Нацбанк, купюра
Нацбанк, купюра НБУ

Оновлена й захищена: в НБУ показали нову 20-гривневу купюру – що змінилося

Банкнотами поступово замінять зношені "двадцятки" на руках в українців

У Національному банку України показали оновлену банкноту номіналом 20 гривень зразка 2018 року. У купюри оновили дизайн та вдосконалили систему захисту.

Нова банкнота надійде в обіг уже наприкінці вересня.

"Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно буде обмінювати банкноти попереднього зразка на нові", –  уточнили у прес-службі Нацбанку.

При виготовлені банкноти використали близько 20 оновлених рівнів захисту. Також оновлення пояснили тим, щоб легше було відрізнити оригінальну банкноту від підробки.

Нова 20-гривнева купюра
Нова 20-гривнева купюраНБУ

"20 гривень – це менше 1 долара, але її захист (купюри – 5.UA) не поступається одному долару. Він вищий. Тому що ми повинні бути на крок попереду фальшивомонетників. Для нас буде важлива довіра населення до національної валюти", – пояснив начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Володимир Тищенко.

В НБУ пояснили: оновленими банкнотами регулятор поступово заміщуватиме зношені та пошкоджені 20-гривневі банкноти зразка 2003-го року.

Нацбанк, купюра
Нацбанк, купюраНБУ

Нагадаємо, у липні стало відомо, що НБУ планує випуск електронної гривні. При цьому Національний координаційний центр кібербезпеки під головуванням секретаря РНБО Олександра Турчинова доручив створити робочу групу, що має визначити порядок функціонування ринку криптовалют, їх оподаткування, а НБУ опрацьовує питання доцільності випуску власної криптовалюти.

Попередній матеріал
"Куди подівалися склади й казарми?": Бірюков про розпродаж земель Міноборони
Наступний матеріал
В Одесі з колонії втекли троє злочинців – ФОТО
Loading...