НБУ
НБУ 5.ua

НБУ зняв гриф секретності з відомостей про покарання банків за відмивання доходів

  Крім того, регулятор щомісяця публікуватиме дані про застосовані до банків заходи впливу через їхню ризиковану діяльність

  Від сьогодні Нацбанк публікуватиме відомості про покарання банків за відмивання доходів і ризикову діяльність. Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

  "Національний банк України з 31 серпня на постійній основі починає інформувати громадськість про застосовані до банків заходи впливу за порушення ними законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також – за порушення, пов’язані зі здійсненням ризикової діяльності, яка загрожує інтересам вкладників чи інших кредиторів банку", – повідомляє прес-служба НБУ.

  Як зазначається, раніше інформація про застосовані до банків заходи впливу мала статус "інформації з обмеженням доступу". Однак постановою Правління НБУ від 25 серпня 2016 року вказаний гриф було знято щодо загальних відомостей про застосування заходів впливу у вигляді письмового застереження, накладення штрафу на банк та тимчасового відсторонення посадової особи банку від посади за порушення законодавства, яке регулює відносини у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

  "Ми будуємо сучасний та відкритий Національний банк, інтегрований до європейської спільноти центробанків", – зазначили в НБУ.

  Повідомляється також, що останнім часом у діяльності банків найчастіше фіксують порушення нових вимог законодавства щодо публічних діячів. 

  Як інформував 5.ua, НБУ підозрює клієнтів 41 банку в махінаціях.

  Нагадаємо, за даними НБУ, збитки банківської системи України за 2016 рік скоротилися більш ніж утричі.

  Попередній матеріал
  У київських школах самостійно визначатимуть формат Першого дзвоника
  Наступний матеріал
  На Івано-Франківщині фура насмерть збила поліцейського

  Збитки банківської системи України за 2016 рік скоротилися більш ніж утричі

  "Ощадбанк" збирається отримати від Росії компенсацію у понад $1 млрд

  Нацбанк спростив оплату імпорту послуг

  НБУ підозрює клієнтів 41 банку в махінаціях