це сказала в етері програми "Політклуб" з Віталієм Портниковим народна депутатка "Голосу" Кіра Рудик.

"Кожна країна хоче, щоб її громадяни тримали свої гроші всередині своєї країни, а не деінде, тому з точки зору держуправління, звичайно, офшори – це погано. Є два способи зробити так, щоб гроші були в Україні: умовний батіг і умовний пряник. Умовний батіг ми прийняли на початку каденції Верховної Ради – це антиофшорний закон №1210, який мав би стимулювати всіх виводити гроші з офшорів. Питання, що є пряником для того, щоб люди переводили гроші в Україну? Я скажу, що такого пряника в нас немає, мало того – у нас є антипряник, який стає дедалі гірше", – наголосила депутатка.

Вона зауважила, що навіть Шефір, коли його спитали журналісти, чому він відкривав офшори, сказав: "Тому що в Україні бандити, які можуть відібрати в тебе бізнес і на тебе можуть тиснути через те, що в тебе є гроші". І це та правда, яку спокійно говорить людина, наближена до президента. 

Рудик сказала, за яких умов люди триматимуть гроші в Україні:

  • якщо в нас буде справедлива судова система – те, що Зеленський два роки обіцяє, але поки не видно цього;
  • якщо в нас буде якийсь мінімальний захист від рейдерства – цього в нас теж поки немає, у нас є уявні інвестняні, про які всі чули, але ми їх ніколи не бачили, вони є десь на папері;
  • якщо в нас буде справедливе податкове законодавство.

"Зараз є два законопроєкти: один – який нібито допомагає боротися з олігархами, а інший – який обкладає додатковими податками тих, хто їх уже платить або хто веде чесний бізнес в Україні. І якщо від так званого законопроєкту про олігархів наша влада не очікує жодних надходжень до бюджету, то від законопроєкту про податки ми очікуємо 20-30 млрд грн. Тобто ті люди, які не тримають гроші в офшорах, платять зарплати або ведуть бізнес в Україні, вони змушені будуть платити ще більше для того, щоб інша каста могла продовжувати тримати гроші в офшорах", – зауважила народна депутатка.

Тому, поки не буде цього балансу з батогом і пряником, люди і далі зберігатимуть гроші в офшорах, підсумувала Кіра Рудик.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський і його соратники могли бути причетними до переведення 40 млн доларів від структур, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським, мовиться в розслідуванні "Слідство.Інфо".

Найвпливовіші світові медіа (BBC, CNN, Washington Post, Guardian) опублікували матеріали про те, що президент України Володимир Зеленський має приховані офшорні компанії, через які, ймовірно, виводилися десятки мільйонів доларів з України у співпраці з Коломойським.

Розслідування прокоментували й у Білому домі. Там зауважили, що звинувачення проти президента України Володимира Зеленського у відмиванні брудних коштів робить це питання більш важливим у стосунках Вашингтона та Києва.

 

Попередній матеріал
Жан Беленюк розповів, чим завершився скандал з українською делегацією в Токіо – "Гончаренко рулить"
Наступний матеріал
"В Україні є економіка для бідних і для багатих": Нефьодов про офшорну історію Зеленського
Loading...

Компанії Зеленського і його оточення не мали доходів, але купували елітну нерухомість за кордоном – розслідування

Скандальні дії Зеленського і його команди серйозно псують імідж України в очах Європи – дипломат

"Зеленський не доплатив у бюджет майже $13 млн": ексміністр фінансів Уманський про офшорну історію президента

Голобородьком Зеленський так і не став, але Януковича, напевно, перевершить – Уманський

Де зберігає гроші Зеленський і його оточення та як влада намагаються відвернути увагу від офшорної історії – "Прямим текстом із Юрієм Луценком"

"Це б'є по країні": Зеленський в інтересах України мав би пояснити розслідування про його офшори – Княжицький