Верховна Рада 22 листопада ухвалила законопроєкт №9422 про обмеження ставок за мікрокредитами. Це рішення підтримали 255 народних депутатів,
Закон передбачає, що максимальний розмір денної процентної ставки за мікрокредитами не може перевищувати 1% (на перехідний період – 2,5% у перші 120 днів і 1,5% у наступні 120 днів). Крім цього, документ має на меті заборонити кредитодавцю вимагати сплати будь-яких платежів, не зазначених у кредитному договорі.
Ухвалення закону ініціював Національний банк. Необхідність такого законопроєкту виникла через надвисокі ціни на ринку. Адже денна номінальна ставка за мікрокредитами могла сягати в середньому 2,5% на день, а середня номінальна річна процентна ставка – близько 1000% річних.
В НБУ також пояснювали, що це необхідно для посилення захисту прав споживачів, бо здебільшого фінансові компанії, які надають послугу мікрокредитування, нехтують перевіркою платоспроможності позичальників, а ризик неповернення коштів перекривають надвисокими процентними ставками за кредитом.
У результаті тільки за останні пів року значне боргове навантаження отримали 90 000 позичальників. Понад 200 000 позичальників перебувають у стані хронічної заборгованості та брали нові кредити для погашення попередньо взятих.
Раніше 5.ua повідомляв, що в Україні стрімко зростає кількість справ про рейдерство.
Дивіться також: НБУ вводить гнучкий курс валют: інвестиційний банкір пояснив, чи буде стрибок долара
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.