Максим Нефьодов
Максим Нефьодов 5 канал

"В Україні є економіка для бідних і для багатих": Нефьодов про офшорну історію Зеленського

Читайте по-русски
За його словами, політики і олігархи користуються британським правом і захищають свої гроші, а інші українці користуються "вовчим правом"

В Україні існує два рівня економіки – економіка для багатих і економіка для бідних. Про це в етері ток-шоу "Політклуб" Віталія Портникова на "5 каналі" сказав колишній голова державної митної служби та перший заступник міністра економіки (2015-2019 рр.) Максим Нефьодов.

"Для багатих, тобто для політиків і олігархів, є можливості структурування фінансів через офшори, є можливість платити мінімальні податки. Не 15% і не 12%, і навіть не 1%, а навіть менше. Є можливість зберігати свої гроші з британським правом, де вони захищені, де немає рейдерів, де в судах можна відстоювати свою справедливість і тому з інвестиційним кліматом для цих людей все добре. У пана Зеленського все теж добре, з його квартирами, придбаними в Лондоні, теж все непогано. І є, на жаль, економіка для решти країни, для малого бізнесу, для середнього бізнесу, просто для працюючих українців, які, на жаль, не можуть користуватися офшорами. І тому з зарплати вони платять більше 40% податків, з прибутків вони платять щонайменше 15% податків. Користуються вони, на жаль, не британським правом, яким всі хотіли б користуватися, а "вовчим правом" в ОАСК і в наших не реформованих судах", – розповів він.

Нефьодов також сказав, що українські політики, на жаль, не демонструють зворотної поведінки.

"Коли б президент сказав про те, що "дивіться, я покажу вам, що тримати гроші в Україні безпечно, що навіть я як президент готовий перевести їх сюди, готовий користуватися українським правом, готовий записати всі ці активи на себе". Коли навіть президент цього не робить, то очікувати, що це буде робити хтось інший, мені здається, це просто наївно", – підсумував Максим Нефьодов.

Нагадаємо, що перед цим найвпливовіші світові медіа (BBC, CNN, Washington Post, Guardian) опублікували матеріали про те, що президент України Володимир Зеленський має приховані офшорні компанії, через які, ймовірно, виводилися десятки мільйонів доларів з України у співпраці з Коломойським.

Попередній матеріал
"Потрібен баланс батога і пряника": депутатка пояснила, що має робити держава, аби бізнес не виводив гроші в офшори
Наступний матеріал
У Харківській міській лікарні зайняті понад 85% COVID-ліжок
Loading...

Корупція в оточенні Зеленського та узурпація влади президентом – "ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова"

Скандальні дії Зеленського і його команди серйозно псують імідж України в очах Європи – дипломат

"Зеленський не доплатив у бюджет майже $13 млн": ексміністр фінансів Уманський про офшорну історію президента

Голобородьком Зеленський так і не став, але Януковича, напевно, перевершить – Уманський

Де зберігає гроші Зеленський і його оточення та як влада намагаються відвернути увагу від офшорної історії – "Прямим текстом із Юрієм Луценком"

"Це б'є по країні": Зеленський в інтересах України мав би пояснити розслідування про його офшори – Княжицький